Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
29
301

Опис

Картинка приоритету свята Ап. і єванг. Матея


У галилейському місті Капернаумі жив за часів Ісуса Христа багатий чоловік Леві, який збирав податки для римлян, що окупували Ізраїль. На заклик Ісуса Христа "іди за Мною" він негайно покинув усе і пішов за Ним. З того часу його стали називати Матей.

Після зіслання Святого Духа Матей декілька років проповідував Христову віру в Юдеї та сусідніх країнах. За Божим натхненням він 41 року написав Євангеліє, у якому намагався переконати ізраїльтян, що Ісус Христос –обіцяний Месія. У своєму Євангелії Матей прекрасно описав Благовіщення Пречистої Діви Марії і Різдво Ісуса Христа, відзначаючи велику роль ангела у цих подіях, тому його символом став ангел. Наступним місцем апостольської праці євангелиста Матея стала частина Азії на південь від Каспійського моря. Де і якою смертю помер апостол Матей, не маємо жодних відомостей. Церква вшановує його як мученика за Христову віру.

Духовні читання

Апостоли в повному значенні того слова є нашими батьками за вірою. Через їх руки дав Бог людству і кожному народові у християнській Церкві все, що належить до Божої апостольської традиції. У своєму аскетичному житті, як і в проповіді, не можемо, отже, забувати, що все маємо з їх рук. (Митр. Андрей Шептицький)

Читання

2 послання ап. Павла до Тимотея 2, 20-26

Сину Тимотею, у великім домі є не тільки золотий та срібний посуд, але й дерев'яний та глиняний; інший на честь, а інший на нечесть. Отже, як хтось очиститься від цього, буде посудом на честь освяченим, корисним для господаря, готовим на всяке добре діло. Утікай від молодечих похотей, шукай справедливості, віри, любові, миру разом з тими, що прикликають Господа чистим серцем. А від нерозумних і до науки не належних питань ухиляйся: сам бо знаєш, що вони родять сварки. Слузі ж Господньому не годиться бути сварливим, але до всіх привітним, здатним навчати, терпеливим, лагідно картаючим противників; може дасть їм покаяння на пізнання правди і виплутатися з тенет диявола, який схопив їх живими в полон, виконувати його волю.

Євангеліє від Луки 19, 37-44

В той час, коли наблизився Ісус до спуску з Оливної гори, вся громада Його учнів, радіючи, почали сильним голосом хвалити Бога за всі чуда, що бачили, кажучи: Благословен цар, що йде в ім'я Господнє! Мир на небі і слава на висотах! Деякі з фарисеїв, що були в юрбі, сказали: Учителю, заборони Твоїм учням. Він відповів: Кажу вам: Коли ці замовчать, каміння кричатиме. І як наблизився і побачив місто, заплакав над ним, кажучи: Якби ти й цього дня зрозуміло те, що веде до твого миру! Але тепер воно закрите перед твоїми очима. Прийдуть бо дні на тебе, і вороги твої валом тебе оточать, і тебе обляжуть, і стиснуть тебе звідусіль; вони розчавлять тебе і твоїх дітей, які будуть у тобі, і не зоставлять у тебе каменя на камені за те, що ти не зрозуміло часу твоїх відвідин.