Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

• Хто такі кардинали? (Вікторія)

• Хто такі кардинали? (Вікторія)


Кардинали – це, після Папи Римського, найвищі духовні особи Католицької Церкви, з числа яких обирається сам Папа. Кардинали – це найголовніші співробітники і дорадники Вселенського Архиєрея у керуванні Католицькою Церквою і разом з ним вони становлять найвищу духовну владу Католицької Церкви.

Українськими кардиналами були: митрополит Київський Ісидор (15 ст.), митрополити Львівські: Михайло Левицький, Сильвестр Сембратович, Йосип Сліпий, Мирослав Іван Любачівський.

Сьогодні титул кардинала має Глава Української Греко-Католицької Церкви, Верховний Архиєпископ Києво-Галицький Любомир Гузар та кардинал Мар'ян Яворський, архиєпископ-емерит (єпископ на спочинку) Львівський латинського обряду.

Новопризначені кардинали походять з чотирьох континентів, 15 з них європейці, між якими – 10 італійців. По чотири нових кардинали походять з Африки та Америк, та один із Азії. Після Консисторії 20 листопада загальна кількість кардиналів складатиме 203, з яких 121 з правом участі у Конклаві, тобто виборах нового Папи.

Назад