Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Жива Вервиця (adm)
Автор: credo-ua.org

Ватикан — медіальна держава. Як це виглядатиме на практиці?

Дата публікації: 17-08-2015
ватикан

Ще навесні Папа Франциск створив комісію для «наведення ладу» в галузі інформаційної діяльності Ватикану — справи безпречно дуже важливої, оскільки повідомлення з Апостольського Престолу це не поточні новини пересічного сайту, це авторитет у світі інформації.

Відтак Папа вирішив створити нове відомство. Відповідне рішення Франциска опубліковано 27 червня ц. р. Його реалізація передбачає поступове об’єднання дев’яти інформаційних служб Ватикану в єдиний холдинг. Це повідомлення пройшло майже не поміченим у світі, що не дивує, однак про нього важливо знати насамперед заради того, щоб, користуючись інформацією Святого Престолу, не плутати служби, з яких надходять відомості.

Папа Франциск підписав motu proprio (лат. «з власної ініціативи») — особливий рескрипт, який ще називають «апостольським посланням». На підставі цього документа в Римській курії постало нове відомство: Секретаріат із комунікації. У рескрипті під назвою «Сучасний комунікаційний контекст» сказано, що цей орган поступово поєднає в собі Папську раду суспільних комунікацій, Залу Печаті Святого Престолу, інтернет-службу, Радіо Ватикану, Ватиканський телецентр, щоденне друковане видання «Оссерваторе Романо», друкарню, фотостудію та Ватиканське видавництво. Секретаріат також провадитиме офіційний сайт Ватикану і папський аккаунт у Twitter.

З якими цілями створюється нова структура у Римській курії

«Сучасний комунікаційний контекст, який характеризується наявністю та розвитком цифрових ЗМІ, факторами конвергенції та інтерактивності, вимагає переосмислення інформаційної системи Святого Престолу і готовності до реорганізації, що повинна рішуче вести до інтеграції та об’єднаного керівництва», — зокрема, написано у рескрипті. «З цих причин я бажаю, щоб усі організації, які до теперішнього часу займалися різними видами комунікативної діяльності, були об’єднані в новий дикастерій (від грец. Δικαστήριον — законний суд. Італійський термін, що позначає відомства Римської курії.  — Ред.). Таким чином, система комунікацій Святого Престолу ефективніше відповідатиме потребам місії Церкви».

У папському указі мова про те, що понтифік ухвалив це рішення внаслідок консультацій із членами Ради кардиналів — дев’ятьма ієрархами, які консультують Папу щодо реформи курії.

Перегляд організації ЗМІ Римо-Католицької Церкви почався приблизно рік тому. Над проектом реформи працювали члени Комісії з ватиканських ЗМІ, заснованої 30 квітня 2014 року. Папа Франциск задумав об’єднати відомства, відповідальні за комунікацію Святого Престолу, в єдиний орган. Створення Секретаріату з комунікації, пише Папа, «краще відповідатиме потребам церковної місії».

У ході реалізації цього рішення кожний із перелічених вище ЗМІ «продовжить свою діяльність, дотримуючись вказівок секретаріату». Штаб-квартира нового органу розташується у будівлі Палаццо Піо, де містяться також офіси та редакції Радіо Ватикану.

Кадрові призначення у новому ватиканському інформаційному секретаріаті

Главою (префектом) новоутвореного Секретаріату призначено священика Даріо Едоардо Віґано, директора Ватиканського телевізійного центру. Отець Віґано тепер, імовірно, отримає сан єпископа або навіть кардинала, оскільки, за сформованою практикою, керівниками відомств Римської курії (дикастеріїв, згромаджень та секретаріатів) стають єпископи. Він належить до Ордену Гробу Господнього в Єрусалимі, член Папської теологічної академії. Директором Ватиканського телевізійного центру цей священик став 2013‑го року.

Генеральним директором секретаріату став директор італійської газети «Аввеніре» Паоло Нузінер. Його заступником став Джакомо Ґізані, який сьогодні очолює відділ міжнародних зв’язків та юридичний відділ Радіо Ватикану. Секретарем нового відомства призначено начальника інтернет-служби Ватикану священика Лусіо Адріана Руїса, якого ще називають «веб-майстром Папи». Секретаріат із комунікації розпочав діяльність 29 червня.

