Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526
27
2829
303112345

Опис

Картинка приоритету свята Муч. Тирса, Левкія, Филимона, Аполлонія, Аріяна й Каленика


З-поміж християнських мучеників Церква вшановує також святих Тирса, Левкія, Филимона, Аполонія і Калиніка. Всі вони були замучені за відважне визнання Христової віри. Тирс і Калинік загинули мученицькою смертю 250 року за правління імператора Декія, а Левкій, Филимон та Аполоній – під час Діоклетіанового переслідування християн 305 року.

Духовні читання

Кам’яна гора

Все почалося в оазі, неподалік від якої біля підніжжя високих гір розкинулася випалена сонцем пустеля Хоггар. Там розіпнули свої намети племена туарегів, гордих кочовиків пустелі, які вдягаються у великі, темно-сині плащі-накидки.

Аменокал, вождь племені, вирішив оженити свого сина Іннера з прекрасною дівчиною Маллалою. Але серце Меллали переповнювала любов до иншого воїна, мужнього Ілеіґа, який жив дуже далеко, аж за пустелею.

Меллала, однак, не могла не послухати Аменокала й, плачучи, готувалася до шлюбу. Тоді її брат, жвавий і спритний Ауді, запропонував:

– Слухай, Меллало, зробімо так: даси мені свій перстень. Я почну втікати, вдаючи, ніби вкрав його, а ти кричатимеш. Усі чоловіки побіжать за мною, й шлюб треба буде відкласти. Наступного дня перед світанком зустрінемося на кам’яній горі й звідти разом вирушимо до Ілеіґа.

Все відбулося згідно з планом Ауді.

Коли Меллала побачила, що брат уже далеко, почала кричати:

– Лови злодія! Хапай злодія!

Чоловіки сіли на верблюдів і, здіймаючи хмари куряви, помчали шукати хлопця. Та Ауді подався на кам’яну гору й невдовзі спритно зник із очей переслідувачів, які марно шукали його аж до вечора.

Вночі, коли всі спали, Меллала прийшла до кам’яної гори.

– Ауді, я тут, Ауді! – почала гукати.

У відповідь – тиша, серед якої можна було лише почути, як голосно стукає Меллалине серце.

Врешті Ауді обізвався:

– Я тут, за тобою!

Кам’яна гора була небезпечним місцем, яке викликало в людей страх. Ті, хто насмілювався здолати стрімкі, запаморочливо високі кам’яні стіни, здебільшого не поверталися з гір. Меллала й Ауді поволі й з великими труднощами почали долати шлях угору, йдучи ущелинами й заглибинами, якими були помережані чорні базальтові скелі. Одного дня знайшли, в маленькому заглибленні, самотній намет.

Бруно Ферреро, "Фіялка на північному полюсі" - Свічадо, 2009

Читання

Соборне послання ап. Якова 2, 14-26

Улюблені, яка користь, коли хтось каже, що має віру, але діл не має? Чи може віра спасти його? Коли брат або сестра будуть нагі й позбавлені засобів щоденного прожитку, і хто-небудь з вас скаже до них: Ідіть собі з миром, грійтеся та годуйтесь, і не дасть їм необхідного для тіла, то що це допоможе? Так само й віра, коли немає діл, сама в собі мертва. Та хто-небудь скаже: Ти маєш віру, а я маю діла; покажи мені твою віру без діл, а я тобі покажу мою віру моїми ділами. Ти віруєш, що Бог один? - Добре робиш. І біси вірують та тремтять. Хочеш знати, безглузда людино, що віра без діл не приносить плоду? Авраам, наш батько, чи не ділами виявився праведним, коли був приніс на жертовник Ісаака, свого сина? Бачиш, що віра співдіяла з його ділами, і його віра удосконалилася ділами. Так здійснилося Писання, яке каже: Авраам повірив Богові, і це зараховано йому за праведність, і він був названий приятелем Божим. Ви бачите, що чоловік виправдується ділами, не тільки вірою. Так само й Рахав, блудниця, чи ж не ділами виправдалася, прийнявши посланців і випустивши їх іншим шляхом? Як тіло без душі мертве, так і віра без діл мертва.

Євангеліє від Марка 10, 46-52

В той час, як Ісус виходив з Єрихону, син Тимея — Вартимей, сліпий жебрак, сидів край дороги. Довідавшись, що то Ісус з Назарету, закричав він, кажучи: Ісусе, Сину Давидів, змилуйся надо мною! Багато хто сварив на нього, щоб мовчав, та він ще більше кричав: Сину Давидів, змилуйся надо мною! Ісус зупинився і велів: Покличте його. Кличуть, отже, сліпого і говорять до нього: Бадьорся! Устань, Ісус кличе тебе. Тоді сліпий, скинувши верхню одежу, скочив і підійшов до Ісуса. Ісус, звернувшись до нього, й каже: Що хочеш, щоб я зробив тобі? Сліпий йому каже: Учителю мій, щоб я прозрів! Сказав Ісус до нього: Іди, віра твоя спасла тебе. І негайно прозрів той, і пішов дорогою за Ним.