Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Марія Колодій
Автор: о.Роман ЛАБА OSPPE

ТИ В ЦЕНТРІ БОЖОЇ УВАГИ

Дата публікації: 29-06-2010
увага

Коли ми уважно прочитаємо текст Йн 8,1-11, то помітимо, що кілька деталей в цьому уривку повторюються. Двічі вжито слова “посередині”. В першому випадку зрозуміло: фарисеї привели жінку і поставили її посередині. Можна уявити, що фарисеї стали навколо, а жінка була посередині між фарисеями та Ісусом. Натомість у другому випадку написано, що жінка стояла посередині, коли фарисеї відійшли. Євангеліст Йоан зазначає: і залишилися ТІЛЬКИ Ісус та жінка, що стояла посередині. Посередині чого була та жінка?

 

Перебуваючи в центрі уваги обвинувачень фарисеїв, жінка була в центрі уваги Ісуса

Зверни увагу, що, перебуваючи в центрі уваги обвинувачень фарисеїв, жінка була в центрі уваги Ісуса. Коли ти в центрі чиїхось осуджень – ти напевно в центрі уваги Бога.

Спробуймо звернути увагу ще раз на цей факт: фарисеї та книжники приводять до Ісуса жінку, спійману на перелюбі. Спробую дещо по-іншому його представити: якби не фарисеї та книжники… Цікаво, як би ти закінчив цю фразу. Якби не фарисеї та книжники, можливо, ця жінка ніколи б не зустріла Ісуса. Можливо, вона й надалі грішила би і не пережила Божого прощення. Чи мав ти в своєму житті ситуації, коли тобі здавалося, що люди, обставини, ти сам, ведуть до… смерті? Адже у фарисеїв були конкретні наміри: підставити Ісуса і засудити жінку. Проте Бог навіть ті ситуації, які є аж настільки несприятливі, використовує для нашого навернення.

Ще двічі згадується той факт, що Ісус, нахилившись, писав по землі. Зрештою, це єдина згадка, що Ісус узагалі що-небудь писав. Спробуймо придивитися. Читаємо не просто, що Ісус писав, а писав пальцем на землі.
Палець Ісуса зустрічається в досить цікавих текстах:

“Коли ж я Божим перстом виганяю бісів, то, значить прийшло до вас Боже Царство” (Лк 11,20).
Божим перстом були записані Заповіді на кам’яних скрижалях: і як перестав Господь розмовляти з Мойсеєм на Синай-горі, дав йому дві таблиці, записані пальцем – перстом Божим.

Боже Слово дає мені правильну оцінку становища, в якому я перебуваю. Той факт, що Ісус писав по землі, також має своє значення. Отці Церкви, пояснюючи цей фрагмент, посилаються на фрагмент з Книги пророка Єремії (17,13):
“Надіє Ізраїля, о Господи! Всі, що тебе покинули, осоромляться. Всі, що від тебе відступають, будуть викоріненні з цього краю, бо вони покинули джерело води живої – Господа…” В грецькому перекладі (Септуагінті) дослівно написано: “Всі, що від тебе відступають, будуть записані на землі”.

Святе Письмо дає також іншу перспективу. Отож твоє ім’я може бути записаним також на небі:
“Одначе не радійте тому, що духи вам коряться, але радійте тому, що ваші імена записані на небі” (Лк 10,20).
Також у Книзі Одкровення (21,27) читаємо: “Не ввійде до нього ніщо нечисте і хто чинить мерзоту і лжу, але тільки ті, що записані в Книзі життя Агнця”.

Коли береш участь у засудженні когось – дуже ризикуєш. Ризикуєш, що твоє ім’я буде “записане на землі”, тобто буде стверджено, що ти думав по-земному і жив по-земному, не мав у собі небесного, тобто Божого мислення. Натомість коли будеш слухняним словам і місії Ісуса, досвідчиш, що твоє ім’я записане на небі. Чи ти вже намагався відшукати своє ім’я в Книзі життя – Божому Слові, чи бачиш його у світлі Святого Писання?


