Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
28293031123
456789
10
11121314151617
18192021222324
2526272829301

Опис

Картинка приоритету свята Св. муч. Параскевії, що в Іконії. Свв. мучч. Терентія і Неоніли. Преп. Стефана Саваїта, творця канонів.


Свята Параскевія П'ятниця

Свята Параскевія П'ятниця народилася у християнській родині і жила у III ст. в місті Іконія у Малій Азії. її побожні батьки щиро молилися до Бога і кожної п'ятниці розважали над муками Ісуса Христа. Коли Бог дав їм донечку, вони назвали її Параскевія, тобто П'ятниця. Після смерті батьків Параскевія вела тихе християнське життя, повне чеснот, і з любов'ю опікувалась убогими. Добрий приклад її богоугодного життя навернув численних поган до Христової віри. Розлючені жерці запроторили Параскевію до в'язниці.

Коли в час Діоклетіанового переслідування християн до Іконії прибув новий імператорський намісник з наказом судити й мучити християн, до нього привели Параскевію, яка сміливо визнала свою віру в Христа. За це намісник наказав її жорстоко мучити. Під час тортур Параскевія віддала Богові свою чисту і невинну душу.

Святий Терентій і Неоніла

У часі володіння римського цісаря Декія жив побожний християнин Терентій з жінкою Неонілою й семеро дітьми. Коли настало переслідування християн (249-251), ціла родина була замучена за свою віру в Ісуса Христа.

Святий Степан Саваїт

Святий Степан Саваїт був побожним монахом. Перейнятий сердечною любов'ю до Бога, він, у вільних від спільних праць годинах, складав гарні набожні пісні, що з них постали згодом гарні церковні богослужбові канони. Завдяки цьому він став відомий на християнському Сході як — св. Степан Саваїт, творець канонів.

Духовні читання

... Віра веде грішника до усвідомлення, що він ним є, – себто, що йому треба виправдання перед Богом та Христового спасення. Віра в душі грішника є мертва, безчинна, а все-таки вона є світлом, що просвічує темряви гріха. Віруючий грішник може вживати того світла, щоб оком душі поглянути в небо на Бога, нашого Отця, що не хоче смерти грішника, а хоче його навернення. Може оком віри поглянути на дорогу, якою Боже милосердя кличе до покаяння. Може поглянути в ту темряву, якою є гріх, смерть душі, що з неї може так легко зродитися та друга, страшніша, бо безнадійна смерть вічної загибелі. І грішник оком душі може поглянути в ту зовнішню темряву, як її називає св. Письмо, в темряву вічного засудження, бо й він вірить, що кожний смертний гріх заслуговує на вічне засудження. Він може гадкою віри зійти в пекло, будучи живим, і за життя придивитися до того, що його чекає після смерти, може поглянути на мрячний вогонь, що палить, і почути скрегіт зубів і відчути дрож грози й страху.
(Митрополит Андрей Шептицький)

Читання

2 послання ап. Павла до Солунян 2, 1-12

Браття, стосовно приходу Господа нашого Ісуса Христа, коли ми зберемося до Нього. Щоб ви не відразу вагалися розумом та не тривожилися ні духом, ні словом, ні посланням, яке нібито від нас, наче настав Господній день. Хай ніхто вас не ошукає жодним способом. Бо раніше має прийти відступлення та виявитися людина беззаконня, син погибелі, що противиться і підноситься понад усім тим, що зветься Богом чи святинею; він у Божому храмі сяде [як Бог] і видаватиме себе за Бога. Хіба ви не пам'ятаєте, що я вам про це говорив, коли ще був у вас? І тепер знаєте те, що його стримує з'явитися свого часу. Бо таємниця беззаконня вже діє; однак тепер є Той, Хто стримує, поки не буде усунений з-поміж нас. І тоді з'явиться беззаконник, якого Господь Ісус погубить духом Своїх уст і знищить появою Свого приходу. Його прихід - за сприяння сатани — буде з усякою силою, ознаками, фальшивими чудесами, з усякою оманою неправди для тих, які гинуть, бо любові до правди вони не прийняли, аби спастися. І за це Бог посилає їм дію омани, щоб вони повірили в неправду, аби суд прийняли всі, що не повірили в правду, а уподобали неправду.

