Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
2324
25
26272829
303112345

Опис

Картинка приоритету свята Преп. Спиридона, єп. Трімитійського


Святий Спиридон

Святий Спиридон народився на острові Кіпр у Греції. Був одружений і мав дочку Ірину. У його життєписі сказано, що Спиридон був вівчарем. Однієї ночі злодії хотіли вкрасти в нього декілька овець, але немовби закам'яніли і не могли до ранку зрушити з місця. Вранці Спиридон застав грабіжників в овечій кошарі і спочатку по-християнськи напоумив їх, а потім відпустив, щедро обдарувавши. Спиридона переслідували за Христову віру в часи, коли християнство було заборонене.

Після смерті дружини Спиридон став трімитським єпископом. Жив дуже скромно і заробляв на щоденний хліб власними руками. З ним разом жила дочка Ірина, яка посвятила своє дівицтво Богові. У 325 році Спиридон брав участь у І Вселенському Соборі у Нікеї. Хоч він був невченим, але через нього промовляв Святий Дух. Після однієї з його проповідей навернувся до Христової віри поганський філософ Євлогій. Закінчив Спиридон своє праведне життя 348 року.

Духовні читання

Світло в повітці

Пастух переночував у криївці, спершись на старий, знищений мур. Наступного ранку помітив на мурі щілину завширшки кілька сантиметрів. Зацікавившись, оглянув її й виявив, що вона тягнеться вниз аж до землі. Коли ж придивився уважніше, то побачив, що щілина продовжується й на ґрунті. Пішов уздовж цього вузенького розламу. Иноді щілина зникала з поля зору під купами каміння, але згодом знову з’являлася й була вже ширшою. Йшов уздовж щілини впродовж трьох днів і врешті дістався місцевости, яку нещодавно розділив на дві частини землетрус. Будинки тут були зруйновані. Звідусіль лунали стогони й крики. Люди гарячково старалися врятувати тих, хто залишився під завалами. Пастух почав допомагати. Звільняв поранених із-під руїн, иноді витягав уже мертвих, які лежали мовчки й нерухомо, немов прилягли відпочити.

Трохи далі, на узбіччі, побачив миготливе Світло. Ясніло в дерев’яній повітці. Землетрус пощадив її. Біля дверей стояв невеликий гурт людей. Коли він наблизився, побачив жінку, яка тримала на руках немовлятко й ніжно дивилася на дитя. Поруч стояв, очевидно, батько дитини. Він усміхався, а його очі світилися теплим світлом. Жінка називалася Марія, а чоловік Йосиф. Навколо них панував спокій.

Молодий пастух, утомившись, заснув біля повітки. Вранці його збудив плач дитини. Згадав собі звинувачення мешканців Банзано й подумав: “Звинувачують мене в крадіжці маленького Ісуса. Тож повернуся й віддам їм Дитинку”.

Взяв за руку Йосифа й Марію, яка тримала дитину, й сказав:

– Ходіть зі мною!

Бруно Ферреро, "Фіялка на північному полюсі" - Свічадо, 2009

Читання

Послання ап. Павла до Колосян 1, 2-6

Браття, благодать вам і мир від Бога, Отця нашого. Дякуємо Богові, Отцеві Господа нашого Ісуса Христа, завжди молячись за вас відколи ми почули про вашу віру в Христа Ісуса та про любов, що маєте до всіх святих задля надії, що вам приготована на небі, яку ви перше чули в проповіді правди, в Євангелію, що до вас прибуло і що в усьому світі дає плоди і росте, так як у вас, від того дня, коли ви почули і пізнали ласку Божу в правді.

Євангеліє від Луки 16, 10-15

Сказав Господь: Хто вірний у найменшому, той і в великому вірний; а хто нечесний у найменшому, той і в великому нечесний. Коли ви, отже, з нечесно набутим багатством не були вірні, то хто довірить вам чесне? І коли в чужім добрі не були вірні, хто вам дасть ваше? Ніякий слуга не може двом панам служити, бо, або одного зненавидить, і другого полюбить, або буде триматися одного, а другого занедбає. Не можете служити Богові і мамоні. Чули все це фарисеї, які любили гроші, і насміхалися з Нього. Він же до них промовив: Ви видаєте себе за праведних перед людьми, але Бог знає серця ваші; бо що в людей високе — Богові огидне.