Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
30
1
23456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123

Опис

Картинка приоритету свята Преп. Йоана, учня Григорія Декаполіта


Святий Йоан

Святий Йоан ще юнаком покинув дочасні справи світу і постригся в ченці. Коли імператор Лев почав переслідувати християн за вшановування святих ікон, Йоан прибув до Царгорода, де разом зі своїм учителем св. Григорієм Декаполітом і св. Йосифом Піснеписцем повчали і підтримували людей у правдивій вірі. Йоан спочив у Бозі 850 року, а невдовзі його св. мощі перенесли до церкви св. Миколая, збудованої за містом.

Духовні читання

Розділ 12 (Наслідування Христа) 

Про користь від прикростей.

Для нас є добре, що часом маємо якісь труднощі та прикрощі, бо вони пригадують людському серцю, щоб уважало себе за вигнанця і не покладало надії ні на яке створіння цього світу.

Часом добре також, що коли ми зазнаємо прикростей, люди про нас недобре і неприхильно думають, навіть якщо робимо добре і в доброму намірі.

Такі речі схиляють нас до покори і хоронять від марної слави.

Бо тоді, коли на світі люди нас за ніщо мають і не довіряють нам, тим щиріше ми звертаємося до Бога, свідка нашого серця.

Таким чином чоловік має утвердитися в Бозі, щоб вже не потребувати ніякої людської втіхи.

Коли на чоловіка доброї волі найде якесь нещастя або спокуса, або нападуть лихі думки, тоді він краще розуміє, що треба йому Божої допомоги. Він бачить, що без неї нічого доброго не може вдіяти.

Тоді він сумує, стогне і молиться за ту лиху годину, яку терпить.

Тоді не до смаку йому довше жити й він бажає швидше вмерти, щоб розлучитися з тілом і бути разом з Христом (Фп.1,23).

Тоді він бачить, що не може бути на світі ані повної безпеки, ані тривкого спокою.

Читання

Діяння святих апостолів 12, 1-11

В тих днях цар Ірод підняв руку, щоб гнобити деяких з Церкви. Він убив мечем Якова, брата Іванового. Побачивши, що це подобалося юдеям, він завзявся також схопити Петра. То були дні опрісноків. Схопивши його, він посадив його у в'язницю і передав чотирьом четвіркам вояків, щоб стерегли його, бажаючи вивести його перед народ по Пасці. І стерегли Петра у в'язниці, а Церква молилася увесь час за нього. Коли ж Ірод намірявся вивести його, Петро, закутий у два ланцюги, спав тієї ночі між двома вояками, а сторожі при дверях стерегли в'язницю. Нараз з'явився ангел Господній, і у в'язниці засяяло світло. Він, вдаривши злегка Петра у бік, збудив його, кажучи: Вставай чим скоріше! І ланцюги впали з рук у нього. Підпережися і надінь свої сандали. Він зробив так. Знову сказав до нього: Накинь на себе плащ і йди за мною. Вийшов Петро і йшов за ним; не знав, чи то правда, що робив ангел; думав, що видіння бачить. Минули вони першу варту й другу, і перейшли до залізної брами, що веде в місто; вона сама собою їм відчинилася. Вийшли вони та пройшли одну вулицю, і ангел нараз відступив від нього. Тоді Петро, опам'ятавшись, мовив: Тепер я справді знаю, що Господь послав ангела свого і вирвав мене з рук Ірода й від усього, чого так ждав юдейський народ.

Євангеліє від Івана 8, 31-42 

Сказав Господь до юдеїв, які увірували в Нього: Коли ви перебуватимете в Моїм слові, справді будете Моїми учнями; і ви пізнаєте правду, і правда визволить вас. Вони Йому відповіли: Ми потомки Авраама і не були ніколи невільниками ні в кого. Як же Ти говориш: Будете визволені? Ісус відповів їм: Істинно, істинно кажу вам: Кожен, хто чинить гріх, є невільником гріха. Невільник не перебуває в домі повіки; син перебуває повіки. Отже, як Син вас визволить, справді будете вільні. Знаю, що ви потомки Авраама, однак хочете Мене вбити, бо Моє слово не має місця у вашому серці. Я говорю те, що бачив в Отця Мого, а ви робите те, що чули від батька вашого. Ті йому у відповідь сказали: Авраам є наш батько. Каже їм Ісус: Якби ви були дітьми Авраама, то чинили б діла Авраама. Та ось тепер хочете вбити Мене, чоловіка, який вам сказав правду, яку Він чув від Бога. Так Авраам не робив. Ви чините діла батька вашого. Ті йому кажуть: Ми не народились з чужоложства, один у нас Отець — Бог. Ісус сказав їм: Якби Бог був Отець ваш, ви б Мене любили, бо Я від Бога вийшов і прийшов.