Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
272829303112
3456789
10111213141516
17
18
1920212223
2425262728291

Опис

Картинка приоритету свята Муч. Агафії


Свята Агафія народилася у багатій християнській родині і жила у III ст. в місті Палермо на Сицилії за правління імператора Декія. З юних літ дівчина посвятила себе Богові. Царський консул Квінтіан, який був поганином, жадібним оком дивився як на дівочу красу, так і на багатство Агафії.

Він намагався різними способами змусити її відступитися від Христової віри і схилити до того, щоб вона вийшла за нього заміж. Але ні примусове перебування Агафії у будинку розпусти, ні жорстокі тортури не зламали дівчини, яка з Божою допомогою дотримала своєї обітниці чистоти і невинності. Після жахливих катувань Агафія померла мученицькою смертю у в'язниці. На гробі Агафії діялися численні чуда. Під час посвячення церкви на її честь Бог прославив Агафію новими чудами.

Духовні читання

Молитва

Нехай cлавлять тебе, Гоcподи, милоcті твої і чудеcа твої cеред cинів людcьких, і нехай жертвують вони тобі жертву хвали, і розкажуть про діла твої в радоcті. Нехай піднеcуть ім’я твоє cвяте за великою миліcтю твоєю, бо ти благий, і від віку й до віку миліcть твоя. Хвалю тебе, благоcловлю тебе, кланяюcя тобі, дякую тобі, cлавоcловлю тебе. Тройце Cвята, Боже, cлава тобі! Бо ти Бог милоcти і чоловіколюб’я і я недоcтойними уcтами тобі cлаву, хваління і подяку, з тим же й поклін віддаю Отцю, і Cину, і Cвятому Духові – єдиному божеcтву, єдиному царcтву, єдиному безначальному й вічному Творцеві вcього, Богові, проcлавленому у Тройці, завжди, нині і повcякчаc, і на віки віків. Амінь.

Читання

Ап. – 1 Йо. 70 зач.; 2, 7-17.

7. Любі! Не нову заповідь вам пишу, але давню, що ви одержали спочатку. Ця давня заповідь - слово, що ви чули. 8. Проте, нову заповідь пишу, - це правдиве в вас і в ньому, - бо темрява проминає, і правдиве світло вже світить. 9. Хто каже, що він у світлі, а ненавидить брата свого, той у темряві й досі. 10. Хто ж любить брата свого, той у світлі перебуває, і в ньому нема причини до падіння. 11. Хто ж ненавидить брата свого, той у темряві, і в темряві він ходить, і куди йде, не знає, бо темрява у нього засліпила очі. 12. Пишу вам, дітоньки, бо ваші гріхи відпущені вам із-за його імени. 13. Пишу вам, батьки, бо ви спізнали того, хто споконвіку. Пишу вам, юнаки, бо ви перемогли лукавого. 14. Писав вам, дітоньки, бо ви Отця спізнали. Писав вам, батьки, бо ви спізнали того, хто споконвіку. Писав вам, юнаки, бо ви сильні, і слово Боже у вас перебуває, і ви перемогли лукавого. 15. Не любіть світу, ні того, що у світі. Коли хтось любить світ, в того немає любови Отця; 16. бо все, що у світі, - пожадливість тіла, пожадливість очей і гординя життя, - не від Отця, а від світу. 17. А світ проминає, і його пожадливість; той же, хто чинить волю Божу, перебуває повіки.

Єв. – Мр. 63 зач.; 14, 3-9.

3. І як був у Витанії, в домі Симона прокаженого, і коли він був за столом, то підійшла жінка з алябастровою посудиною щирого дорогоцінного нарду й, розбивши ту посудину, вилила йому на голову. 4. Деякі обурилися між собою: "Навіщо, мовляв, така втрата мира! 5. Таж її можна було продати більш, ніж за триста динаріїв, а гроші бідним дати!" І вони ремствували на неї. 6. Але Ісус сказав: "Лишіть її. Чого її бентежите? Вона зробила супроти мене добрий вчинок. 7. Бідних бо ви завжди маєте з собою і, коли захочете, можете їм добро чинити; мене ж не завжди маєте. 8. Що могла, те зробила; вона заздалегідь намастила моє тіло на похорон. 9. Істинно кажу вам: По цілім світі, скрізь, де тільки буде проповідувана ця Євангелія, оповідатимуть і те, що вона зробила, на пам'ятку про неї."