Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
28293031123
4
5
678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301

Опис

Картинка приоритету свята Ап. Якова, брата Господнього


Святий Яків був двоюрідним братом Ісуса Христа (мати його називалася Марія Клеопова), а також одним із 70 Христових учнів. Після воскресіння Ісус явився йому особисто. Про це не згадано у Євангеліях, але св. Павло у своєму посланні до коринтян пише, що Спаситель явився св. Петрові, опісля усім дванадцятьом апостолам, потім більш як п'ятистам учням, які зібралися разом, "опісля з'явився Якову" (15, 7).

Яків був першим єпископом Єрусалима і управляв Єрусалимською Церквою 28 літ. Його пастирське служіння припало на дуже важкі часи переслідування християн поганами та юдеями. Життя Якова було таке чисте і святе, що увесь народ надзвичайно шанував його і називав праведником, про що, зокрема, згадує римський історик Йосиф Флавій. 63 року Якова побили до смерті камінням і палицями за те, що не хотів заперечувати божество Ісуса Христа. Мощі св. Якова спочивають у Римі в церкві Дванадцяти Апостолів.

Духовні читання

Люди є грішниками. Їх засліплюють пристрасті; самолюбство не дає їм пізнати Божої правди св. Євангелія і, незважаючи на все, що Христос для них зробив, люди так часто покидають Божі дороги і йдуть своїми дорогами на погибель душі і тіла. Щоб їх урятувати і вивести на правдиву дорогу, Христос дав нам ще один дар – дар над усі дари. Після свого святого Вознесення, через 10 днів, прислав нам Свого святого Духа. І Дух Божий, даний нам, у нас живе і веде кожного, хто лишень схоче піддатися Його святому Проводові, Божими дорогами християнського життя. І ви, Мої Дорогі, одержали той дар, дар великий, світлий, святий, що в душі кожного зокрема приймає, веде і вислухує нашу молитву. Яке це безконечне добро, який чудесний небесний дар, яке це щастя – бути християнином! [1, 370]. (МИТРОПОЛИТ АНДРЕЙ ШЕПТИЦЬКИЙ)

Читання

Ап. – 1 Сол. 272 зач.; 5, 9-13; 24-28.

9. Бож призначив нас Бог не на гнів, а на те, щоб ми одержали спасіння через Господа нашого Ісуса Христа, 10. який умер за нас, щоб ми, чи чуваємо, чи спимо, разом з ним жили. 11. Тому втішайте один одного і будуйте один одного, як то ви й робите. 12. Прохаємо вас, брати: поважайте тих, які серед вас працюють і які над вами в Господі старшують та на розум вас наводять. 13. Шануйте їх у надмірі любови за їхню працю. Живіть у мирі між собою. 24. Вірний той, хто вас покликав, - він і здійснить це. 25. Брати, моліться і за нас! 26. Вітайте всіх братів святим поцілунком. 27. Заклинаю вас Господом прочитати цього листа всім братам. 28. Благодать Господа нашого Ісуса Христа - з вами!

Єв. – Лк. 63 зач.; 12, 2-12.

2. Нічого бо нема захованого, що б не відкрилося, і скритого, що б не виявилось. 3. Ось чому те, що ви потемки сказали, почується при світлі; і те, що на вухо ви говорили десь по сховках, оголоситься на крівлях. 4. Кажу вам, моїм друзям: Не бійтесь тих, що убивають тіло, а потім більш нічого заподіяти не можуть. 5. Я покажу вам, кого треба боятись: бійтеся того, що, вбивши, має владу вкинути в пекло. Так, кажу вам: Того бійтесь. 6. Хіба п'ять горобців не продаються за два шаги? А ні один з них не забутий у Бога. 7. Ба навіть і волосся на голові у вас усе пораховане. Не бійтесь: ви вартісніші за багатьох горобців! 8. Кажу вам: Кожен, хто визнає мене перед людьми, і Син Чоловічий визнає такого перед ангелами Божими. 9. Хто ж мене відречеться перед людьми, того і я відречуся перед ангелами Божими. 10. І всякому, хто скаже слово проти Сина Чоловічого, воно проститься йому; а тому, хто хулитиме Святого Духа, не проститься. 11. Коли вас приведуть у синагоги, до урядів та до влади, не клопочіться тим, як або що вам відповісти, або що казати, 12. бо Дух Святий навчить вас тієї години, що треба говорити.”