ВПРАВА

Уважно прослідкуймо вказані тексти. Яким чином вони пояснюють тобі фрагмент Євангелія Йн 8,1-11?
Лк 13,10-17: Зверни увагу саме на те, як Ісус зауважує потреби. Уяви собі знедолену жінку, яка протягом вісімнадцяти років була скорчена, не могла випростатися. Як гадаєш, яке місце серед спільноти могла обіймати така людина. Що вчинив Ісус? Як думаєш, чи змінилось її місце та її значення для спільноти.
Мк 3,1-6: Подумай, що означає заклик Ісуса, щоб хворий (сухорукий) став посередині. Чи Ісусові йшлося про те, щоби вчинити це чудо якомога більш видовищним, чи про щось інше..? Чи, можливо, Ісус прагнув показати, що спільнота, яка слухає Його слів, яка згромаджена навколо Нього є місцем зцілення? Подумай також, який досвід спільноти маєш: спільноти, де боїшся простягнути кому-небудь руку, і в результаті тримаєшся подалі від усіх, страдаєш духовною сухорукістю, – чи спільноти, де всі згромаджені навколо слів Ісуса і де також можеш себе знайти. Де ніхто не буде оцінювати і засуджувати твоїх дій…
Лк 5,19: Куди опустили паралізованого чоловіка його співтовариші. Як гадаєш, яке значення має тут слово “посередині”? Якщо зцілення відбулося перед Ісусом, то подумай, в чому могла полягати хвороба цього паралітика?
Мк 7,31-37: Прочитай уважно опис зцілення глухонімого. Як думаєш, чому Ісус узяв його набік від народу? Чому не поставив у центрі, посередині. Що можна сказати про жест Ісуса, коли Він вклав свої пальці у вуха хворого, і, добувши слини, доторкнувся язика?
Замислись над останніми словами Ісуса, які Він сказав до жінки: “Йди та вже віднині не гріши”. Поглянь, де в Святому Письмі маємо подібний заклик до того, щоб ІТИ? Прочитай такі тексти:
Бут 12,1: Цим самим словом Бог покликує Авраама. Йди і більше не гріши – це покликання до…
Мк 2,11: Встань візьми своє ложе і йди до свого дому. Чому Ісус уточнив – до свого дому?..
Лк 9,60: Чи, можливо, слово ІДИ означає наслідування КОГОСЬ?
Мт 28,19: Що тут означає заклик “ІДІТЬ!”? До чого покликана спільнота ЦЕРКВИ?

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 3 й 5.

Сторінками Біблії

Біблія

Цар Давид: славний і грішний

Один автор писав: «Я вірив, що знаю Бога. Так само вірив, що знаю Давида, але Бог, якого я знав, не був подібний до Давида. І серце Боже та серце Давида не були схожими ні у чому. Тому, читаючи свідчення Бога про Давида, я був вельми здивований. Із цього виникли дві гіпотези: або я не знав Бога, або я не знав Давида. Але свідчення Бога завжди істинне, навіть якщо не відповідає моєму розумінню…» Отож історія царя Давида – виклик шукати Бога, Його справедливість і Його наміри ...

Що стало з людською душею Ісуса після Воскресіння?

Оскільки Ісус Христос — істинний Бог і істинна людина, у Нього повинна бути людська душа. Що сталося з цією душею після Воскресіння? Чи така сама в неї доля, як у душі будь-якої іншої людини? ...

Чи правда, що євреї досі очікують прихід Месії?

Питання: «Чи правда, що євреї досі очікують прихід Месії? І якщо це правда, чому таким Месією не міг бути для них наш Господь Ісус Христос?»...

Звідки взялася дружина у сина Адама і Єви?

"Каїн спізнав свою жінку, і вона зачала й вродила Еноха; він збудував також місто й назвав це місто іменем свого сина – Енох" (Бут. 4, 17). Звідки у Каїна взялася дружина?...

Від кого походять люди?

З дитинства нас вчили, що первородний гріх – це непослух Богові перших двох людських істот, і після цього все людське потомство втратило первісну благодать, з'явилася смерть, розбещеність, гріхи...

Біблійна історія сотворення

Чи можемо ми з нашими науково-природничими знаннями про виникнення світу вірити ще біблійній історії сотворення? Вона розповідає про сотворення світу та всіх живих істот протягом шести днів...

50 приводів, навіщо читати Святе Письмо

«Незнання Святого Письма є незнанням Христа». «Християнин, який не живиться Писанням, – не живе». (св.Єронім) «Що вам здається більшим і більш знаменитим: слово Бога чи тіло Христа?» (св.Цезарій Арльський)...

Біблія – це дзеркало душі

Часто задумувався: чому Біблія є дзеркалом душі? ... Як пише апостол Яків у свому соборному посланні. Дзеркало. Хммм...а чому саме дзеркало? Адже дзеркало - це холодний предмет, котрий служить нам, щоб...

Архів новин