Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
Автор: Єп. Микола Сімкайло

Я – Господь, Бог твій…

Дата публікації: 17-08-2009
Пастирське звернення-пересторога сучасному християнину

– Господь, Бог твій …" 

про небезпеку ідолопоклонства, ворожбитства, окультизму, всіх форм магії 

"Написано бо: "Господу, Богу твоєму поклонишся,
і Йому єдиному будеш служити" (Мт. 4, 10)
Перша заповідь Божа забороняє вшановувати інших богів крім єдиного Господа: "Я – Господь, Бог твій … нехай не буде в тебе інших богів крім Мене" (Кн. Вихід).

Як повчає Катехизм Католицької церкви (ККЦ), розділ про першу заповідь Божу (стор.474; 2086).

"Перша із заповідей охоплює віру, надію, любов, коли ж ми говоримо "Бог", то по суті ісповідуємо єство стале, незмінне, завжди однакове, вірне, досконало справедливе. Звідси випливає, що ми повинні обов’язково прийняти Його слова і мати віру в Нього та цілковите довір’я. Він є всемогутнім, милостивим, безмірно творить добро. Чи хтось міг би не покладати на Нього всі свої надії. І чи хтось міг би не любити Його, розважаючи про скарби доброти любові, які Він нам дав… тому він каже: "Я – Господь твій". Світ сьогодні різними способами хоче вирвати із християнського серця найсвятіше – це віру в правдивого Бога, мова йде про гріхи проти чесноти віри, любові Бога і ближніх. Це – гріхи нових видів "старого ідолопоклонства", а саме: замаскованого поклоніння сатані, сучасному окультизму, ворожбі, гаданню, новим методам лікування, поклоніння східним течіям і віровченням, різним тоталітарним сектам, окультним та сатаністичним угрупуванням. Духовна криза, яка прийшла сьогодні до кожного з нас, має своє коріння як у минулому – це виховання в часи войовничого атеїзму, що породив духовну несвідомість, незнання основних християнських істин і духовний голод; а з теперішнього стану – вільних людей, які живуть в часи свободи і вседозволеності, індиферентності, байдужості до пізнання правди і християнських цінностей, секуляризм і загальна бездуховність, аморальність, які з свободою прийшли до нас і ставлять на межі постійного вибору між гріхом і Богом, Його законом і його переступом, де правдивий страх Божий, який випливає з великої любові до Бога, правдива побожність і благоговіння, духовні важливі почуття душі цілковито вивітрюються з душі сучасного християнина, а натомість приходить духовна порожнеча, легковірність, малодушність і недбайливість, що стає причиною так частого і легкого падіння в тяжкі гріхи, поклоніння іншим божкам, фальшивим культам, релігіям і сучасним пророкам "людцям з зіпсованим серцем", які ведуть до духовної погибелі наш народ з такою величною християнською історією і міцним фундаментом віри.

Як повчає ККЦ (стор.491): "Бог може об’явити майбутнє своїм пророкам, чи іншим святим, однак праведна християнська поведінка полягає в тому, щоб із довір’ям віддавати себе в руки Божого провидіння в тому, що стосується майбутнього, і відкидати всяку нездорову цікавість із цього приводу".

Далі повчає ККЦ: "Усі форми ворожбицтва треба відкинути, вдавання до сатани чи до демонів, викликання померлих, чи інші дії, що … передбачають розкриття майбутнього. Звертання до гороскопів, астрології, хіромантів, тлумачення віщувань і долі, явища ясновидіння, вдавання до контакторів (медіумів) і так далі містять в собі прагнення до панування над часом, над історією, і зрештою над людьми, як і бажання увійти в спілку з окультними силами". Це все, як говорить ККЦ, вступає в суперечність із шаною Бога і повагою, які поєднані з любовним страхом, що їх ми зобов’язані віддавати Богові.

Як і дальше в цьому розділі сказано, що всяке вдавання до різного роду чаклунства або чародійства, через які люди хочуть володіти окультними силами, щоб поставити їх на службу собі, отримати надприродну владу над ближніми – навіть щоб привернути і забезпечити йому здоров’я, – вступає в тяжку суперечність з чеснотою релігійності, … а ще більше коли використовується на шкоду ближньому.

Іншими словами, є тяжким гріхом проти чесноти віри, любові Бога і ближнього, проти чесноти релігійності і пошани Бога.

