Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
252627282930
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Опис

Картинка приоритету свята Муч. Платона й Романа


Святий Платон

Святий мученик Платон походив з міста Анкири в Малій Азії. Його батьки були ревними християнами. Платон був щиро перейнятий Христовим духом і вже замолоду почав роздавати убогим свій маєток, який він успадкував після смерті батьків. У часі переслідування християн за цісаря Максиміяна його ув'язнили, а коли він не захотів зректися Христової віри, його жорстоко замучили.

Святий Роман

Святий Роман був дияконом у місті Кесарії Палестинській у кінці III ст. Коли за правління імператора Діоклетіана почалося переслідування християн, Роман проживав у місті Антіохії і заохочував вірних не відступати від святої віри. Побачивши одного разу, що деякі ув'язнені християни готові поклонитися божкам, щоб звільнитися від жорстоких тортур, він голосно почав закликати їх до витривалості і вірності Христові до кінця. За це погани засудили Романа на спалення живцем, але сильна злива загасила вогонь. Тоді погани вирвали йому язика, але він далі без язика продовжував виразно говорити, закликаючи усіх християн до стійкості і мужності. Роман загинув 304 року мученицькою смертю від жахливих мук.

Духовні читання

А додаймо ще, що з природи ми вразливі до всього того, що відчувають інші. Людські серця так тісно пов’язані між собою, що кожний порух одного серця приводить в рух усі інші; відгомоном відбивається від інших сердець, наче той гомін дзвонів, що мчить по хвилях повітря... (Митр. Андрей Шептицький)

Читання

2 послання ап. Павла до Тимотея 4, 9-22

Сину Тимотею, старайся прийти до мене якнайскоріше, бо Димас мене покинув з любові до цього світу і пішов у Солунь; Крискент у Галатію, Тит у Далматію. Один Лука зі мною. Візьми Марка і приведи з собою, бо він мені потрібний для служби. Тихика я послав у Ефес. Як будеш іти, то принеси плащ, що я залишив у Троаді в Карпа, і книги, а зокрема пергамени. Олександер коваль накоїв мені багато лиха. Господь відплатить йому за його вчинками. Стережись і ти його, бо він сильно спротивився нашим словам. При першій моїй обороні нікого не було при мені, всі мене покинули. Нехай їм це не буде пораховане. Проте Господь при мені і підкріпив мене, щоб проповідь здійснилася через мене, та щоб усі погани її чули, а я визволився з пащі левів. Господь звільнить мене від усякого лихого вчинку і спасе мене для свого небесного Царства. Йому слава на вічні віки. Амінь. Вітай Прискиллу та Акилу і дім Онисифора. Ераст зостався у Корінті, а Трофима я лишив хворим у Мілеті. Постарайся прийти ще за зими. Вітають тебе Евбул, Пуд, Лін, Клавдія й усі брати. Господь Ісус Христос із духом твоїм. Благодать із вами. Амінь.

Євангеліє від Луки 20, 1-8

В той час, як Ісус навчав народ у храмі і звіщав Добру Новину, приступили первосвященики і книжники з старшинами і сказали до Нього: Скажи нам, якою владою Ти це робиш, або хто Тобі дав цю владу? Він у відповідь сказав: Я теж запитаю вас одне. Скажіть Мені: Іванове хрещення було з неба, чи від людей? Вони так міркували між собою: Як скажемо, з неба, Він запитає: Чому ж ви йому не повірили? А як скажемо: Від людей, увесь народ нас поб'є камінням, бо певний, що Іван був пророком. І відповіли: Не знаємо звідки. Ісус сказав їм: То і Я вам не скажу, якою владою чиню це.