Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
2930311234
567891011
121314151617
18
19202122232425
2627282930311

Опис

Картинка приоритету свята Передпразденство Переображення; муч. Євсигнія


Святий Євсигній народився в Антіохії у Малій Азії, був вояком. Прослуживши шістдесят літ у війську, він повернувся до рідного міста, де спокійно доживав свого віку як побожний старець. Коли у 362 році імператором став Юліан Відступник, він заборонив Христову віру і намагався відновити в державі поганство. Євсигнія оскаржили за святу віру і зарубали мечем.

Духовні читання

Не треба спокою будувати на людях.

Господь. Сину, коли будуєш свій спокій на якійсь людині, тому що вона однієї думки з тобою і прив`язалася до тебе, не будеш мати спокою і будеш невдоволений.
Але якщо звертаєшся до живої і віковічної Правди, не засмутишся, коли приятель покине тебе або вмре. 
На мені має основуватися любов приятеля, і тільки ради мене ти повинен любити того, кого маєш за доброго і хто вельми дорогий тобі в цьому житті. 
Без мене ні приязнь, ні життя не має значення, і не є ані щирою, ані чистою любов, якої я не з`єднаю. 
До такого прив`язання до близьких людей ти так повинен завмерти, щоб прагнути радше бути без усякого людського товариства, наскільки це від тебе залежить. 
Чим ближче чоловік нахиляється до Бога, тим більше віддаляється від усякої людської втіхи. 
Бо він тим вище знімається до Бога, чим глибше увіходить у себе і чим менше стає себе цінити. 
А хто вважає щось добре своєю заслугою, той спиняє Божу благодать, тому що вона не може завітати до нього, бо благодать Святого Духа шукає завжди покірного серця. 
Коли б ти зумів себе цілком за ніщо мати і відсторонитися від усякої земної любові, тоді я мав би завітати до тебе з великою ласкою. 
Коли озираєшся за створіннями, пропадаєш з перед очей Творця. 
Навчайся себе перемагати в кожній речі ради Творця – тоді зможеш дійти до пізнання Бога. 
А коли якусь річ не до ладу любимо і цінимо, хай це буде і благенька дрібниця, вона стає на перепоні на шляху до найвищого добра і шкодить нам.

Читання

Ап. – 2 Кор. 189 зач.; 9, 12-10, 7.

12. Бо виконання цього служіння не тільки задовольнить потреби святих, але воно стане ще обильнішим завдяки численним подякам Богові. 13. Спогадуючи цю прислугу, вони будуть хвалити Бога за ваш послух у визнанні Євангелії Христової та за щедрість вашого дару для них і для всіх. 14. І вони своєю молитвою за вас з'являються вам зичливі - заради надмірної благодаті Божої у вас. 15. Подяка хай буде Богові за його дар несказанний! 1. Я ж сам, Павло, особисто благаю вас лагідністю і ласкавістю Христа, - я, коли присутній між вами, - покірний, а коли від вас далеко, сміливий супроти вас. 2. Прошу ж вас, щоб коли до вас прийду, не довелося мені сміливо вживати тієї певности, яку думаю відважно показати супроти деяких, що собі уявляють, начебто ми руководилися чисто тілесними спонуками. 3. Ми живемо як люди, але не воюємо із спонук тілесних, 4. бо зброя нашої боротьби не тілесна, а сильна в Бозі на зруйнування твердинь; ми руйнуємо задуми 5. і всяку гордість, що повстає проти спізнання Бога, і беремо в полон усякий розум на послух Христові; 6. ми також готові покарати всякий непослух, як тільки ваш послух буде звершений. 7. Ви дивитеся на зовнішній вигляд. Коли хтось певний, що він Христовий, нехай розміркує ще раз у самім собі, що так, як він Христовий, так само й ми.

Єв. – Мр. 13 зач.; 3, 20-27.

20. Повертається він додому, а народ знову там юрмиться, так що вони не мали змоги й попоїсти. 21. Довідавшись про те його свояки, вийшли, щоб його взяти, бо було говорено: "Він не при собі!" 22. А книжники, які прийшли були з Єрусалиму, казали, що він Велзевула має і бісівським князем бісів виганяє. 23. Тоді Ісус прикликав їх до себе й заговорив притчами до них: "Як може сатана сатану виганяти? 24. Коли царство поділене саме в собі, не зможе те царство встоятись. 25. Коли будинок розділений сам у собі, неспроможен будинок той більше стояти. 26. Отак і сатана: якщо повстав сам на себе й розділився, - не може встояти, а край йому настав! 27. Ніхто не може вдертись до сильного в хату й пограбувати його добро, якщо він спершу не зв'яже сильного, а щойно тоді розграбує його хату.