Святе Писання різко засуджує таку поведінку віруючої людини. Книга Второзаконня (18:10-13): "Щоб не було в тебе нікого, хто переводив би свого сина чи свою дочку через вогонь: нікого хто ворожить, або кидає жереб, або заговорює, або волхвує, або нашіптує, або викликає духів, або розпитує мерців. Бо огидний для Господа кожний, хто це робить. І саме за ці гидкі звичаї Господь Бог твій проганяє ці народи перед тобою. Ти мусиш бути бездоганним перед Господом Богом твоїм".

Численні "інститути народного цілительства", різні псевдо медичні центри випускають дипломованих екстрасенсів, пророків і цілителів, якими кишать наші міста і села, наші газети і журнали, з екранів телевізорів у кожну християнську домівку входять вони, ті що віщують "правду" від диявола. Пророк Єремія (29:8-9), про таких пише: "Так бо говорить Господь сил, Бог Ізраїля: "Не давайте себе ошукувати вашим пророкам, що між вами, та вашим віщунам, і не зважайте на сни ваші, що вам сняться. Неправду пророкують вони вам ім’ям Моїм: Не посилав я їх – слово Господнє". Святий Василій Великий: "Велике зло віщувати. А багатьом з християн здається ділом нешкідливим, наклонюють до нього слух, збирають прикмети, вислуховують тлумачів і віщунів". (Книжка про злі козні ворога спасіння і як їм протиставитись. стор.120). 

Що більше окультизм в нашій державі став професією. Перед самим Різдвом Міністерство праці та соціальної політики України професію гадалки, астролога, хіроманта і цілителя ввели в Державний національний класифікатор професій. Державні мужі тим самим узаконили їхню діяльність і сказали, що "признаючи такі професії, ми наслідуємо європейський досвід", і що "це допоможе державі контролювати доходи знахарів і гадалок, і заставити їх платити податки" (голова комітету Верховної ради з питань науки і освіти). Така поведінка державної політики ще більше спонукає до поширення діяльності і узаконення існування і праці тих, які не вбивають тільки тіло, а "душу і тіло гублять у пеклі", як говорить Ісус. Коли проаналізувати наш телевізійний простір, то побачимо жахливу картину, де від ранку до ночі певні телевізійні канали транслюють ворожбитів по замовленню, де в екрані не одна, а дві-три гадалки сидять і пророкують на всю країну, де ні одне поважне шоу чи розважальна програма не обходиться без коментарів лжепророків і фальшивих цілителів. Телепередачі "Битва екстрасенсів", "Діти ясновидців" у відкритій формі пропагують поклоніння сатані. Від дитячих мультфільмів до знаменитих кінострічок про Гаррі Поттера, все говорить про доброту і гуманність Люцифера, який носить маску "ангела світла" і служителя добра для людей і всього суспільства. Індустрія комп’ютерних ігор для дітей і молоді, в яких перемога над ворогами здійснюється виключно силами магії і чаклунства, в підручниках для навчання дітей у школі під прикриттям народознавства і традицій, описують магічні обряди дохристиянської доби: "андріївські гадання", обряди у ніч на "Івана-купала", віршики прослави дажбогу, що немає нічого спільного зі справжнім християнським життям.

Це все маленька дещиця того, що отруює серця молодих людей, створюючи окультну свідомість у християн, де і Бога сприймають як джерело чистої енергії, а благодать Божу – як позитивну ауру. На наших теренах по містах та селах разом з християнством практикується практична магія, де християни, звертаючись до мольфарів, ворожок, гадалок, цілителів, екстрасенсів, біоенергетиків, не тільки шкодять власній душі, але і отравляють душі інших людей, а не раз і своїх власних дітей для яких хочуть здоров’я, доброго заміжжя чи успіху в підприємницькій діяльності тощо. Особливо поширені такі магічні обряди, як зливання воску, зливання олива, викатування яйця, спалювання рожі, чорні служби і чорні акафісти, ставлення свічок у храмах чи каплицях із злими намірами, з метою пімсти і бажання смерті, і багато інших ритуалів і обрядів, які не мають нічого спільного з християнськими обрядами чи практиками. Такі псевдоцілителі завжди кажуть, що це Бог дав їм такий дар, що мають благословення священика, і роблять безкорисне добро людям, на деякий час привертаючи здоровя, а забирають душу і віддають її в жертву дияволу в подяку за поміч. Про таких Святе Письмо пише (2 Кн. Царств 21:6): "І провів сина через вогонь, і ворожив та віщував, і позаводив викликачів мертвих та знахарів: багато поганого чинив перед Господом, викликаючи його гнів".

