Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
2930311
2
34
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Опис

Картинка приоритету свята Пророка Іллі


Святий Ілля народився у місті Тішбе у Гілеаді й жив за 900 років до приходу Спасителя. До прилюдного виступу Бог покликав Іллю у час правління жорстокого ізраїльського царя Ахава. За словом Господнім пророк Ілля зробив чимало чудес, зокрема повернув до життя мертвого юнака. Бажаючи викорінити культ божків Ваала та Ашери, Ілля скликав на гору Кармель майже тисячу жерців і заклався з ними, що тільки правдивий Бог спалить принесену жертву. Після того як на жертву Іллі впав з неба вогонь, а на поганську - ні, він отримав право вигубити фальшивих пророків.

Ілля не помер природною смертю, а згідно з переданням був узятий на небо у вогненній колісниці. Свою пророчу місію він передав улюбленому учневі пророкові Єлисеєві. Щодо повернення Іллі на землю, то існує дві версії: одна - він вже прийшов в особі св. Івана Хрестителя, а друга - пророк ще прийде у кінці світу.

Духовні читання

Молитва

Всеславний пророче й боговидче Іллє, особливий угоднику Божий, від землі на вогненній колісниці в пресвітлі оселі небесні вознесений. До тебе прибігаємо і, молячи, просимо: ізбави нас молитвами твоїми від усякого лиха душевного та тілесного. Перед престолом Царя і Господа неба й землі посередництвом твоїм будь для засмучених швидким утішителем, для кривджених – заступником, вдовам і сиротам – покровителем, недужим – лікарем, мандруючим і плаваючим – охороною. Ти, що колись при Ахавові, беззаконному цареві Ізраїля, за повелінням Божим хмари небесні замкнув, щоб не було дощу три роки і шість місяців, а тоді пересохлій землі молитвою твоєю дощ плодоносний знову повернув, моли Господа Вседержителя, щоб зрошував поля й сади наші достатнім дощем та зігрівав сонячним світлом у потрібний час і милістю своєю щоб зберігав їх неушкодженими від безмірної сонячної спеки, від непогідного пролиття дощу, від холоду, бурі та граду і від усяких шкідників, та щоб дарував землі багату врожайність. Ти, що в часі голоду в Сарепті Сидонській вдову з дітьми її чудесно годував і померлого сина тієї вдови мольбами твоїми воскресив, визволяй і нас посередництвом твоїм від голоду та всілякої погибельної рани і несподіваної смерти. Особливо ж виблагай нам істинне, нелицемірне покаяння та сокрушення за гріхи наші й випроси прощення їх у всемилостивого Господа та поможи нам і на майбутнє уникати всякого гріха, щоб боговгодно в цьому віці поживши, сподобилися в Царстві Небесному з тобою, могутнім заступником нашим, славити єдиного в Тройці Бога на віки віків. Амінь.

Читання

Ряд.: Ап. – 1 Кор. 144 зач.; 10, 5-12.

5. Одначе, багато з них були не боговгодні, тому вони й полягли в пустині. 6. А сталося це, щоб нам бути прикладом, щоб ми лихого не пожадали, як вони пожадали. 7. Та й ідолопоклонниками не ставайте, як деякі з них, як написано: «Народ сів їсти й пити, а потім устали забавлятись.» 8. Ані не чинім розпусти, як деякі з них чинили, і полягло їх за один день двадцять три тисячі. 9. Ані не спокушаймо Господа, як деякі з них спокушали, то й від гадюк загинули. 10. Ані не нарікайте, як деякі з них нарікали, то й від губителя загинули. 11. Та все це сталося з ними як приклад; написано ж на науку нам, що дійшли до повноти віків. 12. Тож, коли комусь здається, що він стоїть, нехай уважає, щоб не впав.

Єв. – Мт. 66 зач.; 16, 6-12.

6. Ісус сказав їм: “Глядіть, бережіться закваски фарисейської і садукейської.” 7. Вони ж перемовлялись між собою і говорили: “Бо ми не взяли хліба.” 8. Помітив це Ісус і каже: “Чого перемовляєтесь між: собою, маловіри, – тому, що не взяли хліба? 9. І досі не збагнули? Чи ж ви не пам'ятаєте п'ятьох хлібів для п'ятьох тисяч, – а скільки ви кошів зібрали? 10. Ані тих сімох хлібів для чотирьох тисяч, – а скільки ви кошів зібрали? 11. Тож як же не розумієте, що я не про хліб вам говорив, коли казав: Бережіться закваски фарисейської і садукейської?” 12. Тоді ті зрозуміли, що він говорив їм стерегтися не хлібної закваски, а фарисейської та садукейської науки.

Прор.: Ап. – Як. 57 зач.; 5, 10-20.

10. Візьміте, брати, за приклад страждання і довготерпіння пророків, які говорили іменем Господнім. 11. Глядіть: ми називаємо блаженними тих, що страждання зносять. Ви чули про страждання Іова, і знаєте, як Господь завершив те, - Господь бо повний співчуття і милосердя. 12. А перш за все, брати мої, не кляніться ні небом, ні землею, ні якою іншою клятвою. Хай ваше «так» буде «так», і ваше «ні» - «ні», щоб вам під суд не впасти. 13. Страждає хтось між вами? Хай молиться. Радіє хтось? Хай псалми співає. 14. Нездужає хтось між вами? Хай прикличе пресвітерів церковних і хай вони помоляться над ним, помазавши його олією в ім'я Господнє, 15. і молитва віри спасе недужого, та й Господь його підійме; і як він гріхи вчинив, вони йому простяться. 16. Сповідайте, отже, один одному гріхи ваші й моліться один за одного, щоб вам видужати. Ревна молитва праведника має велику силу. 17. Ілля був чоловік такий самий, як ми; він почав молитися, щоб дощу не було, і не було на землі дощу три роки та шість місяців. 18. Потім він знову помолився, і небо дало дощ, а земля вродила плід свій. 19. Мої брати, коли хтось із вас відступить від правди і коли хтось його наверне, 20. хай знає, що той, хто навернув грішника з хибної його дороги, спасе його душу від смерти і силу гріхів покриє.

Єв. – Лк. 14 зач.; 4, 22-30.

22. Всі свідчили про нього і чудувалися словам ласки, які линули з уст його, й говорили: “Чи ж він не син Йосифа”? 23. А він казав їм: “Ви певно скажете мені цю приповідку: Лікарю, вилікуй себе самого. Про що ми чули, що сталося в Капернаумі, зроби те й тут на твоїй батьківщині.” 24. Він же додав: “Істинно кажу вам: Ніякого пророка не приймають добре в своїй батьківщині. 25. Та я вам кажу по правді: Багато вдів було в Ізраїлі за днів Іллі, як закрилось було небо на три роки й шість місяців, і великий голод лютував по всьому краю, 26. однак, ні до однієї з них не був посланий Ілля, тільки в Сарепту, що в краю Сидонськім, до вдови жінки. 27. Та й прокажених теж в Ізраїлі було чимало за пророка Єлисея; однак, ніхто з них не очистився, крім сирійця Наамана.” 28. Почувши це, всі в синагозі наповнилися гніву 29. і, вставши, вигнали його геть за місто і повели його на край гори, на якій було збудоване їхнє місто, щоб скинути його додолу. 30. Та він, пройшовши серед них, пішов далі.