Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829
30
31123

Опис

Картинка приоритету свята Прор. Осії; препмуч. Андрея Критського


Святий Осія був пророком у VIII ст. перед Христом і належав до 12 "малих" пророків. Передбачив релігійний занепад північного ізраїльського царства та його загибель. Усе своє життя він боровся проти відступництва Ізраїля від Бога і засуджував ідолопоклонство. Попри безупинну віроломність народу та його неймовірну впертість пророк таки знаходив для нього слова втіхи, обіцяючи йому, що він зазнає кращих (месіянських) часів.

У своїй пророчій книзі пророк Осія передбачає, що Месія прийде як Дитя в Єгипет, і Отець покличе Його звідти. Також він пророкує, що Месія своєю смертю потопче владу пекла і визволить тих, які все своє життя провели в страху перед смертю. Закінчує свою книгу закликом до народу: "Повернись, Ізраїлю, до Господа, Бога твого, бо ти спотикнувся об твою беззаконність!" (Ос 14, 2).

Св. мученик Андрій був монахом на своїм ріднім острові. Коли почув, що в Царгороді цісар Константан Копронім почав виступати проти почитання святих ікон, прибув до Царгороду, щоб стати в обороні св. справи. Одного дня, коли цісар приглядався до мук деяких християн, що не хотіли відступити від святої віри, Андрей виступив зі словом і сміло осудив таку несправедливість. Його негайно зловили й пставили перед цісарем. 

Наступного дня його знову привели до цісаря, де він виголосив свою промову на захист святих ікон. За те цісар наказав його бичувати, а опісля водити вулицями на пострах іншим людям. На вулиці прискочив до нього один завзятий єретик і списом проколов йому ногу. Від знущань і втрати крові закінчив св. Андрей незабаром на міській площі своє мученицьке життя. Сталося це 766 року.

Крім св. мученика Андрея Критського, ми почитаємо ще 4 липня св. архиєпископа Андрея Критського.

Духовні читання

Ми повинні звірятися Христові в усіх наших потребах і благати Його ласки.

СЛОВА УЧНЯ
О, найсолодший і наймиліший Господи! Бажаю прийняти Тебе нині з говінням. Ти знаєш мою неміч і біду, яку терплю, в якій великій недолі і гріхах я перебуваю, як часто терплю тягарі, спокуси, напасті й гидоту. 
Приходжу до Тебе за ліком, благаю в Тебе втіхи і пільги. 
Я промовляю до Тебе, Всюдисущого, якому явне ціле моє серце, що єдиний можеш мене цілком втішити і допомогти. 
Ти знаєш, яких ласк мені над усе треба, який я убогий на чесноти. 
Ось стою перед Тобою, убогий і нагий, благаю в Тебе ласки і молю Твоє милосердя. 
Укріпи спрагненого старця свого, зігрій моє холодне серце вогнем своєї любові, просвіти мою сліпоту блиском своєї присутності. 
Переміни мені всю земну любов на гіркість, усі тягарі і прикрості на терпеливість, усе, що нікчемне і створене, на погорду і забуття. 
Підійми моє серце до Себе, до неба і не дай, щоб я блукав по землі. 
Ти єдиний маєш відтепер вже і аж повіки стати моїми солодощами, бо Ти єдиний є моєю поживою і моїм напоєм, моєю любов`ю і моєю радістю, моєю насолодою і всім моїм добром. 
О, якби то Ти мене своїм прибуттям цілком розпалив, розтопив і перемінив на себе, щоб я став одним з Тобою духом, завдяки благодаті внутрішнього з`єднання з Тобою і завдяки розтопленню в гарячій любові! 
Не дай, щоб я відходив від Тебе голодним і холодним, лише обійдися зі мною милосердно, як Ти неодноразово чудово обходився зі своїми святими. 
Яке в тім диво, що я при Тобі увесь вогнем палаю і для себе завмираю, коли Ти є тим вогнем, що завжди палає і ніколи не вгасає; любов, що очищає серця і просвічує розум?

Читання

Літ.: Ап. – Гал. 200 зач.; 1, 11-19.

11. Звістую вам, брати, що Євангелія, яку я вам проповідував, не є за людською мірою; 12. бож я її не прийняв, ані навчився від людини, лише - через об'явлення Ісуса Христа. 13. Ви чули про мою поведінку колись у юдействі, про те, як я несамовито гонив Божу Церкву та руйнував її. 14. Я перевищував у юдействі багатьох ровесників з мого роду, бувши запеклим прихильником передань моїх предків. 15. Та коли той, хто вибрав мене вже від утроби матері моєї і покликав своєю благодаттю, 16. зволив об'явити в мені Сина свого, щоб я проповідував його між поганами, то я негайно, ні з ким не радившись, 17. ані не подавшися в Єрусалим до тих, що були апостолами передо мною, пішов в Арабію, а потім знову повернувся в Дамаск. 18. По трьох роках по тому пішов я у Єрусалим відвідати Кифу і перебув у нього п'ятнадцять день. 19. А іншого з апостолів я не бачив, крім Якова, брата Господнього.

Єв. – Лк. 30 зач.; 7, 11-16.

11. Потім пішов у місто, що зветься Наїн, а з ним ішли його учні й сила народу. 12. Коли ж вони наблизились до міської брами, якраз виносили мертвого сина, єдиного в матері своєї, що була вдовою; і було з нею досить людей з міста. 13. Побачивши її, Господь зглянувся над нею і сказав до неї: “Не плач.” 14. І приступивши, доторкнувсь до мар, і ті, що несли, зупинились. Тоді Ісус сказав: “Юначе, кажу тобі, встань!” 15. І мертвий підвівся і почав говорити. І він віддав його матері. 16. Страх огорнув усіх, і вони прославляли Бога та й говорили: “Великий пророк устав між нами”, і: “Бог навідався до народу свого.”