Міхея (5:12): "Я вирву з рук у тебе чари і віщунів не буде більше в тебе. У гніві та обуренні Я народам відплачу, бо вони були неслухняні".

Бог осуджує всякі види ворожбицтва в Книзі пророка Єзекиїля (13:18-23): "Так говорить Господь Бог: Горе тим, що шиють стьожки для кожного суглобу на руках та роблять намітки на голову всякої величини, щоб ловити душі, невже ви хочете переловити душі мого народу і врятувати власні. Ви безчестите Мене перед моїм народом за пригорщі ячменю та шматок хліба, погублюючи душі, що не мають померти і обіцюючи життя тим, що не мають жити, бо ви ошукуєте мій народ, що любить слухати брехню, тому ось що говорить Господь Бог: Ось Я проти ваших стьожок, якими ви ловите душі, мов пташок, я позриваю їх у вас із рук і пущу на волю душі, що ви намагаєтесь упіймати… Ви не матимете більше пустих видінь і не будете більше віщувати. Я визволю народ із ваших рук і ви взнаєте що Я Господь". Знаємо, що пророк Ілля за наказом Господа убив 400 поганських жерців. З Нового завіту знаємо про долю Симона-ворожбита, який хотів за гроші придбати дари Святого духа, і був засуджений Петром і просив помилування, щоб Господь не вбив його за такий гріх (Діяння 8:9-24). Святий Апостол Павло називає окультизм ділами плоті (Галатів 5:19-21): "Діла плоті явні розпуста, нечистота, розгнузданість, ідолослужба, чари, ворогування, свари, заздрість, гнів, суперечки, незгоди, єресі, зависті, пияцтво, гульня і таке інше, про що я вас попереджаю…, що ті, що таке чинять Царства Божого не успадкують". Святий Апостол Павло карає ворожбита Еліма. Діяння (8:13): "Павло повний Духа Святого глянув на нього пильно і мовив: "О повний всякого підступу і всякого лукавства, сину диявола, вороже всякої правди… оце тепер на тобі рука Господня: Ти станеш сліпим і до часу не бачитимеш сонця, і зараз же впала на нього темрява і морок, і він, обертаючись на всі боки, шукав, хто б повів його за руку". Гріх ворожбитства Господь ставить на рівні вбивства і злодійства, Книга Одкровення (9:21): "І не покаялись у вбивствах своїх, ні в чарівництвах своїх, ні в розпустах своїх, ні в крадіжках своїх". Окультисти не успадкують Царства Божого, Одкровення (21:8): "Боязливих же, і безвірних, і мерзких, і вбивників, і розпусних, і чарівників, і ідолопоклонників, і лжеців – спадщина їхня у озері, що горить вогнем і сіркою". Сьогодні ці всі слова Святого Писання мають стати для нас пересторогою, щоб у терпіннях, різних труднощах ми шукали допомоги не в диявола і його служителях. А спішили в покаянні і наверненні, ісповіданні і молитві просити визволення і допомоги у Господа, який як "Добрий Пастир" хоче привести нас до надійної пристані Царства Небесного.

Сумна статистика свідчить про велику кількість психічно хворих, депресивних, психічно і морально покалічених людей, які не бачать свого майбутнього, молодих людей які не хочуть жити, велике збільшення самогубств і все це не раз є причиною бездуховного життя і окультної залежності.

Кожну християнську душу хотілось би застерегти перед такими загрозами і навести перелік тих дій, які суперечать Божому Закону, участь в яких наштовхує душу на чинення тяжкого гріха проти чесноти віри і Першої заповіді Божої, а саме:

1. Повернення до ідолопоклонства – це віддання Божого поклоніння різного роду язичним культам і божествам, демону, людям (кумирам), ідолам, неживим предметам, які супроводжуються відреченням від правдивого Бога (повернення до РУН віри і так далі).

1.1. Активне ідолопоклонство – це участь у сатаністичних сектах, культи падшого ангела і так далі:
- інтелектуальний сатанізм – бунт проти Бога і моральності;
- почитання давніх богів (Гея, Тор, Пан, Сет, Крішна і т.д.);
- віддання почестей людям як Богові (Сей-баба, Вісаріон-Христос, Марія Деві Христос (Біле братство) і т.д.;
- почитання місць, де були язичницькі святині, почитання предметів (амулети, талісмани, тотеми);
- сучасний шаманізм, повернення до язичництва;
- призивання мантр.

