Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
Автор: christusimperat.org

Астрологія і християнство

Дата публікації: 13-01-2010
астрологія
Багато астрологів стверджують, що вони в деякому розумінні є християнами. Ми можемо перевірити правомірність цих заяв. 

Словом „християнин" називають людину, яка є правдивим учнем Ісуса Христа. Це учення є біблійним і історичним за своєю природою. Якщо хто-небудь відходить від доктрини біблійного християнства, він не повинен називати себе християнином або стверджувати, що його учення є християнським. Йому слід винайти нову термінологію для своєї релігії.

Основою християнського учення є доктрини про Трійцю, про подвійну природу Христа, про народження Христа від Діви, про хресну смерть Христа як жертву за гріхи людства, про Його тілесне воскресіння. Завдяки чіткій сформульованості символів віри, християнська Церква могла розпізнати концепції, які перечили християнству. Церква назвала ці псевдовчення єрессю.

Наріжним каменем християнського учення впродовж всієї його історії було Євангеліє. Автори Нового Заповіту були дуже стурбовані тим, що Євангеліє може бути спотворене прибічниками псевдовчень. Вони наказали Церкві засуджувати їх: „Але якби й ми або ангел із неба зачав благовістити вам не те, що ми вам благовістили, нехай буде проклятий! " (Гал., 1:8). Виходячи з такої позиції історичного і біблійного християнства, ми і досліджуватимемо релігійний світогляд астрології.

Астрологія ворожа християнству

tl_files/articles/astro1.jpgНе дивлячись на те, що астрологи часто називають себе християнами, вони зазвичай настроєні вороже по відношенню до біблійного християнства. Вчення декількох відомих астрологів служать тому прикладом.

Девід Логан стверджує, що Ісус не є Спасителем світу. Він заперечує історичність сюжету про Всесвітній Потоп і відкидає біблійну історію про Адама і Єву. Він зі схваленням говорить про прихід антихриста. Інший відомий астролог, Лінда Гудман, заперечує те, що Ісус був Богом, і заявляє, що Він був всього лише людиною. Вона пропонує повернутися до примітивного політеїзму і навіть стверджує, що гріхопадіння Адама і Єви не обернулося злом!

Хоча пані Гудман має право на власні вірування, вони неприйнятні для тих, хто називає себе християнином. До них слід відноситися згідно з правилом, сформульованим апостолом Йоаном; „Хто брехун, як не той, хто відкидає, що Ісус є Христос? Це - антихрист, що відкидає Отця і Сина" (1 Йо., 2:22).

Астрологія засуджується Біблією

Ми вже розглянули багаточисельні уривки з Писання, в яких астрологія засуджується Богом. Оскільки християни - це ті, хто вірує в Біблію як в Слово Боже, жоден з них не може слідувати віруванням, які Бог засуджує. Як вже наголошувалося вище, Біблія відкидає астрологію з двох причин.

Перш за все, тому, що астрологія по своєму походженню є формою політеїзму. Історично астрологія виросла з язичеського поклоніння світилам. Зірки вважалися божествами, що мають в своєму розпорядженні волю і силу, достатні для того, щоб визначати долю людини. Таким чином, релігійною основою астрології є політеїзм, заборонений Біблією. Християнство, навпаки, виключно монотеїстичне. Стародавня політеїстична релігія не повинна вводити християн в оману, лише завдяки тому, що вона намагається вдягатися в наукову термінологію XX століття. Біблія також недвозначно забороняє окультну практику. Тим часом астрологія була і є галуззю окультного знання - мантики. Тому не дивно, що сучасні окультні релігії, такі як Храм Світла, розенкрейцерство, теософія, знаходяться на передовій астрологічного руху. Багато астрологів займаються психометрією, беруть участь в спіритичних сеансах, впадають в транс і спілкуються з медіумами.

