Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
2930311234
5678
9
1011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

Опис

Картинка приоритету свята Вмуч. і цілителя Пантелеймона; свят. Климента, аєп. Охридського, чудотворця


Святий Пантелеймон

Святий Пантелеймон походив із поганської родини, що проживала в Нікомидії у Малій Азії. За професією був лікарем. До Христової віри його навернув і охрестив св. Єрмолай. Пантелеймон відзначався великим милосердям до вбогих, яких лікував без грошей, часто чудесним способом. Оскаржений своїми колегами-лікарями перед імператором Діоклетіаном у тому, що він проповідує Христову віру, Пантелеймон загинув мученицькою смертю 305 року.

Духовні читання

Про добрий лад у дочасних справах і про те, як удаватися до Бога у небезпеках.

Господь. Сину, до того маєш пильно прямувати, щоб всюди і в кожній справі та занятті дочасними справами був у серці вільним і паном своєї волі, щоб усе тобі підлягало, а не ти підлягав.
Щоб ти був паном і орудником своїх справ, а не їхнім слугою і наймитом. 
Радше визволеним і правдивим приходьком, що переймає спадщину і свободу синів Божих. 
Вони одним оком дивляться на проминаючі речі, а другим на небо. 
Дочасні речі не приманюють і не прив`язують їх до себе, але вони радше послуговуються ними, як Бог наказав і найвищий Творець розпорядив. Він у час сотворення нічого не залишив невпорядкованого. 
Коли ти також на кожний випадок дивишся тільки поверхово, і на те, що бачиш і чуєш, не споглядаєш тілесним оком, але в кожній справі разом з Мойсеєм зразу ж увіходиш у шатро Господнє, щоб із Господом порадитися, - то нераз почуєш Господню відповідь і повернешся напоумлений про багато подій, сьогочасних і майбутніх. 
Бо Мойсей завжди вдавався до шатра, коли треба було розв`язати сумніви і питання, і шукав допомоги у молитві, щоб відвернути небезпеки і переслідування людей. 
Так і ти повинен забігати у потаємне місце свого серця і гаряче молитися за Божу пораду. 
Бо тому-то, як читаємо, Гаваоніти увійшли в довіру до Ісуса Навина і людей ізраїльських, а ці зразу не спитали голосу Господнього, надто діймаючи віри солодким словам, далися здурити облудним милосердям.

Читання

2 послання ап. Павла до Коринтян 5, 10-15

Браття, всім нам треба з'явитися перед судом Христовим, щоб кожний прийняв згідно з тим, що зробив, як був у тілі: чи добро, чи зло. Знаючи, отже, що таке страх Господній, переконуємо людей; Богові ж ми стали явні, та надіюся, що й у ваших сумліннях ми - явні. Не хочемо самих себе вам знову поручувати, але даємо вам нагоду нами хвалитися, щоб ви мали що відповісти тим, які хваляться видимим, а не тим, що в серці. Бо коли ми не при собі, то для Бога; а коли розсудливі, то для вас. Бо любов Христа перемагає в нас цю думку, що коли один умер за всіх, то всі були мертві. Він же умер за всіх, щоб ті, які живуть, не жили більше для себе самих, а для Того, хто за них умер і воскрес.

Євангеліє від Марка 1, 9-15 

В той час прийшов Ісус із Назарету, що в Галилеї, і був хрещений Іваном у Йордані. І коли виходив з води, побачив, як небо розкрилось, і Духа, що, як голуб, сходив на Нього. І голос ізлинув з неба: Ти є Син мій улюблений, у Тобі — Моє уподобання. І відразу Дух повів його в пустиню; Він пробув у пустині сорок день, спокушуваний сатаною, і був із дикими звірами, і ангели Йому служили. Коли ж видали Івана, Ісус прийшов у Галилею і проповідував там Євангеліє Боже, кажучи: Сповнився час, і Царство Боже близько; покайтеся і вірте в Євангеліє.