Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
303112345
6789101112
131415
16
171819
20212223242526
272829303112

Опис

Картинка приоритету свята Прор. Малахїї; муч. Гордія


Святий Малахія належав до 12 "малих" пророків. Його ім'я означає "Божий ангел", "вістун". Через Малахію, останнього зі старозавітних пророків, Господь промовляв до Ізраїля.

У своїй пророчій книзі Малахія говорить про любов Бога до вибраного народу та пророкує прихід Месії і Його предтечі. Ці слова пояснив у IV ст. після Христа великий знавець Біблії св. Єронім, як пророцтво про св. Івана Хрестителя і самого Ісуса Христа, нашого Спасителя. Пророк згадує також про судний день. Свої пророцтва він проголосив за 400 років до народження Ісуса Христа.

Мученик Гордій народився у кінці III століття в місті Кесарії Каппадокійській у християнській сім'ї. У зрілому віці був призваний на військову службу і, проявивши мужність і військове мистецтво, був призначений сотником. Під час переслідування християн на початку IV століття він залишив світське життя й усамітнився у пустелі. У 320 році Гордій відкрито виступив перед префектом міста на захист християн. Його схопили і після страшних катувань відсікли голову.

Духовні читання

Є люди, для яких релігія є неначе урядовим одностроєм, якого вживають лише кілька разів у рік при патріотичних торжествах. Інші, щиріші до Бога, надягають мундир християнства кожної неділі, але потім складають його до скрині, а вбирають інший одяг на цілий тиждень. Треба сказати, що дуже важко зрозуміти таких людей. (Митр. Андрей Шептицький)

Читання

Перед Богоявл.: Ап. – 2 Тим. 298 зач.; 4, 5-8.

5. Ти ж будь тверезим у всьому, знось напасті, виконуй працю євангелиста, виконуй твою службу. 6. Бо я вже готовий на ливну жертву, і час мого відходу настав. 7. Я боровся доброю борнею, скінчив біг - віру зберіг. 8. Тепер же приготований мені вінок справедливости, що його дасть мені того дня Господь, справедливий Суддя; та не лише мені, але всім тим, що з любов'ю чекали на його появу.

Єв. – Мр. 1 зач.; 1, 1-8.

1. Початок Євангелії Ісуса Христа, Сина Божого. 2. Як написано в пророка Ісаї: "Ось я посилаю мого посланця перед тобою, який приготує тобі дорогу. 3. Голос вопіющого в пустині: Готуйте Господеві дорогу, вирівняйте стежки його", 4. - так виступив Йоан, христивши у пустині та проповідувавши хрищення покаяння на прощення гріхів. 5. І виходили до нього - вся країна Юдейська та всі єрусалимляни, христились від нього в ріці Йордані й визнавали гріхи свої. 6. Йоан одягнений був в одежу з верблюжого волосу й носив ремінний пояс на своїх бедрах, а їв сарану й мед дикий. 7. І проповідував, кажучи: "Слідом за мною іде сильніший від мене, що йому я недостойний, нахилившись, розв'язати ремінця його сандалів. 8. Я вас христив водою, а він христитиме Святим Духом."