Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
303112345
67
8
9101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Опис

Картинка приоритету свята Вознесіння Господнє


Вознесіння Господнє

Про цю подію, яка відбулася 40 дня після воскресіння Ісуса Христа, розповідає св. євангелист Лука у Євангелії та Діяннях апостолів. Воскреслий Ісус, утвердивши після воскресіння Своїх апостолів у вірі, вивів їх на Оливну гору, звідкіля вознісся на небо. Він дав Своїм учням завдання проповідувати і ширити Добру Новину аж до краю землі. А також наказав їм не покидати Єрусалима до того часу, поки не одягнуться силою з висоти, яка надасть їм відваги і всіх дарів, необхідних для сповнення місійного завдання.

Учні поклонились Йому і повернулись до Єрусалима, вельми радіючи. Кожна розлука приносить смуток, а ця, як бачимо, принесла радість. Ісус неодноразово казав апостолам ще за життя: "Краще для вас, щоб Я відійшов, бо прийде Утішитель". Отож, в очікуванні Утішителя вони перебували на молитві, підбадьорюючи одні одних і чекали того дня, коли відважно вирушать голосити слово Боже аж до краю землі.

Від сьогоднішнього дня християни вже більше не вітаються воскресним привітом "Христос Воскрес!" - "Воістину Воскрес!", а звичайним "Слава Ісусу Христу!" - "Слава навіки!".

Духовні читання

Вознесіння Господнє

Читання

Діяння святих апостолів 1, 1-12 

Перше ото слово я написав, о Теофіле, про все, що Ісус почав і творити й учити, аж до дня, коли вознісся, давши Святим Духом накази апостолам, яких вибрав. Перед ними ж і показав Себе живим після Своїх страстей, в багатьох істинних знаменнях, з'являючися їм сорок днів і говорячи про царство Боже.Ївши також з ними, звелів їм не відлучатися від Єрусалиму, але ждати обітниці Отця, що її ви чули від мене. Бо Іван ото христив водою, а ви маєте христитися Духом Святим по небагатьох цих днях. Вони ж отже, зійшовшися, питали його, кажучи: Господи, чи в цей час знову установиш царство Ізраїлеве? Він відповів їм: Не вам знати час і пору, що Отець призначив у своїй владі. Та ви приймете силу Духа Святого, що на вас зійде, і будете мені свідками в Єрусалимі, у всій Юдеї та Самарії і аж до краю землі.

Євангеліє від Луки 24, 36-53 

В той час Ісус, воскресиш з мертвих, став посеред учеників своїх і сказав: Мир вам! А вони, налякані і перестрашені, думали, що бачать духа. Та Він сказав їм: Чого ви стривожилися, і пощо помисли входять у серця ваші? Погляньте на руки Мої і на ноги Мої, що Сам Я є. Діткніться Мене і глядіть, що дух тіла й костей не має, так як видите, що Я маю. І сказавши це, показав їм руки і ноги. Коли ж вони з радости іще не вірили й дивувалися, Він сказав їм: Чи маєте тут щось їсти? Вони ж подали Йому частину печеної риби і бджолиного солоду. І взявши, їв перед ними. І сказав їм: Це ті слова, що Я говорив до вас, бувши іще з вами, що треба, щоб сповнилось усе написане про Мене в законі Мойсея, і в пророків, і в псальмах. Тоді розкрив їм ум розуміти Писання. І сказав їм, що так написано є, і так треба було постраждати Христові, і воскреснути з мертвих у третій день, і щоб у Його ім'я проповідувалося покаяння і відпущенння гріхів між усіма народами, почавши від Єрусалиму. А ви є свідки цьому. І ось Я пішлю обітницю Отця Мого на вас, ви ж сидіть в місті Єрусалимі, поки зодягнетеся силою з висот. І вивів їх ген до Витанії і, знявши руки Свої, благословив їх. І сталося, як Він їх благословляв, відступив від них і возносився на небо. А вони поклонилися Йому і вернулися в Єрусалим з радістю великою. І перебували весь час у храмі, славлячи і благословляючи Бога. Амінь.

Картинка приоритету свята Собор Богородиці


Собор Богородиці

Духовні читання

Собор Богородиці

Читання

Собор Богородиці