Які структури об’єднаються в Секретаріат із комунікації?

1. Папська рада суспільних комунікацій.

Заснована 1988‑го році як дикастерій. На це відомство покладено обов’язок поширювати Євангеліє, використовуючи різні форми засобів масової інформації. Рада стала наступником Папської комісії з вивчення та церковної оцінки фільмів на релігійні чи моральні теми, заснованої 1948 року і того ж року перейменованої у Папську комісію з освітніх та релігійних фільмів. Голова Ради — титулярний архиєпископ Клаудіо Марія Челлі.

2. Радіо Ватикану.

Працює з 1931‑го року. Має п’ять наземних, супутникових і телематичних радіомовних мереж та передає інформацію на п’ять континентів 40 мовами, загальним обсягом близько 438 годин на тиждень. Штат налічує 370 співпрацівників. На сайті організовано періодичні відеотрансляції найважливіших богослужінь та виступів понтифіка.

3. Телебачення Ватикану (CTV).

Національна телевізійна компанія держави-міста Ватикан. Розпочала свою роботу 1983‑го року. Крім зйомок та організації прямих трансляцій папських аудієнцій, візитів та урочистих заходів, CTV у співпраці з Радіо Ватикану щодня має в ефірі випуски новин, що стосуються найважливіших подій. На телеканалі також виходить щотижнева інформаційна програма Octava Dies. Від 2005‑го року CTV підтримує офіційний канал Ватикану на сайті Youtube. Архів зйомок пап св. Йоана Павла II та Бенедикта XVI налічує понад 8000 годин запису. Щорічно здійснюється близько 200 прямих трансляцій.

4. «Оссерваторе Романо» (італ. «Римський оглядач»).

Офіційний друкований орган Святого Престолу. Видається з 1861‑го року. Незважаючи на статус видання, не всі публікації, що виходять на його сторінках, мають характер офіційних документів; газета допускає авторську думку в публікованих матеріалах. Від 2007‑го року головним редактором видання є Джованні Марія Віан — італійський журналіст, професор патристичної філології.

5. Прес-служба Святого Престолу.

Прес-служба публікує офіційні новини про діяльність римського понтифіка та різних відділів Римської курії. Усі виступи, повідомлення, документи, а також заяви глави прес-служби публікуються в повному обсязі. Керівник — священик-єзуїт Федеріко Ломбарді.

6. Зала Печаті (Sala Stampa) Ватикану.

Видавництво, засноване Святим Престолом 1926‑го року. На нього покладено функцію публікації всіх офіційних документів Римо-Католицької Церкви, включаючи папські булли та енцикліки. Видавництво володіє авторськими правами на всі твори папи, але до Бенедикта XVI не застосувало їх на практиці.

7. Інтернет-служба Ватикану.

Інтернет-служба розпочала свою роботу на Різдво 1995 -го року, однак остаточно сформувалася 1997‑го. Ця організація здійснює технологічну підтримку, інженерне забезпечення, планування та розвиток усіх сайтів, розміщених на домені першого рівня — .va. Цих сайтів налічується більш ніж 30, і ще близько десятка перебувають у розробці. На основному інтернет-ресурсі Святого Престолу розміщено понад півмільйона самих тільки папських проповідей. До штату служби входять близько 30 співпрацівників. Керівник інтернет-служби — о. Лусіо Адріан Руїс, 50‑річний священик родом з Аргентини.

8. Друкарня Ватикану.

Головне промислове підприємство держави-міста Ватикан. Тут на сучасному поліграфічному обладнанні друкується щоденна газета «Оссерваторе Романо», а також шерег інших періодичних видань.

9. Фото-служба Ватикану.

