Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
30123456
78910111213
1415
16
17181920
21222324252627
28293031123

Опис

Картинка приоритету свята Переставлення прп. Теодосія, ігумена монастиря Печерського мчч. Тимотея й Маври


Святі Тимотей і Мавра

Святі Тимотей і Мавра постраждали за віру під час гоніння імператора Діоклетіана (284 - 305). Святий Тимотей походив з села Перапеї , був сином священика на ім'я Піколпос і виконував обов'язки читця в церковному клірі, а також хранителя і переписувача Богослужбових книг. На святого Тимотея донесли, що він береже християнські книги, які, за наказом імператора, відбирали і спалювали. Святого Тимотея привели до правителя Аріана, який піддав його страшним мукам. Йому встромили у вуха дві розжарені залізні палиці. Святий Тимотей мужньо терпів біль і дякував Господу, що сподобився страждати за Нього. Мучителі повісили святого вниз головою, вклавши йому в рот шматок дерева, і прив'язали до його шиї важкий камінь. Страждання святого Тимотеяя були настільки тяжкими, що самі виконавці страти стали просити правителя ослабити катування. В цей час Аріану повідомили, що у Тимотея є молода дружина на ім'я Мавра, на якій він одружився 20 днів тому. Аріан наказав привести Мавру, сподіваючись, що в її присутності непохитність мученика похитнеться. На прохання Маври, з рота мученика вийняли шматок дерева, щоб він міг говорити. Святий Тимотей переконав дружину не боятися мук і йти разом з ним на подвиг. Свята Мавра сміливо визнала себе християнкою. Аріан наказав вирвати їй волосся на голові і відрубати пальці на руках. Свята Мавра з радістю перенесла тортури. Тоді Аріан наказав кинути святу Мавру в киплячий казан, але вона не відчувала болю і залишилася неушкодженою.

Нарешті, після довгих катувань Аріан наказав розіпнути мучеників. Це відбулося в 286 році.

Святий Теодосій Печерський

Святий Теодосій Печерський народився 1008 року у Василеві поблизу Києва. Постригся у ченці 1032 року і вів богоугодне життя у Києво-Печерській лаврі під проводом св. Антонія Великого. Через деякий час він був висвячений на священика. Теодосія називають основоположником українського монашого життя, тому що св. Антоній, який хоч і приніс в Україну з грецької гори Атон чернечий спосіб життя, жив не спільним, а самітним життям.

Теодосій, будучи ігуменом монастиря, запровадив устав св. Василія Великого, дещо змінивши відповідно до обставин життя на Русі. Так постали нові правила чернечого життя під назвою "Устав Теодосія Печерського". Теодосій спочив у Бозі 1074 року на 66 році життя.

Духовні читання

Розділ 2

Про покірну підлеглість.


Не надавай занадто великої ваги тому, хто з тобою, а хто проти, але так роби і дбай, щоб Бог був присутній в кожній справі, яку ти робиш.

Май чисту совість, і Бог оборонить тебе.

Кому Господь хоче допомогти, тому нічия злоба не зможе зашкодити.

Якщо вмієш мовчати і терпіти, то дочекаєшся Божої допомоги.

Він знає, коли і як тебе звільнити, і тому можеш цілком покластися на Нього.

Це Боже діло - допомагати і визволяти нас від усіх турбот.

Нерідко причиною до зберігання ще більшої покори є те, що інші люди знають і осуджують наші помилки.

Коли людина через свої помилки упокорюється, тоді легко їй помиритися з іншими, і вона без зусиль втамує гнів тих, які розгнівалися на неї.

Покірного Бог боронить і спасає, покірного Він любить і втішає, до покірного Він прихиляється; покірного Він щедро обдаровує великою ласкою і після упокорення підносить його до слави.

Покірному Він відкриває свої тайни і солодко приваблює його та запрошує до себе.

Покірний, якщо зустрінеться зі зневагою, досить спокійно і швидко її здолає, бо він має силу від Бога, а не від світу.

Не гадай собі, що ти духовно зріс, коли не вважаєш себе за гіршого від усіх людей.

Читання

Теодосія Печерського