Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

• Від самого початку шлюб є нерозривним, а уневажнення це лиш дозвіл Церкви жити подружжю розлучено. Але навіщо тоді Церква шлюбує вдруге? (Олена)

• Від самого початку шлюб є нерозривним, а уневажнення це лиш дозвіл Церкви жити подружжю розлучено. Але навіщо тоді Церква шлюбує вдруге? (Олена)

Слава Ісусу Христу! Мені 30 років, ревно молюсь і прошу Бога про повноцінну сім'ю і хорошого чоловіка. Два роки тому мені зустрілась людина що безмежно мене покохала і весь цей час не перестає це повторювати.Але ця людина перебуває в процесі уневажнення шлюбу. Моє ж серце невитримує. Що це? Випробовування від Бога, оскільки від самого початку шлюб є нерозривним, а уневажнення це лиш дозвіл Церкви жити подружжю розлучено. Але навіщо тоді Церква шлюбує вдруге? Чи це те що я просила в Бога? (Олена) 

Уневажнення шлюбу це канонічна процедура при проведенні якої, представники Церковного суду отримують достатню кількість інформації, яка дає їм підстави вважати, що Свята тайна Подружжя просто не відбулась. Подія, яка виглядала як Святе Подружжя насправді такою не була, тому цей шлюб уневажнюється як такий, який не відбувся.Тому після уневажнення мова не йде про церковний шлюб вдруге. Дозвіл жити подружжю окремо називається сепарацією. Уневажнення шлюбу проголошує людину вільною з правом приступання до Святої тайни Подружжя, винятком може бути заборона самим судом, який приймав рішення про уневажнення. Те що Ви молитесь про щасливе одруження- це дуже добре. Але розпізнати чи Ваш знайомий є тією вимоленою людиною чи ні, це Ви повинні вирішити самі. Прислуховуйтесь до своїх почуттів, проаналізуйте наскільки інтенсивними є Ваші сумніви щодо одруження. Як правило стійке та перев ірене часом почуття любові такі сумніви та вагання усуває повністю.Одружуватись потрібно тоді, коли Ви не можете уявити собі життя без коханої людини. І ніколи мотивацією до одруження не повинен бути вік і думка, що просто вже пора. Нехай Бог допоможе Вам прийняти правильне рішення!

о. Володимир Пенцак

Назад