Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
30123456
78910111213
14151617181920
21222324
25
2627
28293031123

Опис

Картинка приоритету свята Муч. Прова, Тараха й Андроніка; преп. Косми Святоградця, єп. Маюмського і творця канонів; свят. Мартина Милостивого, єп. Туринського


Свв. мучч. Прова, Тараха й Андроніка.
Преп. Косми Святоградця, єп. Маюмського, творця канонів.
Св. Мартина Милостивого, єп. Туронського.

Рядовий Апостол
Рядове Євангеліє
Оповідання для роздумів
Прохання про молитву
Святі Пров, Тарах і Андронік

Св. Пров, Тарах і Андронік походили з Малої Азії. Під час допитів, намов до відступства від Христової віри та жорстоких мук, гладіатори зарубали їх мечами 304 року.

Авксентій II, єпископ міста Мопсвестії, збудував на честь цих св. мучеників величну церкву, куди перенесено частину їхніх св. мощів.

Святий Косма


Святий Косма був родом з Єрусалима. Після смерті його батьків, хлопцем заопікувався батько св. Івана Дамаскина. Він забрав хлопця до себе в Дамаск, де під проводом учителя-ченця Косма разом зі св. Іваном вивчали Святе Письмо та різні церковні науки. Після закінчення навчання обидва юнаки подалися до єрусалимської лаври св. Сави і там постриглися у ченці. В час іконоборства товариші відважно обороняли правдиву віру від єретиків.

У 734 році Косма був висвячений на Маюмського єпископа. Він як добрий пастир дбайливо управляв своєю єпархією. Косма був автором гарних церковних пісень й канонів на Господні та Богородичні свята. Косма був мужем покірної та лагідної вдачі і проводив своє життя у молитвах, постах й чуван-нях. По вічну нагороду відійшов 781 року.

Святий Мартин

Святий Мартин походив з Горішньої Паннонії і був сином поганського військового старшини. На десятому році життя він сам добровільно почав приготовлятися до св. Хрещення. Коли йому було п'ятнадцять років, його присилували вступити до війська. Хоч він у тому часі не був іще охрещений, проте він уже тоді жив християнським духом і при війську вів більш чернече, ніж вояцьке життя. Про нього оповідають, що коли раз під час лютої зими він побачив майже нагого прошака, що трясся від холоду, то витягнув свого меча, розтяв надвоє свого вояцького плаща і дав половину вбогому, щоб накрився і загрівся. Вночі побачив Мартин у сні Ісуса Христа одягненого в ту половину його плаща, що її він дав був убогому.

Коли приблизно 371 року помер турський єпископ, на його наступника священики з народом вибрали Мартина. Після свячень він замешкав у келії поза містом, де незабаром постав монастир, що в ньому за його проводом жило вісімдесять ченців. З цього монастиря багато ченців стали єпископами, бо не було міста, що не бажало б мати пастирем Мартинового учня.

Він в спокою відійшов у вічність приблизно 400 року.1 послання ап. Павла до Солунян 1, 1-5


Браття, Павло, Сильван і Тимотей солунській Церкві, що в Бозі Отці й Господі Ісусі Христі: благодать вам і мир. Ми дякуємо Богові завжди за всіх вас, коли згадуємо вас у наших молитвах. Маємо в пам'яті безперестанку вашу діючу віру, труд вашої любові та терпеливість вашої надії на Господа нашого Ісуса Христа перед Богом і Отцем нашим, знаючи, люблені Богом брати, про ваше вибрання, бо наша євангельська проповідь до вас була не тільки у слові, але і в силі, і в Дусі Святім, та в повнім переконанні.Євангеліє від Луки 10, 22-24

Сказав Господь Своїм учням: Все дав Мені Отець Мій, і ніхто не знає, хто Син, крім Отця, і хто Отець, крім Сина, і кому Син схоче відкрити. Потім, звернувшись до учнів, окремо промовив: Щасливі очі, які бачать, що ви бачите. Кажу бо вам, що багато пророків і царів хотіли бачити, що ви бачите, і не бачили, і чути, що ви чуєте, і не чули.Відпущення гріхів


Один добрий, хоч і слабкий християнин сповідався парохіяльному священикові. А сповідь його завжди нагадувала зіпсовану грамофонну платівку: ті самі провини, а передовсім – той самий поважний гріх.

– Ну, годі! – сказав йому нарешті з досадою отець-парох. – З Богом не жартують. Останній раз я відпускаю тобі цей гріх. Пам’ятай – останній!

Утім, через п’ятнадцять днів чоловік ізнову приступив до сповіді, аби сповірити той самий гріх.

Сповідникові таки урвався терпець:

– Я застерігав, що не дам тобі розрішення. Тільки це може тебе навчити...

Скривджений і осоромлений, мужчина підвівся з колін.

А просто понад сповідальницею висіло на стіні велике гіпсове розп’яття.

Мужчина звів на нього погляд.

І ту ж мить гіпсовий Христос на гіпсовому хресті ворухнувся, здійняв руку і вчинив знак розрішення: “Відпускаю тобі провину твою...”

Кожна людина зв’язана з Богом певною ниткою. Коли вчиняємо гріх, ця нитка уривається. Та коли вболіваємо над нашою провиною, Бог зав’язує на тій нитці вузлик і, отже, вона стає коротшою. Розрішення наближає нас до Бога.

“Отак, кажу вам, що на небі буде більша радість над одним грішником, що кається, ніж над дев’ятдесят дев’ятьма праведниками, що їм не треба покаяння” (Лука, 15, 7).

Бруно Ферреро. Звуки арфи. - Свічадо, 2008

Духовні читання

 Муч. Прова, Тараха й Андроніка; преп. Косми Святоградця, єп. Маюмського і творця канонів; свят. Мартина Милостивого, єп. Туринського

Читання

 Муч. Прова, Тараха й Андроніка; преп. Косми Святоградця, єп. Маюмського і творця канонів; свят. Мартина Милостивого, єп. Туринського