Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526
27
2829301

Опис

Картинка приоритету свята Ап. Филипа


Святий Филип належав до 12 Христових апостолів. Св. євангелист Іван подає нам декілька згадок про нього. З першої ми довідуємося, що Филип, зустрівшись з Ісусом, довго думав про Нього. Коли ж на підставі Святого Письма дійшов до висновку, що Ісус з Назарету - це справді обіцяний Месія, то переказав своєму приятелеві Натанаїлові цю новину і докази на підтвердження правди. Ще згадує про нього св. Іван у своєму Євангелії з нагоди чудесного розмноження п'яти хлібів і двох риб та насичення ними більше п'яти тисяч людей, а також під час урочистого Христового в'їзду в Єрусалим і Тайної вечері.

З вірою в Ісуса Христа і гарячою любов'ю до Нього Филип, як і інші апостоли, після зіслання Святого Духа пішов проповідувати поганам правду й спасіння. Свою апостольську працю апостол Филип закінчив мученицькою смертю у місті Гієрополі у Малій Азії.

Духовні читання

Мабуть, усі Святі, що для спасення людей працювали, а може, ще більше ті, що за спасення людей, може, молилися, мали кожний з них свою школу молитви. Хто шукає, знайде в життях Святих багато тих великих, могутніх перед Богом і перед людьми героїв святої віри, що мали свою школу й цю школу учням передавали. А тих шкіл яка пречудесна різноманітність, який багатий квітник, мільйони-мільйони прерізних квітів, – один гарніший від другого, один інший від другого; і біла, як сніг, лелія, що неначе на довгій гілці спинається вгору до неба, і чудесна пахуча фіялка, що криється в травиці, і пишна повна рожа, червона, як кров, і стільки-стільки інших; такі школи молитви, що їх Святі в прерізних повних Божої мудрості книжках людям передавали [2, 65].

Потребу тих дарів можна і тим доводити, що чоловікові, освяченому Божою благодаттю та просвіченому надприродною вірою, треба перемогти або обминути не одну трудність, щоб по-християнськи жити і по-християнськи прямувати до неба. В тому помагає дух ради, Божий дар, що є даний разом з Божою благодаттю усім християнам, що всі мають стати святими [2, 366].

(Митрополит Андрей Шептицький)

Читання

Ап. – Гал. 213 зач.; 5, 22-6, 2.

22. А плід Духа: любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, 23. тихість, здержливість. На тих то нема закону. 24. Ті ж, що є Ісус-Христові, розп'яли тіло з його пристрастями та пожадливостями. 25. І коли ми живемо духом, то духом і ходімо. 26. Не будьмо марнославні, задерикуваті між собою, завидущі одні одним. 1. Брати! Коли б хтось попав у якусь провину, то ви, духовні, такого наставляйте духом лагідности, пильнуючи себе самого, щоб і собі не впасти у спокусу. 2. Носіте тягарі один одного й тим робом виконаєте закон Христа.

Єв. – Лк. 51 зач.; 10, 19-21.

19. Ось я даю вам владу наступати на зміїв, скорпіонів і на всю ворожу силу - й ніщо вам не пошкодить. 20. Одначе, не радійте тому, що духи вам коряться, але радійте тому, що ваші імена записані на небі.” 21. Того часу Ісус був зрадів Святим Духом і промовив: “Я прославляю тебе, Отче, Господи неба й землі, що ти втаїв це від мудрих та розумних і відкрив немовляткам. Так, Отче, бо так тобі подобалося.