Існує безліч астрологічних талісманів: кілець, намист, медальйонів, шпильок із зображенням знаків Зодіаку. Якщо астрологія не окультна, якщо вона є всього лише особлива „наука", тоді чому самі астрологи стверджують, що для складання гороскопів необхідна особлива „психічна інтуїція"? Єдиною розумною відповіддю може бути те, що астрологія є окультним родом діяльності.

Астрологи є лжепророками

В процесі багатолітніх досліджень і археологічних розкопок жодного разу не було отримано доказів помилковості Біблії. Які б події ця книга не передбачала, вони завжди здійснювалися. Якщо порівняти багаточисельні невдачі астрології в передбаченнях майбутнього з надійністю біблейських пророкувань, вона опиняється в програші.

Мойсей залишив нам правило, що стосується передбачень:

«А коли ти скажеш у серці своєму: Як ми пізнаємо те слово, якого Господь не говорив? Що буде говорити той пророк Ім'ям Господа, і не станеться та річ, і не прийде, то це те слово, якого не сказав Господь. У зухвалості говорив його той пророк, і ти не будеш боятися його.» (Втор. 18,21-22)

Мойсей відзначав, що Божий пророки ніколи не помилялися, передбачаючи майбутнє. Отже, ми легко можемо розпізнати лжепророка. Провісник, що виголосив хоч би одне пророкування, що не виконалося, є лжепророком. Астрологи неодноразово помилялися, передбачаючи майбутнє. Це означає, що згідно із законом Мойсеєвим, вони є лжепророками.

Астрологія перетворює людину на машину

Астрологи змальовують людину іграшкою зірок, які управляють всіма сторонами її життя. Ця „наука" кінець кінцем зробила б нас рабами астрологів. Вони контролювали б наші шлюби, вибір професії і навіть війни. Астрологи вказували б нам, коли і які робити операції, і покладали б провину за всі душевні хвороби на зірки. Вони навіть вказували б подружжю, коли їм слід займатися коханням, а фермери чекали б, коли астрологи скажуть їм, що і коли садити. Астрологія, кінець кінцем, привела б до краху розуму, сенсу життя і любові. Як відрізняється від всього цього біблійний погляд на людину! Біблія стверджує, що ми створені за образом і подобою Божою.

Створивши людину, Бог поставив її керувати всією землею і дав їй владу над тваринами. Людина могла панувати над Всесвітом:

« І Бог на Свій образ людину створив, на образ Божий її Він створив, як чоловіка та жінку створив їх. І поблагословив їх Бог, і сказав Бог до них: Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю, оволодійте нею, і пануйте над морськими рибами, і над птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі!» (Бут.1:27-28)

Людина - це не машина, запрограмована генами або зірками. Вона створена по образу Божому. Не дивлячись на те, що світ може здійснювати на неї істотний вплив, вона не в силах повністю контролювати людину і визначати її долю. З християнської точки зору, зірки призначені для того, щоб „проповідувати славу Божу" і „віщати про справи рук Його", а не для того, щоб керувати долями людей.

Ідолопоклонство приписує зіркам могутність, якою володіє лише Бог, що створив їх. Явна дурість - дивитися на зірки замість того, щоб вивчати Писання. Вислів Ісаї про сучасних йому астрологів як і раніше актуальний:

«Змучилась ти від великої кількости рад своїх, хай же стануть і хай допоможуть тобі ті, хто небо розрізує, хто до зір придивляється, хто провіщує кожного місяця, що має на тебе прийти! Ось стали вони, мов солома: огонь їх попалить, не врятують своєї душі з руки полум'я, це не жар, щоб погріти себе, ані полум'я, щоб сидіти біля нього... Такими тобі стануть ті, що співпрацювала ти з ними, ворожбити твої від юнацтва твого, кожен буде блудити на свій бік, немає нікого, хто б тебе врятував!» (Іс., 47:13-15).

Висновок

Теорія і практика астрології були досліджені нами з точки зору її походження, історії, поширених аргументів в її захист, наукової достовірності і її сумісності з історичним і біблійним християнством. Астрологічній теорії не вдалося підтвердити свої претензії на наукову і філософську спроможність.

