Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
2526272829301
2345678
9
101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Опис

Картинка приоритету свята Преп. Давида, що в Солуні


 

Святий Давид Солунський

 

Святий Давид Солунський походив із Месопотамії і був ченцем. Він поселився неподалік Солуня, де на самоті, в молитві й пості прожив 70 літ. Давид відзначався духом стриманості й побожності. Людей, які відвідували його, він підбадьорював і спонукав до чеснотливого християнського життя. Один монах розповідав, що багато людей довгий час бачили, як вночі з Давидової келії вибухав крізь вікно чудесний вогонь, який з'являвся аж до самої смерті побожного старця 540 року.

 

 

Духовні читання

Розділ 26

Про велику красу свободи розуму, яка здобувається більше покірною молитвою, ніж начитуванням.

Слуга. Господи, це вже діло правдивого чоловіка, щоб ніколи не опускати душу на шляху до неба, і крізь хмари прикростей переходити легко, мов без журби; не як байдужий якийсь, але завдяки особливій силі вільного розуму, що не прив`язується ні до якого створіння невпорядкованою любов`ю.

Благаю Тебе, мій наймиліший Боже, хорони мене від журб цього життя, щоб вони мене не обсіли надто; від великих пожадливостей тіла, щоб розкіш не захопила мене; від усіх душевних труднощів, щоб я, зламаний прикростями, не падав духом.

Не кажу я тільки: хорони мене від тих речей, за якими так жадібно побивається світова марнота, але від тієї недолі, що душу слуги Твого, серед загального засуду на смерть, за кару пригнітає і перепиняє її, щоб вона не змогла досягти свободи духа, як тільки того забажає.

О Боже мій, Ти невимовна солодкосте! Зроби мені гіркою усю тілесну втіху, що відтягує мене від любові до вічних дібр і лукаво заманює до себе виглядом якогось принадного дочасного добра.

Хай не перемагає мене, мій Боже, хай не перемагає тіло і кров; хай не зводить мене світ і коротка його слава; хай не підходить до мене диявол зі своїми хитрощами.

Дай мені силу противитися; терпеливість перенести; сталість – витримати.

За всі світові потіхи дай мені пресолодке намащення Твого духа, а замість тілесної любові налий мене любов`ю Твого імені.

Отак: страва, напій, одяг і всяка інша потреба, яка служить для тіла, стає тягарем для ревного духа.

Дай мені, щоб я в міру вживав тих засобів і не давав обплутати себе непомірному бажанню.

Годі все те відкинути від себе, бо треба живити свою природу; а в той же час святий закон забороняє бажати те, що приносить розкіш, бо інакше тіло бунтувалося б проти духа.

Тому благаю, нехай Твоя рука веде мене і навчає, щоб я не перебрав міри. 

Читання

1 послання ап. Павла до Коринтян 7, 35-8, 7

 

Браття, кажу вам це на вашу користь, не щоб накинути на вас петлю, але щоб ви гідно та ревно трималися Господа. Коли ж хто думає, що він негоже чинить супроти своєї дівиці, якщо дозволить їй перецвісти, і рішив щось робити, нехай робить, що хоче, він не грішить; нехай вона виходить заміж. Але коли хтось твердо стоїть при своїй думці, і без примусу, маючи владу робити, що хоче, вирішив у своєму серці берегти свою дівицю, він робить добре. Тому той, хто віддає свою дівчину заміж, робить добре, та той, хто не віддає, робить ще краще. Жінка прив'язана до чоловіка свого, поки живе чоловік. Коли ж чоловік умре, вона вільна за кого хоче вийти заміж, аби лише у Господі це було. Однак, на мою гадку, вона буде щасливіша, коли зостанеться такою. Думаю, що і я маю Духа Божого. Щодо ідоложертовного м'яса, всі ми знаємо, що маємо знання; знання ж надимає, любов будує. Коли хто думає собі, що він щось знає, той ще не знає, як слід знати. Якже хто любить Бога, той Богові милий. Отже, відносно їди ідоложертовного м'яса, ми знаємо, що ідол є ніщо у світі і що немає іншого Бога, крім Єдиного. Бо хоч і є так звані боги, чи то на небі, чи на землі, їх бо й чимало, тих богів, та чимало тих панів, для нас, однак, є лиш один Бог Отець, від Якого все і для Якого ми; і один Господь Ісус Христос, через Якого усе, і ми через Нього. Та не всі мають це знання. Деякі, з-за звички до ідолів, понині їдять м'ясо як ідоложертовне, совість їхня, тому що слабка, скверниться.

 

 

Євангеліє від Матея 15, 29-31

 

В той час прийшов Ісус до Галилейського моря і зійшов на гору й сів там. Сила народу прийшла тоді до Нього, що мали при собі кривих, калік, сліпих, німих, чимало й інакших, та і клали їх до Його ніг, і Він зціляв їх. І дивувалися люди, бачачи, що німі говорять, каліки одужують, криві ходять і сліпі бачать. І прославляли Бога Ізраїля.