Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
2930311234
567891011
121314
15
161718
19202122232425
2627282930311

Опис

Картинка приоритету свята Перенесення мощів первомуч. Стефана


Св. Стефан був першим християнином, який віддав своє життя за святу віру. Було 35 року. Про гріб св. Стефана християни помалу забули. Аж 415 року Гамалиїл, покійний учитель св. Павла, явився уві сні єрусалимському священикові Лукіянові і сказав, де спочиває тіло св. Стефана. Незабаром справді знайшли декілька гробів, на одному з яких був надгробний камінь із написом "Хеліїл", що значить по-грецьки "Стефанос", а по-українськи - "Вінець".

Коли відпечатали гріб, то затряслася земля і довкола рознісся приємний запах. Кості були цілі й лежали в природному положенні. У час перенесення мощей св. Стефана до найдавнішої єрусалимської церкви у Святій Землі була тривала посуха, а коли переносили його мощі, то відразу впав дощ. Його святі мощі мироточать.

Духовні читання

Молитва

Господи сил, будь з нами,* іншого бо, крім тебе, допоміжника в скорботах не маємо.* Господи сил, помилуй нас.

Читання

Ап. – 1 Кор. 159 зач.; 15, 12-19.

12. Коли ж про Христа проповідується, що він воскрес із мертвих, як же ж деякі між вами кажуть, що нема воскресіння мертвих? 13. Коли ж нема воскресіння мертвих, то і Христос не воскрес. 14. А коли Христос не воскрес, то марна проповідь наша, то марна й віра ваша. 15. І ми являємося неправдивими свідками Бога, бо свідчили проти Бога, що воскресив Христа, якого він не воскресив, якщо не воскреснуть мертві. 16. Бо як не воскреснуть мертві, то і Христос не воскрес. 17. А як Христос не воскрес, то марна віра ваша, - ви ще у гріхах ваших; 18. отже, ті, що й померли у Христі, загинули. 19. Коли ми надіємося на Христа лише в цьому житті, то ми - найнещасніші з усіх людей.

Єв. – Мт. 84 зач.; 21, 18-22.

18. Уранці, повертаючись до міста, він зголоднів. 19. Побачивши одну смоковницю край дороги, він підійшов до неї, та не знайшов на ній нічого, крім самого листя, тож сказав до неї: “Нехай повік не буде з тебе плоду!” І негайно же смоковниця всохла. 20. Побачивши це, учні здивувались і говорили: “Як це смоковниця в одну мить засохла?” 21. Ісус у відповідь сказав їм: “Істинно кажу вам, що коли матимете віру й не завагаєтесь, ви зробите не тільки таке з смоковницею, але й коли горі цій скажете: Двигнись і кинься в море! – воно станеться. 22. І все, чого проситимете в молитві з вірою, одержите.”