Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
30123456
78910111213
141516
17
181920
21222324252627
28293031123

Опис

Картинка приоритету свята Муч. Пелагії


Свята Пелагія

Свята Пелагія була поганською дівчиною надзвичайної вроди. Невдовзі вона прийняла св. Хрещення. Її мати, довідавшись про це, привела доньку до імператора Діоклетіана, щоб він її покарав. Імператор, захопившись красою Пелагії, забажав взяти її собі за жінку, проте дівчина-красуня не захотіла стати його дружиною. Тоді він розлютився і наказав Пелагії поклонитися поганським божкам, але побожна дівчина не відреклася святої віри. Тоді Діоклетіан наказав кинути її до розпеченого мідного бика, в якому вона й загинула, прославивши Бога мученицькою смертю. Тіло Пелагії погани викинули на вулицю, яке стеріг лев аж до приходу православного єпископа.

Духовні читання

Розділ 3

Про добру тихомирну людину.


Наперед заведи мир у себе, а тоді зможеш ще й інших заспокоювати.

Тихомирна людина більше корисна, ніж та, що дуже вчена.

Пристрасна людина навіть добру річ на зле оберне і при тому щось зле згадає.

Добра тихомирна людина обертає все на добре.

Хто завів у себе святий спокій, той не підозрює нікого; а хто з будь-чого невдоволений, того постійно тривожать всілякі підозріння: такий ні сам не має спокою, ні іншим людям не дасть.

Він часто таке верзе, чого б не повинен казати, і тим легковажить, що найбільше придалося б йому зробити.

Він зважає на те, що інші люди мають робити, а не дбає про те, до чого він сам зобов`язаний.

Отже подбай насамперед про себе; щойно тоді по справедливості можна буде тобі дбати і про ближнього.

Ти вмієш гарненько виправдати і прикрасити свої вчинки, а не хочеш прийняти вибачень інших людей.

Було б справедливіше, якщо б ти себе звинувачував, а свого брата виправдовував.

Коли хочеш, щоб тебе люди терпіли, то й ти також терпи їх.

Вважай, як далеко тобі до правдивої любові й покори: вона не вміє ні на когось гніватися, ні нарікати, хіба тільки на себе.

Невелика заслуга спілкуватися з добрими і лагідними людьми, бо це вже від природи всім до вподоби. Кожна людина прагне мати спокій і більше любить таких, що однієї з нею думки.

Але прожити у злагоді з такими, які вперті, перекірливі, непорядні або наші противники - це велика благодать і вельми похвальна і мужня справа.

Є такі люди, що в собі мають спокій і з іншими людьми також живуть у спокої.

А є й такі людці, які самі не мають спокою і в інших його відбирають; прикрі вони для інших, але для себе все-таки прикріші.

І такі бувають, що самі спокійні, а ще й інших намагаються втихомирювати.

А ввесь наш спокій у цьому нужденному житті має ґрунтуватися радше на покірній терпеливості, ніж на вразливості та прикрості.

Хто краще вміє терпіти, той більший матиме мир.

Такий себе переміг, він пан над світом, друг Христа і спадкоємець неба.

Читання

Діяння святих апостолів 21, 8-14

В тих днях Павло і ті, що з ним, вибралися в дорогу і, прибувши в Кесарію, увійшли в дім Филипа євангелиста, одного з сімох, і зосталися в нього. Було ж у нього чотири доні-дівчат, які пророкували. І коли ми перебули, чимало днів, якийсь пророк, Агав на ім'я, прибув з Юдеї. Він прийшов до нас і, взявши пояс Павла, зв'язав собі руки й ноги і мовив: Святий Дух каже: Так юдеї зв'яжуть у Єрусалимі чоловіка, якому належить цей пояс, і видадуть у руки поган. Коли ми це почули, стали просити, ми й тамошні, щоб він не йшов до Єрусалиму Тоді Павло озвався: Що робите, чому плачете і надриваєте моє серце? Та ж я готовий не тільки бути зв'язаний, але і життя своє покласти в Єрусалимі за ім'я Господа Ісуса. Коли ми не могли його переконати, ми погодилися, кажучи: Нехай буде воля Господня.

Євангеліє від Івана 14, 27-15, 7

Сказав Господь: Хай не тривожиться серце ваше і не лякається! Ви чули, що Я сказав вам: Відходжу і до вас вернуся. Якби ви Мене любили, зраділи б, що Я йду до Отця; Отець бо більший, ніж Я. Тепер Я вам сказав, перед тим, як воно станеться, щоб, коли станеться, ви увірували. Небагато говоритиму більше з вами; надходить бо князь світу цього. Він, щоправда у Мені не має нічого. Але щоб світ знав, що Я люблю Отця і, як Отець Мені заповідав, так чиню. Вставайте, ходімо звідси! Я — виноградина правдива, і Отець Мій — виноградар. Кожну гілку в Мені, що не приносить плоду, Він відтинає. Кожну ж, що плід приносить, Він очищає, щоб більше плоду приносила. Ви вже очищені словом, яким Я промовляв до вас. Перебувайте у Мені, і Я у вас! Як не може гілка сама з себе приносити плоду, коли не перебуватиме на виноградині, так і ви, коли не перебуватимете в Мені. Я — виноградина, ви — гілки. Хто перебуває в Мені, і Я в ньому, той багато плоду приносить. Без Мене нічого не можете чинити. Якщо хто не перебуває в Мені, того, як гілку, викинуть геть, і він усохне; зберуть їх і у вогонь кинуть, і вони згорять. Коли ж ви в Мені перебуватимете і коли Мої слова у вас перебуватимуть, чого б ви не бажали, просіть, і воно дасться вам.