Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
293031123
4
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Опис

Картинка приоритету свята Рівноап. Марії Магдалини; повернення мощів свящ. Фоки


Свята Марія Магдалина

Свята Марія Магдалина походила з місцевості Магдалі, що на узбережжі Галилейського озера, тому й відома як Магдалина. Вона була сестрою побожних Лазаря і Марти, які проживали на хуторі Витанія поблизу Єрусалима. Вродлива Марія безжурно проводила час, а згодом стала великою розпусницею. В ній, як довідуємося від св. євангелиста Луки, сиділо "сім бісів" (8, 2). Під впливом Христової науки вона щиро покаялася, навернулася з блудного життя і, як каже Ісус Христос, "вибрала кращу частку", тобто слово Боже. Належала до жертвенних жінок, а в часі хресної дороги Ісуса Христа мужньо супроводжувала Божого Сина аж до Його розп'яття на хресті. 

Належала до жінок-мироносиць, які прийшли до гробу намастити пахощами мертве тіло Ісуса і побачили Христа воскреслого. Марія стала благовісницею воскресіння, сповістивши св. Петрові й апостолам цю радісну новину. У нашій Церкві існує Згромадження сестер Мироносиць, які вважають св. Марію Магдалину покровителькою їхньої чернечої спільноти.

Духовні читання

У цьому житті немає безпеки від спокус.

Господь. Сину, в цьому житті ти ніколи не будеш у безпеці, але поки твого життя, тобі постійно треба буде духовної зброї.
Ти живеш серед ворогів і вони нападають на тебе справа і зліва. 
Та коли не закриєшся зі всіх боків щитом терпеливості, не втримаєшся довго без рани. 
Крім цього, коли не віддаси мені свого серця назавжди з рішучою постановою ради мене все перетерпіти, не зможеш витримати тієї завзятої боротьби і досягнути вінця блаженних. 
Тому-то мусиш через все те мужньо пройти, руйнуючи сильною рукою всі перепони. 
Бо переможцеві дають хліб небесний (Од. 2,17), а переможеному, лишається велика нужда. 
Коли в цьому житті шукаєш спокою, то яким чином потім дістанешся до вічного спокою? 
Готуйся не до тривалого спокою, а до великої терпеливості. 
Правдивого миру шукай не на землі, а в небі; не в людей, не в інших створінь, але в єдиного Бога. 
З любові до Бога ти повинен радо переносити все: боротьбу і біль, спокуси, переслідування, тривоги, лиха, слабкості, кривди, обмови, догани, приниження, зневаги, кари і погорди. 
Все те допомагає у досягненні чесноти, все те досвідчує борця Христового, приносить небесний вінець. 
За короткотривалу боротьбу я дам вічну винагороду, а за проминаюче терпіння нескінченну славу. 
Чи гадаєш, що завжди досхочу матимеш духовні втіхи? 
Навіть мої святі не мали їх завжди, зате мали багато прикростей, усіляких спокус і великих смутків. 
Але вони витримали терпеливо все і уповали більше на Бога, ніж на себе, бо знали, що сьогочасні терпіння не мають тієї ціни, щоб заслужити на майбутню славу (Рм. 8,18). 
Хіба ти хочеш зараз мати те, чого багато людей ледве добилися тяжкою боротьбою і великими труднощами? 
Дожидайся Господа, мужньо борися (Пс. 26,14) і кріпись; не втрачай надії, не поступайся, а з готовністю жертвуй тіло і життя на славу Божу. 
Я щедро заплачу, я буду з тобою у кожній скруті.

Читання

Ряд.: Ап. – 1 Кор. 147 зач.; 10, 28-11, 7.

28. Але як хтось вам скаже: «Це було жертвоване ідолам!» - не їжте з-за того, хто попередив вас і сумління; 29. сумління ж, кажу, не свого, а іншого. Чому бо моя свобода мала б судитись іншого сумлінням? 30. Як я щось споживаю з подякою, чому б мене ганити за те, за що я дякую? 31. Чи ви, отже, їсте, чи п'єте, чи щонебудь робите, усе робіть на славу Божу! 32. Не будьте причиною спокуси ні для юдеїв, ні для поган, ні для Божої Церкви. 33. Отак і я сам намагаюся догодити всім у всьому, не шукаючи для себе користи, лише для багатьох, щоб спаслися. 1. Будьте моїми послідовниками, як і я - Христа. 2. Радію, що ви про мене згадуєте в усьому і тримаєте передання так, як я передав вам. 3. Хочу, щоб ви знали, що кожному чоловікові голова є Христос, а голова жінці - чоловік, а голова Христові - Бог. 4. Кожний чоловік, що молиться чи пророкує з покритою головою, соромить свою голову. 5. А кожна жінка, що молиться чи пророкує з непокритою головою, соромить свою голову, бо це те саме, якби була обголена. 6. Бо коли жінка не покривається, нехай обстрижеться. А коли сором жінці стригтися чи голитися, нехай покривається. 7. Чоловікові не слід покривати голову, він бо образ і слава Божа, жінка ж - слава чоловіка;

Єв. – Мт. 69 зач.; 16, 24-28.

24. Тоді Ісус сказав до своїх учнів: “Коли хтось хоче йти за мною, нехай зречеться себе самого, візьме хрест свій і йде за мною. 25. Хто хоче спасти своє життя, той його погубить; а хто своє життя погубить ради мене, той його знайде. 26. Яка користь людині, як світ цілий здобуде, а занапастить власну душу? Що може людина дати взамін за свою душу? 27. Син Чоловічий має прийти в славі Отця свого з ангелами своїми й тоді віддасть кожному згідно з його ділами. 28. Істинно кажу вам: Є деякі між тут присутніми, що не зазнають смерти, аж поки не побачать Сина Чоловічого, що йде у своєму Царстві.”