Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
26
27
282930311

Опис

Картинка приоритету свята Передпразденство Успення; прор. Міхея; перенесення мощів преп. Теодосія Печер.


Про перенесення мощей св. Теодосія, яке відбулося 1091 року, записано у літописі Нестора. На своєму зібранні ченці Києво-Печерського монастиря сказали: "Краще нам, брати, мати перед очима своїми чесну домовину отця нашого Теодосія і завжди віддавати йому гідний поклін, як справжньому отцю і вчителю, бо не личить перебувати святому отцю нашому Теодосію поза монастирем і своєю церквою, оскільки він їх заснував".

Ченці, знайшовши святі мощі у печері, винесли їх і поклали перед печерою. Наступного дня за Божим Провидінням зібралися біля печери єпископи, ігумени всіх монастирів і внесли їх до храму Пресвятої Богородиці у Києво-Печерській лаврі напередодні празника Успіння Матері Божої. При мощах св. Теодосія, які були у великому пошануванні, діялися численні чуда.

Духовні читання

Молитва

Світло твоє споконвічне зішли, Христе Боже,* і просвіти таємні очі мого серця,* задля молитов усіх святих твоїх, і спаси мене.

Читання

2 послання ап. Павла до Коринтян 1, 3-9

Браття, благодать вам і мир від Бога, Отця нашого, і Господа Ісуса Христа. Завжди дякую за вас моєму Богові, за благодать Божу, що була вам дана в Христі Ісусі, бо ви в Ньому збагатились усім - усяким словом і всяким знанням: Христове свідчення утвердилось серед вас так, що не бракує жодного дару ласки вам, що очікуєте об'явлення Господа нашого Ісуса Христа, Який і укріпить вас до кінця, щоб ви були бездоганними в день Господа нашого Ісуса Христа. Вірний Бог, що вас покликав до співучасти зі своїм Сином Ісусом Христом, Господом нашим.

Євангеліє від Матея 19, 3-12

В той час приступили до Ісуса фарисеї і, спокушуючи Його, спитали: Чи можна чоловікові відпустити свою жінку з якої-будь причини? Він відповів їм: Хіба ви не читали, що Творець від початку сотворив їх, чоловіка і жінку, і мовив: Тому покине чоловік батька й матір й пристане до своєї жінки, і вони будуть двоє одне тіло, так, що вони не будуть більше двоє, лише одне тіло. Що, отже, Бог злучив, людина хай не розлучає. Кажуть вони до Нього: Чому ж тоді Мойсей велів дати розвідний лист і відпустити її? Він сказав їм: Задля жорстокости сердець ваших Мойсей дозволив вам відпускати жінок ваших; спочатку ж не було так. А я кажу вам: Хто відпускає свою жінку — за винятком розпусти — і жениться з іншою, той чинить перелюб; а хто жениться з розведеною, чинить перелюб. Кажуть до Нього учні: Коли така справа чоловіка з жінкою, то ліпше не женитись. Він відповів їм: Не всі розуміють це слово, лише ті, кому дано. Бувають бо скопці, що з матірнього лона такими народились; бувають і скопці, яких люди оскопили; бувають і скопці, що самі себе оскопили задля Царства Небесного. Хто може збагнути, нехай збагне.