Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24
25
2627282930

Опис

Картинка приоритету свята Преп. Онуфрія Великого і Петра Атонського


Святий Онуфрій Великий

Святий Онуфрій Великий жив у єгипетській пустелі у III ст. Він так любив Євхаристійного Ісуса, що бажав причащатися в пустелі кожного дня. Господь зробив чудо Своєму вірному слузі: два ангели щодня приносили Онуфрієві св. Причастя у його печеру, де він строго постив і молився аж до свого святого відходу по небесну нагороду.

Вшановування св. Онуфрія швидко поширилося на християнському Сході, а після хрестоносних війн — також і на Заході.

Духовні читання

Розділ 23

Про чотири способи, як дійти до святого спокою.

Господь. Сину, тепер хочу спрямувати тебе дорогою миру і правдивої свободи.

Слуга. Роби, Господи, як кажеш, бо мило мені послухати те.

Господь. Сину, старайся радше чужу волю чинити, ніж свою власну. Бажай завжди мати менше, ніж більше. Гляди завжди нижчого місця для себе і такого щоб усім підлягати.

Бажай постійно і молися за те, щоб воля Божа діялася з тобою в усій повноті. Отака людина увіходить у країну миру і спокою.

Слуга. Господи, та мова Твоя коротенька, але в ній міститься багато благословення. Мало в ній слів, але вона повна змісту і багата на плід.

А коли я зможу вірно її зберегти, то не повинно б так легко зчинятися в мені замішання.

Бо скільки разів відчував, що я чогось неспокійний і мені тяжко, і бачу, що я відступив від тієї науки.

Але Ти все можеш і завжди любиш душевний поступ вперед, додай мені ще ласки, щоб я зміг виконати Твої слова й довершити своє спасіння.

Молитва проти злих гадок.

Слуга. Господи, Боже мій, не віддаляйся від мене; Боже мій, пам`ятай про допомогу мені (Пс. 70,12), бо різні думки заворушилися в мені, і великий страх тривожить душу.

Як мені тут перейти? Як пробитися крізь них?

Господь. Я буду йти поперед тебе і впокорю славних на землі (Іс. 45,2). Відчиню ворота в`язниці, і виявлю тобі мої найглибші тайни.

Слуга. Роби, Господи, як кажеш, а всі погані думки хай щезнуть з-перед обличчя Твого.

Оце моя надія і єдина втіха, щоб приходити до Тебе у кожній біді, на Тебе сподіватись, Тебе з глибини серця кликати і терпеливо чекати на Твою втіху.

Молитва за просвічення розуму.

Слуга. Просвіти мене, мій добрий Ісусе, сяйвом душевного світла, вижени з клітин мого серця всю темноту. Стримай розтіч думок і задуши напасливі спокуси.

Борися мужньо за мене і побори лютих зміїв, нехай завдяки Твоїй перемозі настане мир (Пс. 121,7) і Твоя хвала хай голосно залунає у святих хоромах, цебто в чистій совісті.

Накажи вітрам і бурям, скажи морю: «Втихомирся!» - а зимному вітрові: «Не вій!» - і настане велика тиша.

Пошли своє світло і правду свою (Пс. 42,3), нехай світять над землею; бо то я, як та порожня і мертва земля, доки Ти не просвітиш мене.

Злий на мене свою ласку з висот, зроси моє серце небесною росою, пусти струмені побожності, хай зрошують лице землі, щоб родила добрий і дорідний врожай плодів.

Підніми вгору мій розум, пригнічений тягарем моїх гріхів, і все моє бажання прикуй до неба, щоб я, закуштувавши солодощів небесного щастя, бридився думати про земні речі.

Візьми мене і забери геть від усякої про минаючої світової втіхи, бо ніяке створіння не може мого бажання цілковито заспокоїти і мене втішити.

Прив`яжи мене до себе нерозривним вузлом любові, бо Ти єдиний заспокоюєш серце, а без Тебе - все марнота.

Читання

Послання ап. Павла до Римлян 16, 1-16

Браття, поручаю вам Фиву, сестру нашу, служительку Церкви в Кенхреях, щоб ви її прийняли у Господі, як личить святим, та щоб допомогли їй у кожній справі, в якій тільки вона б вас потребувала, бо вона багатьом стала у пригоді та й мені самому Вітайте Прискиллу та Акилу, співробітників моїх у Христі Ісусі, які за мою душу свої голови виставляли, яким не я один дякую, але також усі Церкви поган; вітайте також їхню домашню Церкву. Вітайте Епенета, улюбленого мого, первістка Ахаї для Христа. Вітайте Марію, що багато для вас трудилася. Вітайте Андроніка та Юнію, родичів моїх і співв'язнів, визначних між апостолами, які випередили мене в Христі. Вітайте Ампдіята, улюбленого в Господі. Вітайте Урбана, співробітника нашого в Христі, і Стахія, улюбленого мого. Вітайте Апелла, випробуваного в Христі. Вітайте Аристовулових. Вітайте Іродіона, родича мого. Вітайте Наркисових, що в Господі. Вітайте Трифену і Трифосу, що працюють у Господі. Вітайте улюблену Переїду, що багато трудилась у Господі. Вітайте Руфа, вибраного в Господі, і його та мою матір. Вітайте Асинкрита, Флегонта, Ерма, Патрова, Ерму і братів, що з ними. Вітайте Філолога та Юлію, Нерея і його сестру, Олімпія і всіх святих, що з ними. Вітайте один одного святим поцілунком. Усі Церкви Христові вас вітають.

Євангеліє від Матея 13, 4-9

Сказав Ісус притчу оцю: Вийшов сіяч сіяти. І коли він сіяв, деяке впало край дороги, і прилетіло птаство, і видзьобало його. Інше впало на кам'янистий ґрунт, де не було багато землі, і зараз же проросло, бо земля була неглибока. Як зійшло сонце, воно вигоріло, а що не мало коріння, то всохло. Інше впало між тернину, і вибуяла тернина і заглушила його. Інше впало на добру землю і вродило одне в сто разів, друге в шістдесят, а інше в тридцять. І сказавши це, промовив: Хто має вуха слухати, хай слухає.