Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
28293031123
45678910
11
12
1314151617
18192021222324
2526272829301

Опис

Картинка приоритету свята Преп. Ісаакія, ігумена Далматського


Святий Ісаакій жив у IV ст. і був ігуменом Далматської обителі. Довідавшись про переслідування християн єретиками-аріянами, покинув пустелю і прибув до Царгорода. Там Ісаакій тричі приходив до імператора і намагався його навернути до правдивої віри. Ісаакія кинули у глибокий рів, повний терня й болота, звідки неможливо було вибратися. Але він чудесним способом врятувався від смерті і вчетверте постав перед імператором, сказавши, що вороги спалять його живцем, що і невдовзі збулося. Ісаакій карався у в'язниці аж до часу, коли імператором став Теодосій Великий. Він брав участь у Вселенському Соборі, що відбувся 381 року в Царгороді. Уснув у глибокій старості 386 року.

Духовні читання

Розділ 17

У всякій журбі треба покладатися на Бога.


Господь. Сину, дозволь мені робити з тобою, що хочу: я знаю, чого тобі треба.

Ти думаєш, як людина: про багато речей судиш так, як радить тобі людське почування.

Слуга. Господи, це правда, що Ти кажеш. Ти більше про мене дбаєш, ніж я сам можу про себе подбати.

А дуже непевно стоїть той, що не покладається на Тебе у своїх клопотах.

Господи, роби зі мною, що забажаєш, щоб тільки моя воля щиро і міцно за тебе трималася.

Бо тільки добрим може бути те, що Ти зі мною вдієш.

Коли хочеш, щоб я жив у темноті, то будь благословен; а коли хочеш, щоб я жив у світлості, будь також благословенний.

Коли зволиш потішити мене, будь благословен; а коли схочеш пожурити мене, то будь також завжди благословенний.

Господь. Сину, того маєш дотримуватися, коли хочеш жити зі мною.

Маєш бути так охочим до терпіння, як до радості.

Так радо маєш бути злиденним і вбогим, як щасливим та багатим.

Слуга. Господи, радо терпітиму задля Тебе все, що захочеш зіслати на мене.

З Твоєї руки хочу прийняти однаково і те, що добре, і те, що недобре; і солодке, і гірке; і веселе, і сумне; і дякувати за все, що зі мною станеться.

Охорони тільки мене від усякого гріха, а я не злякаюсь ані смерті, ані пекла.

Щоб тільки Ти мене не відкинув від Себе навіки і не викреслив з книги життя: тоді хай будь-яке лихо спіткає мене, ніщо мені не зашкодить.

Читання

Рим. 85 зач., 3, 28 - 4, 3.

28. Бо ми вважаємо, що чоловік оправдується вірою, без діл закону. 29. Хіба Бог - тільки юдеїв, а не й поган? Авжеж, і поган, 30. бо є лиш один Бог, що оправдує обрізаних завдяки вірі і необрізаних через віру. 31. То, значить, вірою ми касуємо закон? Ні, навпаки, ми його стверджуємо. 1. Що ж, скажемо, знайшов Авраам, наш праотець, за тілом? 2. Бо коли Авраам оправдався ділами, то він має похвалу, але не перед Богом. 3. Що бо говорить Письмо? Повірив Авраам Богові, і це йому було пораховано за оправдання.

Мт. 24 зач., 7, 24 - 8, 4.

24. Кожний, хто слухає ці мої слова й виконує їх, подібний до розумного чоловіка, який збудував свій дім на скелі. 25. Полила злива, потоки розлились, подули вітри й натиснули на той дім, та він не повалився, бо був збудований на скелі. 26. А кожний, хто слухає ці мої слова й не виконує їх, подібний до необачного чоловіка, який збудував свій дім на піску. 27. Полилася злива, розіллялися ріки, подули вітри й ударили на той дім, і він повалився, і руїна його була велика.” 28. І як Ісус скінчив ці слова, народ не міг надивуватись його навчанню, 29. бо він навчав їх як повновладний, а не як книжники їхні. 1. Коли ж Ісус сходив з гори, йшла слідом за ним сила народу. 2. І приступив до нього прокажений, вклонивсь йому і мовить: “Господи, коли захочеш, зможеш мене очистити.” 3. Ісус простягнув руку й доторкнувсь до нього, кажучи: “Хочу, очисться!” І він негайно же очистився від прокази. 4. Тоді Ісус промовив до нього: “Гляди, не кажи нікому, а йди, покажися священикові й принеси дар, приписаний Мойсеєм, їм на свідоцтво.”