Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

• Чи має право священик заставляти вірних приймати Святе Причастя, в час П`ятидесятницi, обов`язково стоячи? (Анна)

• Чи має право священик заставляти вірних приймати Святе Причастя, в час П`ятидесятницi, обов`язково стоячи? (Анна)

Христос Воскрес! Чи має право священик заставляти вірних приймати Святе Причастя, в час П`ятидесятниці, обов`язково стоячи, мотивуючи це тим, що клякають тільки грішники. Як в тому випадку бути людині, яка дала обітницю до кінця життя приймати Причастя на колінах? Чи може звичайна людина рахувати себе не грішником, коли ми є грішні перед Богом. Чи не є це прояв гордості рахувати себе не грішним? Щиро дякую за відповідь.

У відповідності до нашої Східної богословської традиції ми приймаємо Святе Причастя стоячи, і це ніколи не означало, що таке прийняття є негідним.В нас є багато людей, які виховані приймати Святе Причастя на колінах. Проблема виникає тоді, коли людина після вичерпних пояснень священника про нашу богословську традицію не приймає цих пояснень і продовжує приймати Святе Причастя на колінах, тим самим демонструє непослух. Можливо, що саме цей непослух є причиною того, що деякі священники відмовляються причащати таких непокірних парафіян. Задля душпастирської второпності не варто відмовляти тим людям в Святому Причасті, і коли вони не приймають відповідних роз’яснень не потрібно їх заставляти підійматись з колін. Проте кожен священник сам вирішує: чи піти за правилом так званої душпастирської второпності чи проявити безкомпромісну строгість до невмотивованої впертості парафіянина.Цю ситуацію можна розв'язати в духовній розмові зі своїм душпастирем.

Кожен з нас є грішною людиною, саме тому, ми повинні часто приступати до Святої Сповіді та очищатись в ній від гріхів.Дійсно, людина, яка вважає себе безгрішною, перебуває в стані духовної сліпоти. Але коли людина починає надавати значення гріха акту, який не є грішним -це прояв психічних розладів, які в морольній богословії називаються «скрупулами».Позбутись скрупулянства можна лише при покірному дотриманні всіх духовних порад свого сповідника.

о. Володимир Пенцак

Назад