Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
2930311234
567891011
12131415161718
19202122
23
2425
262728293012

Опис

Картинка приоритету свята Ап. Ераста, Олімпа, Родіона і тих, що з ними


У церковному богослуженні сьогодні згадуємо св. Ераста, Олімпа, Родіона, Сосіпатра, Терція й Куарта. Всі вони належали до сімдесятьох Христових апостолів, проповідували Христову віру і усі, крім св. Куарта, пролили за неї свою кров як святі мученики.

Святий Ераст походив з міста Коринта у Греції. До Христової віри навернувся, імовірно, під час перебування апостола Павла в Коринті. Про Ераста згадує святий Павло у своєму посланні до римлян: "Вітає вас Ераст, міський скарбник" (16, 24). Ераст, правдоподібно, був єпископом. Загинув мученицькою смертю разом зі св. Павлом у Римі 67 року за правління імператора Нерона.

Святі Олімп і Родіон загинули мученицькою смертю у Римі того ж дня, що й святий Павло.

Святого Сосіпатра згадуємо 28 квітня.

Св. Терцій був учнем св. Павла й помагав йому писати послання до римлян. Про це він сам згадує: "Поздоровляю вас і я, Терцій, що написав це послання в Господі" (16, 22). Загинув святий Терцій за Христову віру в Римі зі святим апостолом Павлом.

Духовні читання

Як у веденні приватного життя, так і в веденні суспільного життя є християни зовсім вільні; вони можуть обов’язки своєї віри виконувати або ні, і Церква до них є така толерантна, як жодне інше громадське товариство на світі. Вона не позбавляє нікого свого зв’язку, поки людина сама себе не позбавляє; не карає вона навіть і тих, що всупереч своєму власному переконанню не виконують своїх обов’язків. Ця свобода і ця толеранція діють так, що устрій церковної організації видається нестислим і слабким, а самі християни, які не достатньо знають суспільне значення своєї віри, бувають так мало пов’язані між собою і з тими, що визнають ті самі принципи, що, на перший погляд, християнство не здається солідарним суспільним тілом, складеним з людей переконаних і таких, що дотримуються в усім одних суспільних принципів. (Миторополит Андрей Шептицький)

Читання

Ряд.: Ап. – 1 Тим. 286 зач.; 5, 11-21.

11. Молодих же вдовиць тримай від себе подаль, бо як їх охоплює пристрасть, противна Христові, то хочуть заміж виходити, 12. стягаючи на себе осуд, бо відкинули першу віру. 13. А разом з тим звикають бездільно по хатах тинятися, і не тільки нічого не роблять, а ще й цокочуть і скрізь втручаються, і базікають, що не личить. 14. Отже, я хочу, щоб молодші виходили заміж, дітей народжували, рядили домом і не давали противникові ніякої зачіпки для лихомовства. 15. Бо деякі вже пішли слідом за сатаною. 16. Коли ж якась віруюча прийняла до себе вдовиць, нехай їм допомагає, хай не обтяжується Церква, щоб вона могла справжнім удовам помагати. 17. Пресвітери, що добре головують, гідні подвійної пошани, передусім ті, що працюють словом і навчанням. 18. Бо Писання говорить: «Не зав'язуй рота волові, що молотить»; і «Робітник - гідний своєї нагороди.» 19. На пресвітера не приймай скарги, хібащо при двох або трьох свідках. 20. Тих, які грішать, картай перед усіма, щоб і інші страх мали. 21. Заклинаю тебе перед Богом і Христом Ісусом та вибраними ангелами берегти це безсторонньо, не робивши нічого з нахилу до когось.