Євангеліє від Луки 12, 48-59

Сказав Господь: Від кожного, кому дано багато, вимагатимуть багато; і кому повірено багато, від того будуть більше жадати. Прийшов Я кинути вогонь на землю, і як Я прагну, щоб він уже розгорівся! Хрещення маю я прийняти — і як мені на душі важко, доки воно не здійсниться! Гадаєте, що Я прийшов мир дати на землі? Ні бо, кажу вам, але розділ. Віднині бо п'ятеро в одній хаті будуть розділені: троє проти двох і двоє проти трьох. Будуть розділені батько проти сина і син проти батька, мати проти дочки і дочка проти матері, свекруха проти невістки і невістка проти свекрухи. Він промовив іще до народу: Коли бачите хмару, що насувається зі заходу, зараз кажете: Буде дощ; і так воно буває. І коли дме південний вітер, кажете: Спека буде; і так буває. Лицеміри, лице землі і неба вмієте розпізнавати; часу ж цього як не розпізнаєте? Чому самі собою не судите, що справедливе? Коли йдеш з противником своїм до суду, намагайся визволитися від нього в дорозі, щоб він не потяг тебе до судді, і суддя не видав тебе возному, і возний щоб не кинув тебе до в'язниці. Кажу тобі: Не вийдеш звідти, аж поки не віддаси останнього шага.

Картинка приоритету свята Муч. Параскеви, що в Іконії, названої П’ятниця; муч. Терентія й Неоніли; преп. Стефана Савваїта, творця канонів


Муч. Параскеви, що в Іконії, названої П’ятниця; муч. Терентія й Неоніли; преп. Стефана Савваїта, творця канонів

Духовні читання

Про гарячу любов і велике бажання прийняти Христа.

СЛОВА УЧНЯ
З якнайбільшим говінням, гарячою любов`ю, з усією жагою і жаром серця бажаю прийняти Тебе, Боже, як багато святих і богомільних душ Тебе прагнули у Святім Причасті. Вони завдяки святості життя були Тобі у великій вподобі й жили в якнайгарячішій побожності. 
О, Боже мій, віковічна любове, все моє добро, щастя без кінця-краю! Бажаю прийняти Тебе з якнайсильнішим прагненням і якнайдостойнішою честю, яку тільки хто-небудь із святих коли мав і зміг відчути. 
І хоч я не гідний мати всі ті почуття побожності, однак жертвую Тобі все гаряче бажання мого серця, наче б тільки я один мав за Твоєю благодаттю те гаряче прагнення. 
Але також і все те, що тільки побожний розум може подумати і побажати, приношу і жертвую Тобі з найнижчим поклоном і найгарячішою любов`ю. 
Не хочу нічого затримати для себе, але хочу пожертвувати Тобі добровільно і якнайохочіше і себе, і все те, що маю. 
Господи Боже мій, мій Творче і Відкупи телю! З таким бажанням, говінням, з такою хвалою, честю, вдячністю, гідністю і любов`ю, з такою вірою, надією і чистотою бажаю нині прийняти Тебе. 
Як прийняла і як бажала Тебе Твоя пресвята Мати, преславна Діва Марія, коли ангелові, що благовістив їй тайну Воплочення, відповіла покірно і побожно: „Ось я Господня слугиня: нехай зо мною станеться по твоєму слову!” (Лк. 1,38). 
І як Твій святий Предтеча, найвизначніший між святими Йоан Хреститель, у радості Духа Святого весело здригнувся перед Тобою, коли ще був у лоні матері, а потім, бачачи, як Ти, Ісусе, ходиш між людьми, низько упокорився і з побожним говінням мовив: „Дружба ж молодого, що стоїть та й слухає, вельми на голос молодого радіє”. (Йо. 3,29). 
Так і я бажаю розгорітися великим і святим бажанням і відкрити перед Тобою ціле своє серце. 
Тому жертвую Тобі усі радощі богомільних сердець, їхні гарячі почуття, захоплення розуму, надприродні просвічення і небесні видіння і приношу Тобі їх з усіма чеснотами і хвалами, що ними славило і славитиме Тебе усяке створіння на небі і на землі, за себе і за всіх тих, що вручили себе моїм молитвам, щоб усі достойно хвалили Тебе і навіки прославляли. 
Прийми, Господи Боже, мої обітниці і моє бажання вічно хвалити Тебе і благословити без кінця-краю, як це Тобі справедливо належиться по великій силі Твоєї невимовної величності. 
Оце вручаю Тобі і бажаю приносити Тобі кожного дня і кожної хвилини мого життя з милим проханням, та сердечно запрошую і благаю всіх небесних духів і всіх вірних Твоїх, щоб разом зі мною дякували Тобі і славили Тебе. 
Всі народи, племена й мови нехай хвалять Тебе, а святе і як мед солодке ім`я Твоє нехай величають із найбільшою веселістю і гарячою побожністю. 
А всі ті, що з честю і говінням освячують і з повною вірою приймають найсвятіше Таїнство, хай сподобляться знайти в Тебе благодать і милосердя і хай моляться покірно за мене грішного. 
І коли вони досягнуть цієї бажаної побожності і спасенного з`єднання, і з щедрою втіхою та чудовим покріпленням вернуться від святого престолу небесного, щоб зволити згадати про мене бідного!

Читання

Муч. Параскеви, що в Іконії, названої П’ятниця; муч. Терентія й Неоніли; преп. Стефана Савваїта, творця канонів