Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
303112345
6789101112
13141516171819
2021
22
23242526
272829303112

Опис

Картинка приоритету свята Муч. Полієвкта


Святий Полієвкт жив у III ст. у вірменському місті Мелітині і був багатим та хоробрим старшиною римської армії. Полієвкт мав одного найсердечнішого друга Неарха, який, будучи ревним християнином, навернув його до Христової віри.

Під час переслідування християн Полієвкт привселюдно визнав свою віру у правдивого Бога. Він розповів, як з'явився йому Ісус Христос і, знявши з нього військову уніформу, одягнув у дуже дорогу і ясну одежу, та ще дав крилатого коня. Це видіння означало, що незабаром Полієвкт стане лицарем неба, куди прибуде на крилатому коні мучеництва. Тоді відважному Полієвкту відрубали голову і так він був хрещений власною кров'ю. Невдовзі його святі мощі перенесли до Царгорода. На честь св. Полієвкта близько 377 року в його рідному місті збудували церкву.

Духовні читання

Господи, благослови молитву мою. Допоможи мені всією душею й тілом. Без розсіяння стояти перед Тобою. Навчи мене молитися в Тобі. Утверди мене у вірі. Даруй мені полум’яну любов до Тебе. Освяти, Господи, всі помисли мої, почуття і діла. Навчи мене в кожній події розпізнавати волю Твою, і дай сили сповняти її. Замкни уста мої для слова злого і пустого і стримай руку мою від вчинку лукавого. Якщо трапиться біда, дай сили прийняти її з твердістю і перемінити в жертву Тобі. Вчини мене, Господи, для всіх, кого зустріну сьогодні. Прийми молитву мою за тих, хто не знає Тебе і визволь їх від невір’я. Дякую Тобі, Господи, за життя, за все, що оточує мене: за близьких і далеких, за небо і землю, а найбільше за животворну любов Твою. Дай мені, Господи, увесь цей день пам’ятати про Тебе і дякувати Тобі за все. Амінь.

Молитва Александра Меня

Читання

Суботи: Ап. – Еф. 233 зач.; 6, 10-17.

10. Нарешті кріпіться в Господі та в могутності його сили. 11. Одягніться в повну зброю Божу, щоб ви могли дати відсіч хитрощам диявольським. 12. Нам бо треба боротися не проти тіла й крови, а проти начал, проти властей, проти правителів цього світу темряви, проти духів злоби в піднебесних просторах. 13. Ось чому ви мусите надягнути повну зброю Божу, щоб за лихої години ви могли дати опір і, перемагаючи все, міцно встоятися. 14. Стійте, отже, підперезавши правдою бедра ваші, вдягнувшись у броню справедливости 15. і взувши ноги в готовість, щоб проповідувати Євангелію миру. 16. А над усе візьміть щит віри, яким здолаєте згасити всі розпечені стріли лукавого. 17. Візьміть також шолом спасіння і меч духовний, тобто слово Боже.

Єв. – Мт. 7 зач.; 4, 1-11.

1. Тоді Дух повів Ісуса в пустиню, щоб диявол спокушав його. 2. Він постив сорок день і сорок ночей і нарешті зголоднів. 3. Тоді підійшов до нього спокусник і сказав: “Коли ти Син Божий, звели, щоб це каміння та й стало хлібом.” 4, А той. відповів: “Написано: Чоловік житиме не самим хлібом, а кожним словом, що виходить з уст Божих.” 5. Тоді диявол бере його у святе місто, ставить на наріжник храму 6. і каже: “Коли ти Син Божий, кинься додолу, написано бо: Він ангелам своїм волітиме про тебе, і вони візьмуть тебе на руки, щоб ти своєю ногою часом не спотикнувсь об камінь.” 7. А Ісус сказав до нього: “Написано також: Не будеш спокушати Господа, Бога твого.” 8. Знову бере його диявол на височенну гору й показує йому всі царства світу і їхню славу, 9. кажучи: “Оце все дам тобі, як упадеш ниць і мені поклонишся.” 10. Тоді Ісус сказав до нього: “Геть, сатано! Написано бо: Господу, Богу твоєму, поклонишся і йому єдиному будеш служити.” 11. Лишив тоді його диявол. І ось ангели приступили й почали йому слугувати.