Позначення свят і служб

Велике свято
Середнє свято
Середнє свято
Мале свято
Мале свято
Мале свято

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Церковний календар

ПонеділокВівторокСередаЧетверП'ятницяСуботаНеділя
262728293031
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Опис

Картинка приоритету свята мч. Андрея Стратопедарха сотника і тих, що з ним


За правління імператора Максиміана у війську в Сирії служив хоробрий військовий трибун Андрей. Він не був охрещений, але потайки вірив у Христа. Під час війни з персами Андрей разом із військовою дружиною переміг ворога, призвавши на поміч ім'я Ісуса Христа. Вояки, побачивши, що їхня перемога сталася завдяки небесній допомозі, навернулися до Христової віри.

Коли Андрей повернувся з походу, його та декількох вояків-християн погани ув'язнили і жорстоко мучили. Імператор, боячись заворушень у війську, відпустив на волю відважних мужів. Разом зі своєю військовою дружиною Андрей прийняв св. Хрещення в місті Тарсі. Поблизу вірменського міста Мелітина ідолопоклонники зарубали вояків мечами. Загинули тоді мученицькою смертю 2 тисячі 593 особи.

Духовні читання

Задля вічного життя треба зносити всі труднощі.

Господь. Сину, хай не зламають тебе труднощі боротьби, через які ти піднявся ради мене, ані журби хай не згинають дуже, але в усякій пригоді нехай підсилює і втішає тебе моя обітниця.
Я є в силі заплатити вчасно і надто. 
Не довго тут гаруватимеш і не завжди пригнітатиме тебе біль. 
Зачекай трохи і хутко побачиш кінець лиха. 
Прийде одна така година, коли скінчиться вся праця і клопіт. 
Благеньке і коротеньке все те, що з часом минається. 
Що робиш, роби добре, працюй вірно у моєму винограднику – я буду твоєю нагородою. 
Пиши, читай, співай, зітхай, мовчи, молися, мужньо знось усі труднощі і прикрощі – вічне життя варте всіх тих, та ще більших труднощів. 
Прийде спокій однієї днини, що її Господь об`явить, і не буде тоді дня, ні ночі, як у теперішню хвилину, але вічне світло, нескінчена ясність, тривалий мир і безпечний відпочинок. 
Тоді не скажеш: "Хто звільнить мене від цього смертного тіла?" (Рм. 7,24). 
І не гукнеш: "Горе мені, що моя мандрівка така довга!" (Пс. 119,5). 
Бо смерть щезне, і настане спасіння у цілковиту розкіш, без усілякої непевності серед блаженних радощів милого і світлого товариства. 
О, якби ти побачив нев`янучі вінці святих у небі! А як славно веселяться тепер ті, ким світ погорджував і вважав їх за таких, що не варті жити. 
Справді, ти зараз упокорився б аж до земного пороху і бажав би радше всім підлягати, ніж старшинувати хоч би над одною людиною. 
І не бажав би собі в цьому житті веселих днів, але радше тішився б тим, що терпиш Бога ради, і вважав би найбільшим зиском те, що люди тебе за ніщо мають. 
О, якби то ти зрозумів це і закарбував собі глибоко в серці, тоді яким чином міг би хоч раз пожалітися? 
Чи не годиться задля вічного життя зносити всі труднощі? 
Це не мала річ втратити або набути Царство Небесне. 
Тому підніми лице своє до неба. Ось я, а зі мною всі мої святі; вони вели на цьому світі велику боротьбу, а тепер втішаються, тепер вони у безпеці, тепер мають спокій і навіки залишаться зі мною у царстві мого Отця.

Читання

Послання ап. Павла до Галатів 3, 15-22

Брати, я говорю по-людськи: навіть людського заповіту, ствердженого як слід, ніхто не може скасувати чи до нього що додати. Обітниці ж були дані Авраамові та його потомкові. Не сказано: потомкам, немов би говорилося про багатьох, але про одного: і твоєму потомкові, яким є Христос. Кажу бо це: заповіту, що був стверджений Богом, закон, що прийшов по чотириста тридцятьох роках, не може скасувати і, таким чином, знести обітницю. Бо коли б насліддя було від закону, воно не було б більш від обітниці; Авраамові ж, Бог дарував свою ласку через обітницю. Навіщо ж тоді закон? Його додано з причини переступів, доки не прийде потомство, якому була дана обітниця, проголошена ангелами через посередника. Посередника ж нема, коли є хто один; а Бог один. Хіба тоді закон проти обітниць Божих? Зовсім ні. Бо якби даний був закон, що міг оживляти, тоді справді від закону було б оправдання. Але Писання все замкнуло під гріхом, щоб віруючим була дана обітниця з віри в Ісуса Христа. 

Євангеліє від Марка 6, 7-13

В той час покликав Ісус дванадцятьох і став їх посилати по двох, даючи їм владу над нечистими духами. І наказав їм, щоб нічого не брали на дорогу, крім самої палиці, ні хліба, ні торбини, ні грошей у гаманець; щоб обувалися в сандалі і не вдягалися в дві одежі. І говорив їм. До якого б дому ви не ввійшли, там пробувайте, аж поки не вийдете звідти. А коли в якому місці вас не приймуть і не слухатимуть вас, виходячи звідтіль, обтрусіть і порох з ваших ніг на свідоцтво їм. Вони вийшли і проповідували покаяння, виганяли численних бісів і намащували олією чимало хворих та оздоровлювали їх.