Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
по Жива Вервиця (adm)
Автор: rozdumy.net

ДИТЯЧІ СТРАХИ: Звідки вони беруться і як їх позбутися.

Дата публікації: 15-07-2015
страх

Дитячий страх — це природна реакція на якусь небезпечну або тривожну ситуацію в житті дитини, реальну чи придуману; сигнал, що дитина з чимось не може впоратися і тому відчуває внутрішнє напруження.

 Звідки беруться страхи?

Причини виникнення страхів у дітей можуть бути різні. В кожному окремому випадку треба аналізувати індивідуальну історію дитини.

Слід сказати, що деякі страхи є віковими і природними на відповідному етапі дорослішання дитини. Вони можуть виникати в певному віці і через деякий час зникати.

За всіма дитячими страхами стоїть один глибокий базовий страх — страх смерті. він притаманний і дорослим, тому не бійтеся говорити з дитиною про це, діліться своїми думками і почуттями щодо цього.

Як допомогти дитині побороти свій страх?

Дитина сприймає інформацію не стілки через слова і осмислення сказаного, як через почуття та емоції.

Тому для початку дитині треба роз’яснити природу того, чого вона боїться, і показати, де є реальна небезпека, а де її немає. От наприклад, якщо дитина боїться грому, то можна пояснити, що це тільки дуже сильний звук, який не є небезпечним.

Затим — і це найголовніше — варто вникнути і почути, чого саме дитина так боїться, чого собі уявляє, про що думає. Оскільки дуже часто дитячий страх є нелогічним та ірраціональним, то і позбуватись його можна нелогічним способом: через гру, мистецтво, світ фантазій, в якому живуть казкові герої та захисники, які завжди перемагають зло.

Ефективний спосіб подолати дитячий страх — це допомогти дитині не уникати його, а навпаки, в ігровій формі, через казку, малюнок, ліпку зустрітися зі своїм страхом.  Тобто намалювати його, зліпити, перетворитись на нього і прожити хвилюючу зустріч зі своїм страхом, і тоді є різніваріанти: або домовитись про мир і спокій зі страхом, або потоваришувати з ним, можна  задобрити, подарувати щось, можна покликати на допомогу, зрештою можна знищити його — порвати, затоптати, побороти. При цьому завдання батьків — супроводжувати та співпереживати кожен із цих кроків разом з дитиною.

Якщо не допомогти дитині впоратися зі своїм страхом, це може призвести до серйозніших проблем — замкнутості, невпевненості, тривожності, неврозів.

Як себе поводити, коли дитина боїться?

Найперше, вірте своїй дитині і знайте, що це реально для неї, навіть якщо для вас дитячий страх чиглядає абсурдним. не можна заперечувати наявність страху в дитини, ігнорувати, тим більше соромити або казати: «Не вигадуй!», «Хлопчики привидів не бояться» Для дитини це справді серйозно. Якщо вона вірить, що через балкон можуть влізти грабіжники, а в тріщині на стіні хтось живе, для неї це справжнісінька реальність. Заперечуючи дитячі страхи, ви відштовхуєте дитину від себе і залишаєте її сам на сам зі своїм страхом.

Створюйте сприятливу атмосферу вдома, проводьте час разом, більше обіймайте свою дитину.

Переконайте свою дитинуі дайте їй відчути, що ви її захисник, що ви розумієте і приймаєте всі її переживання, і що б не сталося — будьте завжди на її боці.

Придумайте разом ще якихось захисників для дитини, намалюйте або зліпіть їх. Це можуть бути улюблені казкові герої, ангели, люди з життя.

Долайте свої страхи, відкрито говоріть про свої почуття та переживання, тоді дитина зрозуміє, що страх — це частина життя.

І найголовніше, дитячий страх, як і все в житті, лікується любов’ю і прийняттям. Бо написано в Святому Письмі: «Там, де є страх — немає любові». тому передусім зціляйте свою дитину любов’ю, а тоді використовуйте всі інші способи.

Мар’яна Мондик, психолог

Взято: Журнал «Споконвіку було Слово» №1 (23) 2015

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 3 + 5.

Домашня Церква

діти

10 фраз, які не можна говорити дитині

Будь-яка притямна людина розуміє, що при спілкуванні з дитиною треба ретельно як добирати слова, так і фільтрувати зміст сказаного. Фрази «Нащо я тебе народжувала?» і її більш «лагідний» аналог «Звідки ти взявся на мою голову?»...

любов

10 правил любові

Любити – справа непроста. Дуже часто під словом “любити” криється низка стереотипів. Щоб їх розвіяти – публікуємо текст о. Тихона Кульбаки про те, що ж насправді означає “любити”...

любов

Люди одружуються для щастя… А що стається потім?

Люди укладають шлюб у сподіванні, що це зробить їх щасливими. Те, що виростає поміж ними за рік, два або десять, буває неймовірним. Нерідко температура почуттів знижується, і подружжя нагадує двоосібну спілку, покликану до виконання життєвих завдань. Інколи ...

людина

Перед обличчям самотності

Лист жінки з будинку престарілих. Просто прочитайте...

дитина

Як виховувати хлопців?

Мудре виховання — це турбота про тіло і дух, оскільки вихованець не є ані ангелом, ані звіром ...

чоловіки

Чоловік мусить відірватися від матері

Невільницький емоційний зв’язок сина з матір’ю призводить до того, що хлопець почувається загубленим і не має впевненості у власній чоловічості, а також стає надто залежним від жінки. Ця залежність вражає чоловічу гордість...

діти

11 шкідливих фінансових звичок, які не варто передавати дітям

Привчити дитину до ощадливості, вміння рахувати й не тринькати гроші не так уже й легко. Одними умовляннями та виховними бесідами не обійтися. Насамперед діти звертають увагу не на слова, а на дії ...

діти

10 порад для батьків

Потреба відчуття свободи вибору є закорінена глибоко в людській натурі. Вона з'являється ще у немовлят, які реагують сміхом і радістю на ігри, в яких самі можуть встановлювати правила гри. І це повністю природно, що діти прагнуть до незалежних ...