Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
272829303112
3456789
10111213141516
17
18
1920212223
24252627282930

Опис

Картинка приоритету свята Свящ. Доротея, єп. Тирського; муч. Косми


Святий Доротей

Святий Доротей був єпископом Тиру. Під час Діоклетіанового переслідування християн він зазнав жорстоких мук, а згодом його прогнали на заслання. Коли настали для християн спокійніші часи, Доротей повернувся до своєї єпископської столиці й 325 року взяв участь у І Вселенському Соборі в Нікеї. За правління імператора Юліана Відступника Доротей переховувався на території сучасної Болгарії. Загинув на 107 році життя мученицькою смертю від рук поган.

Духовні читання

Дочасну недолю треба зносити за взірцем Христа.

Господь. Сину, я зійшов з неба задля твого спасіння, я прийняв на себе твою недолю не з конечності, а з любові, щоб ти навчився терпеливості і свою дочасну недолю зносив без нарікання.
Бо від хвилі мого різдва аж до смерті на хресті ніколи не бракувало мені ні терпіння, ні болю.
Зазнав я великого нестатку в дочасних потребах, наслухався чимало скарг на себе, лагідно перетерпів зневаги і наруги; за добродійства платили мені невдячністю, за чуда – хулою, за науку – доганою.
Слуга. Господи, тому, що Ти у своєму житті був такий терпеливий, а найголовніше, що Ти тим виконував волю Отця Твого, то годиться, щоб і я, бідний грішник, за Твоєю волею поводився терпеливо і доки Ти сам схочеш, зносив тягар тлінного життя для свого спасіння.
Бо хоч сьогочасне життя дається часто відчути, але завдяки Твоїй благодаті воно стало повне заслуг, а за Твоїм прикладом і за прикладами Твоїх святих навіть для слабосилих воно є легшим і світлішим.
Та ще й далеко відрадніше воно, як було колись у Старому Заповіті, коли ворота небесні були зачинені, і навіть дорога до неба здавалася темнішою, коли так мало хто старався шукати Царства Небесного.
Але навіть ті, що тоді були праведними і заслужили собі на спасіння, вони перед Твоїми муками і заслугою Твоєї смерті не могли увійти до Царства Небесного.
О, яку велику дяку я повинен віддавати Тобі за те, що Ти забажав показати мені і всім вірним просту і певну дорогу до вічного царства Твого!
Бо Твоє життя – то наша дорога, і через святу терпеливість ідемо до Тебе, бо Ти наш вінець слави.
Коли б Ти не йшов попереду та й нас не навчив, хто дбав би про те, щоб іти тією дорогою?
Ох, скільки то людей було б залишилося далеко позаду, коли б вони не бачили Твоїх світлих зразків!
Ось ми досі ще холодні в серці, хоч наслухалися стільки Твоїх чудес і наук: Що б то було, якби ми не мали для наслідування такого ясного світла Твого.

св. Тома Кемпійський (Наслідування Христа) 

Читання

Ап. – Рим. 79 зач.; 1, 7-12

7. усім, що в Римі, Божим улюбленим, покликаним святим: благодать вам і мир від Бога, нашого Отця, і Господа Ісуса Христа. 8. Насамперед дякую Богові моєму, через Ісуса Христа, за всіх вас, що віра ваша славиться по всьому світі. 9. Свідок бо мені Бог, якому я служу духом моїм, благовістуючи його Сина, що я безперестанно згадую про вас 10. і завжди прошу в моїх молитвах, чи врешті-решт пощастить мені, з волі Божої, прийти до вас; 11. бо прагну вас бачити, щоб поділитися з вами якимнебудь духовним даром, щоб вас зміцнити, 12. тобто підбадьоритись разом, між вами, спільною вірою, вашою і моєю.


Єв. – Мт. 15 зач.; 5, 42-48

42. Дай тому, хто в тебе просить, а хто хоче позичити в тебе, не відвертайся. 43. Ви чули, що було сказано: Люби ближнього свого й ненавидь ворога свого. 44. А я кажу вам: Любіть ворогів ваших і моліться за тих, що гонять вас; 45. таким чином станете синами Отця вашого, що на небі, який велить своєму сонцю сходити на злих і на добрих і посилає дощ на праведних і неправедних. 46. Бо коли ви любите тих, що вас люблять, то яка вам за це нагорода? Хіба не те саме й митарі роблять? 47. І коли ви вітаєте лише братів ваших, що надзвичайного чините? Хіба не те саме й погани роблять? 48. Тож будьте досконалі, як Отець ваш небесний досконалий.”