Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
293012
3
45
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112

Опис

Картинка приоритету свята Преп. Теодора Трихіни


Святий Теодор Трихина

Святий Теодор Трихина походив з Царгорода і був сином багатих батьків. Прагнучи досконалого християнського життя, пішов у пустелю, де постригся у ченці. Вів надзвичайно суворе життя. Часто цілі дні і ночі проводив у молитві. Ходив босоніж, не накривав голови і носив тільки грубу волосінну одежу, від чого почали називати його Трихина, що означає "волосінний". Бог наділив Теодора даром творення чудес.

Духовні читання

Розділ 14 (Наслідування Христа) 

Треба остерігатися нерозважного осуду.

Зверни свої очі на себе і остерігайся судити вчинки інших людей. 

Судячи інших, людина даремно трудиться, дуже часто помиляється і легко попадає в гріх; а коли судить і перебирає свої вчинки, тоді завжди з користю працює.

Нераз ми судимо про річ так, як вона лежить на серці: бо через власну любов ми легко втрачаємо справедливий суд.

Коли б Бог постійно був єдиним нашим наміренням і бажанням, ми б не так непокоїлися будь-чим, якщо воно противне нашим змислам.

Але нераз у нашому серці щось таке станеться, або навіть зайде до нього зі світу, що теж тягне нас до себе.

Багато людей у тому, що роблять, потайки самих себе шукають і навіть не знають цього.

І здається, що живуть вони у блаженному спокої, поки все йде так, як вони бажають і як їм подобається.

Але нехай станеться інакше, ніж вони собі бажають, одразу непокояться і сумують.

Через різницю в уподобаннях і думках досить часто постає незгода між приятелями і сусідами, між духовними і богомільними.

Нелегко покинути стару звичку і ніхто не дасться радо повести себе далі, ніж його очі бачать.

Коли будеш на свій розум або здібності опиратися більше, ніж на непереможну силу Ісуса Христа, рідко коли і не скоро станеш просвіченим чоловіком; бо так Бог хоче, щоб ми Йому цілим серцем підлягали і на крилах гарячої любові підіймалися вище над увесь наш розум.

Читання

Діяння святих апостолів 12, 12-17

В тих днях Петро пішов у дім Марії, матері Івана, що звався Марком, де багато збиралось і молилося. Як він постукав у хвіртку брами, вийшла дівчина на ім'я Рода, щоб побачити, хто це; і, пізнавши голос Петра, з радощів не відчинила брами, але вбігла і сповістила, що Петро стоїть при брамі. Ті їй сказали: Ти збожеволіла! Вона ж таки своє твердила. Тоді вони сказали: То його ангел. А Петро стукав далі. Відчинили і, побачивши його, оторопіли. Махнувши їм рукою, щоб мовчали, він докладно оповів їм, як Господь вивів його з в'язниці, і мовив: Оповістіть це Яковові і братам. І, вийшовши, пішов в інше місце.

Євангеліє від Івана 8, 42-51 

Сказав Господь: Якби Бог був вашим Отцем, ви любили б Мене, бо Я від Бога вийшов. Не від Себе Самого прийшов Я, але Він послав Мене. Чому ви не розумієте Моєї мови? Бо ви не можете слухати Його слова. Диявол — ваш батько, і ви хочете чинити волю батька вашого. Він був душогубець від початку і не тримався правди, бо правди нема в ньому, коли говорить брехню, зі свого говорить, бо він брехун і брехні батько. Мені ж, що правду вам кажу, ви не вірите. Хто з вас може обвинуватити Мене у грісі? Чого, отже, коли кажу вам правду, ви Мені не вірите? Хто від Бога, слухає слова Божі. Ви тому не слухаєте, що ви не від Бога. Озвались юдеї і сказали Йому: Хіба не добре кажемо, що Ти самарянин і біса маєш? Відповів Ісус: Я не маю біса, але шаную Отця Мого; ви ж зневажаєте Мене. Я не шукаю слави для Себе; є, хто шукає, і судить. Істинно, істинно кажу вам: Хто берегтиме Моє слово, повіки не побачить смерти.