Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
2930311234
5
67891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Опис

Картинка приоритету свята Муч. Трофима, Теофіла і тих, що з ними


За наказом імператора Діоклетіана, який переслідував християн, ув'язнили Трохима, Теофіла і тринадцять їхніх братів у Христі. За те, що вони не відреклися святої віри, їх після численних жорстоких мук зарубали мечами у 296 році.

Духовні читання

Проти немудрого людського осуду.

Господь. Сину, покладайся на Господа всім серцем і не бійся людського осуду, якщо твоя совість каже тобі, що ти чистий і невинний.
Добра і блаженна то річ так терпіти, і це неважко дається покірному серцю, котре уповає більше на Бога, ніж на себе. 
Багато людей багато говорять, але тому не варто аж надто вірити. Бо ж неможливо всім догодити. 
Хоч св. Павло старався всім у Господі подобатися, і став усім для всіх (І Кр. 9,22), то все-таки він вважав дуже благою річчю те, що люди осуджували його (І Кр. 4,3). 
Адже ж він доклав багато зусиль для напоумлення і спасіння людей, працював скільки було треба і скільки міг, але не зміг забезпечити себе від людського осуду і зневаги. 
Тому-то у всьому він поклався на Бога всезнаючого, а захистом для нього від несправедливих наклепів, від химерних і брехливих вигадок і від тих, що всяку всячину верзли як самі хотіли, була терпеливість і покора. 
Але часом він відповідав своїм неприятелям, щоб своєю мовчанкою не дати згіршення людям слабшим. 
Як можна тобі боятися смертного чоловіка? Нині він є, а завтра вже нема. 
Бога бійся і не злякаєшся пострахів людських. 
Хто зможе зробити тобі щось словами чи образою? Він собі більше шкодить, аніж тобі – хто б це не був, він не встигне утекти перед судом Божим. 
Май Бога перед очима, не сперечайся й не нарікай. 
А хоч би здавалося, що ти в цю хвилю повалений і терпиш зневагу, на яку не заслужив, не сердься і не зменшуй нетерпеливістю своєї нагороди. 
Але радше споглянь на мене, до неба: я маю силу відгородити тебе від усякої ганьби і кривди і заплатити кожному по його справах.

Читання

Ап. – 1 Кор. 148 зач.; 11, 8-22.

8. бо не чоловік від жінки, а жінка від чоловіка, 9. і не чоловіка створено для жінки, а жінку для чоловіка. 10. Тому жінка мусить мати на голові знак влади (над нею) заради ангелів. 11. Одначе, в Господі ні чоловік без жінки, ні жінка без чоловіка, 12. бо так, як жінка від чоловіка, так само й чоловік через жінку, а все від Бога. 13. Розсудіть самі: Чи ж воно личить жінці непокритій молитися до Бога? 14. Хіба сама природа вас не вчить, що коли чоловік запускає волосся, то це для нього сором. 15. А коли жінка запускає довге волосся, то це для неї слава, бо довге волосся дано їй замість покривала. 16. Коли ж хто сперечатися хоче, - то ми такого звичаю не маємо, ані Церкви Божі. 17. Робивши ж вам оці зауваження, не можу я вас похвалити за те, що ваші сходини виходять вам не на добро, а на зло. 18. Найперше бо зачуваю, що коли сходитеся на збори, - роздори постають між вами; і я цьому почасти вірю, 19. бо мусять бути у вас єресі, щоб виявилися випробувані між вами. 20. Ваші сходини не є - споживання вечері Господньої. 21. Бо кожен поспішає їсти свою вечерю: дехто ж голоден, а дехто п'яний. 22. Хіба не маєте домів, щоб їсти - пити? Чи може хочете зневажати Божу церкву, і засоромлювати тих, які нічого не мають? Що маю вам сказати? Чи похвалю вас? За це не похвалю.

Єв. – Мт. 71 зач.; 17, 10-18.

10. Учні його тоді спитали його: “Чому то книжники кажуть, що спершу Ілля має прибути?” 11. Він відповів їм: “Ілля прийде й усе приведе доладу. 12. Проте, кажу вам, що Ілля вже прийшов, та вони його не пізнали, а вчинили з ним, що хотіли. Так і Син Чоловічий має від них постраждати.” 13. І збагнули тоді учні, що він їм говорив про Йоана Христителя. 14. Коли ж прийшли до народу, тоді приступив до нього один чоловік і, припавши йому до ніг, 15. каже: “Господи, змилуйся над моїм сином, бо він причинний і тяжко нездужає: часто кидається в огонь, часто й у воду. 16. Я був привів його до твоїх учнів, та вони не могли його зцілити.” 17. “Роде невірний та розбещений”, – відповів Ісус, – “доки мені з вами бути? Приведіть мені його сюди!” 18. Ісус погрозив йому, і біс вийшов з хлопця; тож видужав юнак тієї ж миті.