Утворена 1977 року як фото-служба у складі редакції «Оссерваторе Романо». Співробітники забезпечують документальну зйомку всіх офіційних заходів за участю Папи. Значну частину фотоархіву стновить так званий Фонд Джордані — колекція, що налічує близько півмільйона скляних пластин і негативів різного розміру, фотографій, зроблених різними фотографами у Ватикані в період 1930-1977  років. Колекція дістала свою назву на честь її творця, Франческо Джордані, римського фотографа, який працював на Ватикан за контрактом починаючи з 1930‑х років.

http://www.credo-ua.org/


Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 6 й 8.

Останні новини

Гузар

Вінницькі ІТ-шники спільно з УГКЦ розробили мобільний додаток «Цитати Любомира Гузара»

11 жовтня у Вінниці презентують мобільний застосунок “Цитати Любомира Гузара” за участю його безпосередніх розробників – отця Ігоря Яціва, речника УГКЦ і колишнього прес-секретаря Блаженнішого Любомира Гузара...

Богородиця

У Львівській духовній семінарії відбудеться конференція, присвячена іконі Львівської Богородиці

13 жовтня 2017 року в конференц-залі Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ (м. Львів, вул. Хуторівка, 35) відбудеться конференція, присвячена вшануванню ікони Львівської Богородиці...

вбивство

Блаженніший Святослав: евтаназія — це вбивство

З християнської точки зору, евтаназія завжди є злочином, вбивством, оскільки ми прямо, свідомо і добровільно забираємо передчасно в людини її життя. Таку позицію...

молодь

Послання Блаженнішого Святослава до молоді на Квітну неділю

Улюблена в Христі молоде! Щороку у Квітну неділю радію, що маю нагоду звернутися до вас із пастирським словом та разом із вами пережити Вхід Господній у Єрусалим – свято Господнього тріумфу, яке впроваджує нас у пасхальне таїнство страждання, смерті й воскресіння Христа, щоб уже через тиждень бути з ...

життя

У празник Благовіщення Пресвятої Богородиці УГКЦ відзначить День подяки за дар життя

7 квітня 2017 року Українська Греко-Католицька Церква, відповідно до прийнятої Синодом єпископів Програми протидії абортам в Україні, відзначить День подяки за дар життя, закликаючи вірних усвідомити цінність та гідність життя людини, виявити Богові вдячність за дар свого життя та за життя своїх ближніх...

папа

25 ФАКТІВ ПРО ПАПУ ІВАНА ПАВЛА II

. Став першим Римським Папою неіталійського походження, обраним за останні 455 років, одним з наймолодших Понтифіків в історії і першим Папою слов'янського походження...

блудний син

Третій тиждень посту - повернення до дому Отця

Богослужіння третього тижня святого Великого посту мають тематичні особливості, які можуть викликати в нас певне здивування. Протягом цього тижня богослужіння пропонують нам заглибитися у зміст притчі Ісуса про милосердного Отця і блудного сина...

папа

Папа Франциск: Великий Піст – це перехід від рабства до свободи

«Подих Божого життя звільняє нас від задушливого повітря смутку та примирення з обставинами, до якого ми звикли», – сказав Папа Франциск у проповіді...

пістт

Про що нам говорять богослужіння Великого посту

Богослужіння перших днів Великого посту закликають нас зі самого початку правильно розставити акценти. Літургійні тексти першого тижня – це простора проповідь про характер християнського посту, з якої можна зробити висновок, що піст полягає не стільки у якихось практиках, скільки у стосунках: зі собою самим, з Богом і з ближніми...

блаженіший

Послання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства з нагоди Великого посту

Послання Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства до вірних Української Греко-Католицької Церкви з нагоди Великого посту...

папа

Терпеливо зносити надокучливих людей — учинок милосердя

Вимога порадити, перестерегти і навчити ближнього не повинна спонукати почуватися вищим від інших, а пізнавати себе самого, перевіряючи себе на послідовність із тим, що навчаємо. На це вказав Папа Франциск ...

папа

Глава УГКЦ закликає духовенство долучитися до Дня молитви за мир, проголошеного Папою Франциском

Блаженніший Святослав, Глава УГКЦ, відповідаючи на заклик Святішого Отця, закликав єпископів, душпастирів і богопосвячених осіб УГКЦ, 20 вересня 2016 року, провести День молитви ...

Архів новин