Додати інформацію про об'єкт!

Якщо Ви володієте інформацією про об'єкт якого ще немає у нашій базі каталозі то Ви можете допомогти нам.

Заповнити анкету
про об'єкт

Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Ваші побажання

Якщо у Вас є побажання чи пропозиції по роботі порталу, або Ви хочете нам допомогти напишіть нам, будь ласка

 

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Собор Львівська Архиєпархія УГКЦ св. Юра

Дата заснування: 26-06-2009

До найбільшої святині Української Греко-Католицької Церкви – собору святого Юра – люди приходять з різних причин. Християнин іде помолитися, вклонитися іконам і мощам, відвідати місця поховання подвижників УГКЦ. Гості міста чи туристи йдуть, щоби подивитися на знану у світі архітектурну й історичну пам'ятку. Та, мабуть, ніхто не заперечить того, що собор на Святоюрських пагорбах є потужним духовним центром для великої частини українців.
З історії собору
Собор стоїть на місці давньої дерев'яної церкви й монастиря, закладених ще у часи князя Лева, в XIII столітті. Теперішнього вигляду він прибрав 1764 року, коли архітектор і скульптор Клеменс Фасінґер закінчив будову Святоюрського комплексу, спроектованого архітектором Бернардом Меретином. Найдовше тривав розпис інтер'єру – до 1780 року.
Архітектура
Архітектура собору – це поєднання східної візантійської та греко-католицької традиції побудови з впливом західного, латинського, католицизму. У будівлі гармонійно використано різні стилі – бароко, рококо, класицизм.
Основою храму є грецький рівнораменний хрест з чотирьма каплицями і маленькими куполами нагорі, та з великим центральним позолоченим куполом. Фасад собору прикрашений статуями, зробленими скульптуром Йоганом Пінзелем. Центральними фігурами, які зустрічають відвідувачів собору і розташовані нагорі обабіч входу, є статуї митрополитів Атанасія і Лева. На фасаді розташований також гербовий символ Шептицьких. Над входом – кінна статуя покровителя храму – святого Юрія Змієборця роботи Пінзеля.
Інтер'єр
Усередині собор святого Юра не має звиклого для греко-католицьких храмів іконостасу. Однак, ікони з вівтарної частини не зникли, їх перенесли у святилище, де розташували на стінах по обидва боки від вівтаря. Із 45 храмових ікон, які є у соборі, 42 ікони виконав Лука Долинський. Це – намісні ікони, овальні ікони пророків та 16 сцен празників.
Сум і радість Церкви
Собор святого Юра завжди був центром важливих подій, які мали вплив на життя усієї УГКЦ. У липні 1700 року тут було проголошено акт з'єднання Львівської Архиєпархії з Римом. Акт протилежного змісту відбувся 8-10 березня 1946р. Тоді, не підтримавши вимоги ініційованого радянською владою псевдособору, Греко-Католицька Церква змушена була піти в підпілля, собор святого Юра потрапив під юрисдикцію Православної Церкви Московського Патріархату. Однак після тривалої хресної дороги УГКЦ, у серпні 1990 року собор знову став греко-католицьким.
Сучасність
Незважаючи на те, що з будівництвом Патріашого собору у Києві, куди недавно було перенесено центральними осідок УГКЦ, собор святого Юра трохи втратив притаманні йому керівні функції, на духовне життя у храмі це не впливає. У цьому впевнений настоятель собору святого Юра отець-мітрат Роман Кравчик. За його словами люди, як і раніше, приходять на молитву до храму, беручи участь у насиченому подіями духовному житті храму.
Сьогодні у соборі функціонує Біблійне товариство, Рух матерів у молитві, є молодіжне та дитяче братства, працює недільна катехитична школа імені митрополита Володимира Стернюка. Є також Товариство Теребовлянської Божої Матері, присвячене чудотворній іконі XVII століття, яка вважається найціннішою реліквією храму. Цю ікону коронував Папа Римський, і щосереди перед нею у соборі відправляється акафіст.
Відвідувачі собору мають також нагоду прийти і поклонитися копії Туринської плащаниці, зробленій спеціально для України. У підземеллі собору є крипта, де поховані видатні діячі УГКЦ – кардинал Сильвестр Сембратович, митрополити Андрей Шептицький та Володимир Стернюк, Патріарх Йосиф Сліпий та Мирослав-Іван Кардинал Любачівський. У крипті відправляються акафісти за прославу митрополита Андрея Шептицького та Патріарха Йосифа Сліпого. За словами настоятеля собору, найчастіше у крипту приходить молодь, яка каже, що йде на розмову до митрополита Шептицького або до Патріарха Йосифа...

Адреса

  • Район: Галицький
  • Місто: Львів
  • Вулиця: пл. Св. Юра
  • № будинку: 5
  • Телефон / Факс:
  • Email:
  • www:
  • Імя та прізвище настоятиля: о. Роман Кравчик

Богослужіння в будні та святкові дні

Понеділок

Вівторок

Середа

Четверг

П'ятниця

Субота

Неділя

Богослужіння на піст

Понеділок
Вівторок
Середа
Четверг
П'ятниця
Субота
Неділя