Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
272829303112
3456789
10
11
1213141516
17181920212223
24252627282930

Опис

Картинка приоритету свята Препмуч. Теодосії, діви


Свята Теодосія народилася у VIII ст. у Царгороді у заможній християнській сім'ї. Її мати після смерті чоловіка пішла у монастир, взявши з собою і семилітню Теодосію. Через три роки вона померла, а Теодосія далі служила Богові як покірна й лагідна черниця.

У 727 році імператор Лев почав переслідувати християн за вшановування святих образів. Він наказав скинути з брами при вході до царського двору старовинну ікону розп'ятого на хресті Спасителя. Теодосія разом з іншими черницями та численними вірними мужньо обороняла святу ікону від наруги. Товаришок Теодосії за наказом імператора відразу закатували, а її саму ще довго тримали у в'язниці, де після жорстоких мук їй прокололи горло 745 року.

Духовні читання

Розділ 16

Правдивої втіхи треба шукати тільки в Бога.


Слуга. Про що б я на свою втіху не подумав або ж побажав, того чекаю не тут, а в майбутності.

Коли б тільки я один мав усі світові втіхи і міг користуватися всіма радощами, то певно, що вони не могли б довго потривати.

Тому-то, душе моя, не можеш мати ані повної втіхи, ані щирої радості, як тільки в Бога, який убогих втішає, а покірних пригортає до Себе.

Почекай ще хвилинку, душе моя, зачекай на Божу обітницю, і матимеш повну розкіш усього добра в небі.

Якщо ж нагально ганятимешся за тими дочасними добрами, то втратиш вічні небесні радощі.

Благ дочасних вживай, але бажай вічних.

Ти не зможеш насититися ніяким дочасним добром, бо ти не створена для того, щоб його вживати.

Навіть коли б ти мала всі земні блага, то ще не змогла б стати ні щасливою, ні блаженною, бо лише в Бозі, який все створив, знаходиться твоє блаженство і щастя.

І то не таке, якого бажають і хвалять нерозумні приятелі світу, але те, якого очікують праведні християни, якого не раз закуштовують вже наперед духовні і чисті серцем душі, що думками живуть у небі.

Марна і коротенька усяка людська втіха.

Та втіха блаженна і правдива, яку серцю дає сама правда.

Побожна людина всюди носить із собою свого утішителя Ісуса і так промовляє до Нього: «Будь при мені, Господи Ісусе, всюди і завжди!

Нехай стане для мене втіхою те, що я бажаю обійтися без будь-якої втіхи.

А коли б Твоєї втіхи не стало, Твоя воля і правдиве досвідчування хай стане мені за найбільшу втіху.

Бо Ти не будеш повсякчас гніватися, ані повік ворогувати» (Пс. 102,9).

Читання

Ряд.: Ап. – Рим. 101 зач.; 9, 6-19.

6. Воно не так, щоб слово Боже не здійснилося: бо не всі ті, що від Ізраїля - ізраїльтяни; 7. і не тому, що нащадки Авраама - всі діти, але: «Від Ісаака назоветься твоє потомство», 8. тобто, не тілесні діти - то діти Божі, але діти обітниці вважаються за нащадків. 9. Слово ж обітниці таке: «Цієї самої пори я прийду, і буде син у Сари.» 10. Ба більше: Ревека зачала від одного ложа батька нашого Ісаака; 11. коли ж вони ще й не народились і нічого доброго чи злого не зробили, - щоб постанова Божа була за вибором, 12. не від діл, але від того, який кличе, - їй було сказано: «Старший молодшому буде служити!» 13. Як написано: «Якова полюбив я, Ісава ж зненавидів.» 14. Що ж скажемо? Що Бог несправедливий? Зовсім ні! 15. Бо він каже Мойсеєві: «Помилую, кого хочу помилувати, і змилосерджусь, над ким хочу змилосердитися.» 16. Отже це - не справа того, хто хоче, ані того, хто біжить, але Бога, що милує. 17. Письмо бо каже фараонові: «Власне, на те я тебе поставив, щоб на тобі показати мою силу і щоб по всій землі славилося моє ім'я.» 18. Отож, кого він хоче, того милує, а кого хоче, того чинить затверділим. 19. Скажеш, отже, мені: «Чому ще хтось докоряє? Хто бо спротивиться його волі?»

Єв. – Мт. 38 зач.; 10, 32-36; 11, 1.

32. Кожний, отже, хто визнає мене перед людьми, того і я визнаю перед моїм Отцем небесним. 33. Хто ж мене зречеться перед людьми, того й я зречусь перед Отцем моїм небесним. 34. Не думайте, що я прийшов принести мир на землю. Не мир прийшов я принести на землю, а меч. 35. Я прийшов порізнити чоловіка з його батьком, дочку з її матір'ю і невістку з її свекрухою. 36. І ворогами чоловіка будуть його домашні. 1. Коли Ісус скінчив настановляти дванадцятьох своїх учнів, пішов звідти навчати й проповідувати по містах їхніх.