1.2. Пасивне поклоніння. Звертання до сатаністів, участь в чорних службах, ідолопоклонних обрядах, замовляння у ворожбитів чорних акафістів, чорних псалтирів і так далі:
- перебування в місцях, де були зібрання сатаністів або язичницькі ритуали, осквернення цвинтарів, церков, оргії на кладовищах – участь в неформальних товариствах і організаціях (готи, емо та інші), які пропагують анархізм, аморальність, сатанізм, самогубство;
- продаж і пропаганда, ношення амулетів, талісманів, статуеток диявола, сатаністичної атрибутики.

2. Окультизм – використання таємних енергій, демонських сил чи спосібностей, таємне знання.

2.1. Активний окультизм – езотеризм – це пошук таємного знання, участь в езотеричних сектах (у нас Ольга Осауляк), масонство, кабала, теософія, парапсихологія, гностика, курси тайного знання, розенгкрайцерство і так далі:
- ясно бачення – угадування майбутніх і минулих подій;
- телепатія – читання думок на відстані, управління іншими людьми, кодування, зомбування;
- заняття східними релігійними течіями – йога, даосизм, трансцендентальна медитація і т.д., різні форми східної духовності, володіння енергіями Chi, Жень, Кундаліні і т.д., різні форми бойових мистецтв поєднаних з медитаціями, енергетичними маніпуляціями, безконтактні бойові мистецтва.

2.2. Пасивний окультизм:
- звертання до ясновидців, участь у вищезгаданих сектах чи навчальних школах.

3. Магія, чародійство, заклинання, замовляння (елементи окультизму) – стремління впливати на людей, події, вдавання до послуг магів і гадалок.

3.1. Активні – це ті, що самі займаються і практикують:
- чорна і біла магія – всі практики чарування, макумба, вуду, віца (гуцульська чорна і біла магія);
- самостійне чародійство або звертання до магів, чародіїв, щоб пошкодити іншим, пошук порад у магів;
- віщування – стремління взнати майбутнє (віщування, гадання на картах Таро, хіромантія, ангельські карти, астрологія, гороскопи, нумерологія, в наших місцевостях відкривання псалтиря, оракули Соломона);
- закляття – наведення порчі на предмети, людей, обставини життя, бажання зла і смерті (проклинання);
- виготовлення талісманів, використання амулетів, пентаграм, їх зарядження, магічні тату і так далі.

3.2. Пасивна участь – люди, які звертаються до магів і стають жертвами чародійства чи бажання зла, прокляття, читання з цікавості, заклинання, гороскопи, магічні книги, культи релігійні, тримання у домі чи на собі талісманів, амулетів, оберегів, замовлених предметів (єгипетська атрибутика, африканські маски, зображення жаб з грошима, індійські божества слони, китайська поганська атрибутика, таблички з написами ієрогліфів, різні китайські обереги, різні поганські статуетки) і так далі.

4. Спіритизм – викликання духів, ангелів, душ померлих, щоб дізнатися про таємне.

4.1. Активний спіритизм – некромантія, ворожба, прикликання душ мертвих, стремління до самоодержимості нечистою силою, визивання духів (столи, які крутяться, автоматичне письмо) і так далі:
- віра в НЛО, способи контактів;
- астральні подорожі, дії з ціллю контакту з астральними сутностями (космічний демонізм);
- умбанда, кандобль, елементи копоєра, афро-бразилійсько бойового мистецтва, викликання духів покровителів.

5. Натуральне "лікування" – нетрадиційна медицина, парамедицина, різні натуральні "терапії" засновані на таємних містичних енергіях, які не може ніхто пояснити.
- біоенерготерапія, метод рейки, використання енергетичних щитів, що відбивають енергію;
- лозоходство, використання маятників, фен-шуй, енергетичні піраміди, гіпноз, самогіпноз, гомеопатія (це не фітотерапія), лікування на відстані (телевізор, передача сил, флюідів);
- акупунктура, голкотерапія, акупресура, лікування енергією Chi, відкривання чакр, енергетичних каналів;
- психотропне і біотропне лікування;
- мантри;
- аюрведа (лікування жестами);
- лікування квітами, камінням, кристалами, металами, аромотерапія;
- метод Сільви;
- кінезіологія (лікування руками);
- ірадіологія (лікування на досліджуванні рогової оболонки ока);
- нетілесний досвід (вихід з тіла, свідомий сон, переродження);
- терапія реінкарнації (відкриття минулих воплочень своїх);
- участь у вище перечислених практиках і терапіях;
- прийняття мікстур приготовлених шаманами, цілителями (трави заряджені енергіями, заклинаннями, порошки Сейбаби, вода заряджена, використання їжі посвяченої божкам);

6. Маніпуляції за допомогою звуків - передача інформації за допомогою звуків музики сатаністичної, ідолопоклонної, спіритичної – вимовляння мантр, пісеньки божкам, наприклад Крішні.