Астрологія - це просто сучасна форма древнього поклоніння світилам. Її мова і концепції політеїстичні і суперечливі. Як релігійний світогляд, вона несумісна з християнством. Вона була випробувана історією, наукою, філософією і виявилась необгрунтованою . Вона звертається до сучасної людини з набором забобонів. У житті віруючих християн не може бути місця для астрології.

http://www.christusimperat.org/uk/node/1586

Список коментарів

Коментовано: Ірина | 2010-01-15

Дуже хороша стаття.
Ось, що хочу сказати від себе. Астрологія - це перш за все бізнес на даний час. Читаючи характеристики кожного із знаків можна побачити багато схожостей з реальними характеристиками людини, яка відноситься до того чи іншого знаку зодіаку. Але це, я думаю, просто дрібні співпадіння. Кожна людина - це індивідуальність, кожному з нас Бог дав особливі здібності, відмінні риси. Тому, це абсурдно ділити людей на 12 груп, які мають спільні риси.
І декілька слів про себе. Був період в моєму житті, що я взагалі не читала гороскопів, відносилася до цього, як до пустого захоплення. Пізніше, я часто читала гороскопи, розписані на кожен місяць. І почала довіряти певною мірою написаному. І повірте, ні до чого доброго мене не привело це захоплення.
Тепер я знаю, що управляє нами Бог, а не астрологія.

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 7 + 2.

Сторінками Біблії

Біблія

Цар Давид: славний і грішний

Один автор писав: «Я вірив, що знаю Бога. Так само вірив, що знаю Давида, але Бог, якого я знав, не був подібний до Давида. І серце Боже та серце Давида не були схожими ні у чому. Тому, читаючи свідчення Бога про Давида, я був вельми здивований. Із цього виникли дві гіпотези: або я не знав Бога, або я не знав Давида. Але свідчення Бога завжди істинне, навіть якщо не відповідає моєму розумінню…» Отож історія царя Давида – виклик шукати Бога, Його справедливість і Його наміри ...

Що стало з людською душею Ісуса після Воскресіння?

Оскільки Ісус Христос — істинний Бог і істинна людина, у Нього повинна бути людська душа. Що сталося з цією душею після Воскресіння? Чи така сама в неї доля, як у душі будь-якої іншої людини? ...

Чи правда, що євреї досі очікують прихід Месії?

Питання: «Чи правда, що євреї досі очікують прихід Месії? І якщо це правда, чому таким Месією не міг бути для них наш Господь Ісус Христос?»...

Звідки взялася дружина у сина Адама і Єви?

"Каїн спізнав свою жінку, і вона зачала й вродила Еноха; він збудував також місто й назвав це місто іменем свого сина – Енох" (Бут. 4, 17). Звідки у Каїна взялася дружина?...

Від кого походять люди?

З дитинства нас вчили, що первородний гріх – це непослух Богові перших двох людських істот, і після цього все людське потомство втратило первісну благодать, з'явилася смерть, розбещеність, гріхи...

Біблійна історія сотворення

Чи можемо ми з нашими науково-природничими знаннями про виникнення світу вірити ще біблійній історії сотворення? Вона розповідає про сотворення світу та всіх живих істот протягом шести днів...

50 приводів, навіщо читати Святе Письмо

«Незнання Святого Письма є незнанням Христа». «Християнин, який не живиться Писанням, – не живе». (св.Єронім) «Що вам здається більшим і більш знаменитим: слово Бога чи тіло Христа?» (св.Цезарій Арльський)...

Біблія – це дзеркало душі

Часто задумувався: чому Біблія є дзеркалом душі? ... Як пише апостол Яків у свому соборному посланні. Дзеркало. Хммм...а чому саме дзеркало? Адже дзеркало - це холодний предмет, котрий служить нам, щоб...

Архів новин