Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25
26
272829301

Опис

Картинка приоритету свята Свят. Йоана Золотоустого, аєп. Царгородського


Святий Йоан Золотоустий народився 344 року в Антіохії. Був дуже талановитим і мудрим, відзначався письменницькими та ораторськими здібностями. Згодом він шість років прожив у пустелі, проводячи час у молитві та пості. 386 року був висвячений на священика, а 398 року став царгородським архиєпископом. Жертвенний пастир турбувався про добро і спасіння довірених йому душ. Він написав шість книг про священство, а також Божественну Літургію, яка сьогодні є основою для богослужінь Східної Церкви.

Владика багато терпів, особливо через царицю Євдоксію, якій не сподобалися його проповіді, спрямовані проти легковажності жінок. Цариця спричинилася до того, що Йоан двічі відбував заслання. Під час останнього він важко занедужав і 407 року віддав Господеві свою праведну душу. За численні та цінні своїм змістом духовні твори Церква надала йому почесне звання Учитель Церкви, а за красномовні науки він став відомий у християнському світі як Йоан Золотоустий.

Духовні читання

Молитва св. Івана Золотоустого на кожну годину дня

Господи, не позбав мене небесних твоїх благ. Господи, захорони мене від вічних мук. Господи, якщо думками, словом або ділом згрішив (згрішила) я, прости мені. Господи, позбав мене несумлінности, забуття, легковажности і закам’янілої нечутливости. Господи, охорони мене від усіх спокус. Господи, просвіти моє серце, затемнене лукавими похотями. Господи, я як людина згрішив (згрішила), – а Ти як Бог щедрий помилуй мене, бачачи неміч моєї душі. Господи, пошли благодать свою на поміч мені, щоб я прославив (прославила) ім’я Твоє святе. Господи Ісусе Христе, впиши мене, раба твого (рабу твою), в книгу життя, і даруй мені кінець добрий. Господи, Боже мій, хоч і нічого доброго не зробив (зробила) я перед тобою, але дай мені за благодаттю Твоєю положити початок добрий. Господи, окропи в моє серце росу благодаті Твоєї. Господи неба і землі, згадай мене, грішного раба твого, окаянного й нечистого (грішну рабу твою, окаянну й нечисту) в царстві твоїм, амінь. Господи, в покаянні прийми мене. Господи, не остав мене. Господи, не введи мене в напасть. Господи, дай мені добру думку. Господи, дай мені сльози, і пам’ять про смерть, і упокорення. Господи, дай мені помисел визнати гріхи мої. Господи, дай мені смиренність, чистоту і послушність. Господи дай мені терпеливість, великодушність і лагідність. Господи, посади в мені корінь доброго і страх перед тобою в серце моє. Господи, сподоби мене любити Тебе із всієї душі моєї, всіма мислями моїми, і творити в усім волю твою. Господи, охорони мене від лихих людей, нечистих духів і злих пристрастей, і від усякого іншого нечестивого діла. Господи, Ти знаєш, що робиш, як Ти волиш; нехай буде воля твоя й у мені, грішному (грішній), бо Ти благословенний єси на віки. Амінь.

Читання

2 послання ап. Павла до Тимотея 1, 1-2, 8-18

Павло, з волі Божої апостол Христа Ісуса, щоб звістувати обітницю життя, що в Христі Ісусі, Тимотеєві, улюбленому синові: Благодать, милосердя і мир від Бога Отця і Христа Ісуса, Господа нашого. Не соромся свідоцтва Господа нашого, ні мене, його в'язня, але перенось труди зі мною для Євангелія, за допомогою Бога, який спас нас і покликав святим покликом, не за наші діла, а за власним рішенням та благодаттю, що була нам дана в Христі Ісусі перед вічними часами, об'явлена ж була тепер через появу Спаса нашого Христа Ісуса, який знищив смерть і освітлив життя і нетління Євангелієм, для якого я поставлений проповідником, апостолом та вчителем. З тієї причини я терплю це, але не соромлюся, бо знаю, в кого я увірував, і я певен, що Він спроможний зберегти моє передання на той день. За правило візьми здорові слова, що їх ти чув від мене у вірі та любові, яка в Христі Ісусі. Бережи добре передання Духом Святим, який живе в нас. Ти знаєш, що всі ті, що в Азії, між ними Фігел і Герген, від мене відвернулися. Нехай Господь дасть милосердя домові Онисифора, бо він часто мене підкріплював і не соромився моїх кайданів, а бувши в Римі, шукав мене запопадливо і знайшов. Хай Господь дасть йому знайти милосердя в той день. А скільки послужив він мені в Ефесі, ти знаєш ліпше від мене. 

Євангеліє від Луки 19, 12-28

Сказав Господь притчу оцю. Один чоловік, знатного роду, пішов у далеку землю прийняти царство і потім вернутися. Покликав він десятьох своїх слуг, дав їм десять мін і мовив до них: Промишляйте ними, поки я вернуся. Співгромадяни ж його ненавиділи його і вислали слідом за ним послів сказати: Не хочемо, щоб той царював над нами. І коли він, прийнявши царство, вернувся назад, звелів прикликати до себе тих слуг, яким дав гроші, щоб довідатися, хто що придбав. Перший прийшов і каже: Пане, міна твоя придбала інших десять. Сказав пан: Добре, слуго благий! Тому що ти був вірний у малому, візьми управу над десятьма містами. Прийшов другий і каже: Пане, міна твоя принесла п'ять мін. Він сказав і цьому: Ти теж будь над п'ятьма містами. Прийшов ще інший і каже: Ось твоя міна, пане, що я тримав, сховавши у хустині; бо я боявся тебе, тому що ти чоловік жорстокий: береш, чого не клав, і жнеш, чого не сіяв. Пан до нього каже: 3 уст твоїх я тебе суджу, лукавий слуго. Ти знав, що я чоловік жорстокий, беру, чого не клав, і жну, чого не сіяв. Чому, отже, не дав моїх грошей в обіг, і я, вернувшись, відібрав би їх з відсотками. І він сказав тим, що там стояли: Візьміть від нього міну і дайте тому, що має десять. — Пане, сказали йому, він має десять мін. — Кажу вам: Кожному, хто має, дасться, а в того, хто не має, відберуть і те, що має. А ворогів моїх, тих, що не хотіли, щоб я царював над ними, приведіть сюди і убийте на очах у мене. Сказавши це, Ісус пішов попереду, здіймаючись до Єрусалиму.