6.1. Пасивні. Музика яка присипляє свідомість, входження в стан альфа (використання в техніці вивчення мов і інших дисциплін і так далі):
- слухання музики з підтекстовою інформацією, як сатаністичною (тяжкий метал, хард рок, дес метал, сатаністична музика, музик техно, музика зв’язана з сатаністичними культами).

7. Інші причини скалічення душі:
- добровільне перебування в тяжкому грісі та дурних звичаях (нерозкаяність);
- стани викликані наркотиками, алкоголем, дурманячими засобами, сексуальні вивихнення;
- відвідування містчних осіб, зв’язаних з фальшивими культами, сектами, пророкуваннями, спіритизмом, агностикою;
- сатаністичні комп’ютерні ігри;
- азартні ігри, узалежнення від ігрових автоматів, лудоманія, рулетки, казино.

Це ще далеко не весь список загроз, які стають на перешкоді духовному і фізичному здоровю, сучасної людини. Тому сьогодні в особливий спосіб закликаю вас до пильності у вірі, до служіння Богові в страсі і синівській любові, щоб ваша віра оживлена теплотою Святого Духа, принесла плоди, на які чекає наш Господь, згідно вчення Апостола Павла до Галатів (5:22-24): "А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, здержливість. На таких нема закону. Ті що є Ісус – христові розпяли тіло з його пристрастями та пожадливостями".

З Архієрейським благословенням
Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії
Єпископ Микола Сімкайло

Канцлер Коломийсько-Чернівецької єпархії
о.м. Василь Мельничук

http://diocese.ko.if.ua/

Список коментарів

Коментовано: Зиновій | 2010-02-19

Дуже актуально.Чи можна додати-
1 вставка:
Незліченні кількості людей через власне незнання, переступивши межу, увійшли до сфери окультизму і таким чином виявилися залученими до великого гріха і боговідступництва. Багато з них регулярно беруть участь у Богослужіннях, але проблеми, депресії, невдачі наздоганяють їх усюди, де б вони не були. Поки ці люди не визнають істинну природу власних вчинків, вони залишатимуться під прокляттям, під яке потрапляють усі, хто звертається до лжебогів. Більше того, ті ж проблеми можуть тяжіти над життям наступних кількох поколінь їхніх нащадків.
2 вставка:
- вшановування різних зображень (людей, птахів, четвероногих, гадів) чи якихось вилитих або тесаних виробів людських рук, що є невгодне Богу (Вихід 20:4,5; 2Царів 18:4; Михея 5:12; Римлянам 1:23);
Закінчення статті:
Це ще далеко не весь список диявольських загроз, які стають на перешкоді духовному і фізичному здоров 'ю сучасної людини.
Можливо ти побачив і зрозумів, що був задіяний у якихось вищенаведених окультних діях чи ідолопоклонстві, що є справами диявола. Можливо, що через це ти маєш великі проблеми в своєму оюитті, в своїй сім'ї. Тобі потрібне звільнення від усякого прокляття, яке прийшло, тобі потрібно, щоб Господь зруйнував усяку твою залежність від диявола і дав тобі духовну свободу. Це так! Святе Письмо вказує на Того, Хто здатний це зробити і в твоєму житті, як Він це зробив у житті багатьох мільйонів людей: «На це з 'явився Син Божий, щоб знищити діла диявола» - ІИоана 3:8. Іще: «Тож: коли Син вас визволить, то справді будете вільні» - Иоан 8:36.
Незнання нікого не позбавляє вини за скоєні гріхи, але Господь може явити милість, якщо грішник покається і звернеться до Нього.
Дорогий друже! Поспіши до Христа в молитві, визнай Йому всі твої гріховні діла, які ти робив, осуди їх у своєму серці, відмовся їх знову виконувати. Важливо, щоб ти зрікся від усіх цих діл диявола і попросив Христа, щоб Він простив твої гріхи і очистив тебе від усякої неправди. Запроси Ісуса увійти в твоє серце, щоб міг ти проводити чисте, богобійне життя у свободі від гріха. Пильнуй надалі і розумій, що є воля Божа: «Стережіться лихого в усякому вигляді! А Сам Бог миру нехай освятить вас цілком досконало, а непорушний дух ваш, і душа, і тіло нехай непорочно збережені будуть на прихід Господа нашого Ісуса Христа!» (ІСолунянам 5:22-23).
Закликаю вас до пильності у вірі, до служіння Богові в страсі і синівській любові, щоб ми могли принести плоди, на які чекає Господь: «А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість: Закону нема на таких! А ті, що Христові Ісусові, розп'яли вони тіло з пожадливостями та з похотями» - Галатам 5:22-24.

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 5 і 9?

Останні новини

Гузар

Вінницькі ІТ-шники спільно з УГКЦ розробили мобільний додаток «Цитати Любомира Гузара»

11 жовтня у Вінниці презентують мобільний застосунок “Цитати Любомира Гузара” за участю його безпосередніх розробників – отця Ігоря Яціва, речника УГКЦ і колишнього прес-секретаря Блаженнішого Любомира Гузара...

Богородиця

У Львівській духовній семінарії відбудеться конференція, присвячена іконі Львівської Богородиці

13 жовтня 2017 року в конференц-залі Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ (м. Львів, вул. Хуторівка, 35) відбудеться конференція, присвячена вшануванню ікони Львівської Богородиці...

вбивство

Блаженніший Святослав: евтаназія — це вбивство

З християнської точки зору, евтаназія завжди є злочином, вбивством, оскільки ми прямо, свідомо і добровільно забираємо передчасно в людини її життя. Таку позицію...

молодь

Послання Блаженнішого Святослава до молоді на Квітну неділю

Улюблена в Христі молоде! Щороку у Квітну неділю радію, що маю нагоду звернутися до вас із пастирським словом та разом із вами пережити Вхід Господній у Єрусалим – свято Господнього тріумфу, яке впроваджує нас у пасхальне таїнство страждання, смерті й воскресіння Христа, щоб уже через тиждень бути з ...

життя

У празник Благовіщення Пресвятої Богородиці УГКЦ відзначить День подяки за дар життя

7 квітня 2017 року Українська Греко-Католицька Церква, відповідно до прийнятої Синодом єпископів Програми протидії абортам в Україні, відзначить День подяки за дар життя, закликаючи вірних усвідомити цінність та гідність життя людини, виявити Богові вдячність за дар свого життя та за життя своїх ближніх...

папа

25 ФАКТІВ ПРО ПАПУ ІВАНА ПАВЛА II

. Став першим Римським Папою неіталійського походження, обраним за останні 455 років, одним з наймолодших Понтифіків в історії і першим Папою слов'янського походження...

блудний син

Третій тиждень посту - повернення до дому Отця

Богослужіння третього тижня святого Великого посту мають тематичні особливості, які можуть викликати в нас певне здивування. Протягом цього тижня богослужіння пропонують нам заглибитися у зміст притчі Ісуса про милосердного Отця і блудного сина...

папа

Папа Франциск: Великий Піст – це перехід від рабства до свободи

«Подих Божого життя звільняє нас від задушливого повітря смутку та примирення з обставинами, до якого ми звикли», – сказав Папа Франциск у проповіді...

пістт

Про що нам говорять богослужіння Великого посту

Богослужіння перших днів Великого посту закликають нас зі самого початку правильно розставити акценти. Літургійні тексти першого тижня – це простора проповідь про характер християнського посту, з якої можна зробити висновок, що піст полягає не стільки у якихось практиках, скільки у стосунках: зі собою самим, з Богом і з ближніми...

блаженіший

Послання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства з нагоди Великого посту

Послання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства до вірних Української Греко-Католицької Церкви з нагоди Великого посту...

папа

Терпеливо зносити надокучливих людей — учинок милосердя

Вимога порадити, перестерегти і навчити ближнього не повинна спонукати почуватися вищим від інших, а пізнавати себе самого, перевіряючи себе на послідовність із тим, що навчаємо. На це вказав Папа Франциск ...

папа

Глава УГКЦ закликає духовенство долучитися до Дня молитви за мир, проголошеного Папою Франциском

Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, відповідаючи на заклик Святішого Отця, закликав єпископів, душпастирів і богопосвячених осіб УГКЦ, 20 вересня 2016 року, провести День молитви ...

Архів новин