Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Марія Колодій
Автор: о.І.Хміль

Дякую Богові за дар життя

Дата публікації: 01-06-2010
дитя

Дякую Тобі Боже! Дякую Тобі, що покликав мене до життя. Дякую, що поселив у серця моїх батьків любов до мене, ще ненародженого. Що Твоя любов і любов батьків моїх не залишають мене і посьогодні. Дякую за те, що я почув церковні дзвони, а не дзвін хірургічних інструментів які вбивали і продовжують вбивати моїх ненароджених братів і сестер.

Але, що це? Чому стільки навколо плачу? Чому навколо стільки сліз і стогону? Це плачуть ті ненароджені, це плачуть обмануті батьки, до яких розуміння вчиненого прийшло запізно. А що роблю я, той кого обминула ця страшна участь? Чи маю я право стояти осторонь того, що твориться зараз в суспільстві? Я, християнин 21 сторіччя. Чи мій голос стидливо мовчить, вважаючи, що це надто особиста та інтимна справа кожного? Подумаймо про це. Зупинімо той шквал геноциду по відношенню до ще ненароджених наших братів та сестер. Весь християнський світ повинен стати по-одну сторону барикад, на захист неоціненного Божого дару – життя. Адже ніхто не має права забирати те, що йому не належить. Якщо життя – Божий дар, то воно належить тому хто дає і тому кому воно дано. І більш нікому. З’явившись на останньому етапі створення світу, щоб його увінчати воно стає священним, бо від самого початку воно основується на творчій дії Бога і назавжди залишається в особливому відношенні до Творця, до своєї єдиної мети – унаслідування Царства Божого. Сам Бог є Владикою життя від його початку і до кінця. Ніхто за жодних обставин не може привласнити собі право, прямо знищити невинну людську істоту.
 
Хтось може зауважити, це є наша приватна справа, чи залишити дитину, чи ні. Але задумаймося скільки сімей переживають через неможливість мати власних дітей. Не все залежить тільки від людини. Бо дитина – це дар Божий. А нехтувати, зневажати чи знищувати дарунок Бога ніхто немає права. Пам’ятаймо, що людина створена на Божу подобу і присуджуючи її на вбивство, ми уподібнюємося тому натовпу, що кричав до Пилата: „розпни Його”.

Від початку людського гріхопадіння, історія людства наповнена гнівом та ненавистю – що є наслідком первородного гріха. Згадаймо про вбивство Авеля братом його Каїном. Згадаймо ті слова, що їх Бог говорить про це братовбивство: „Що ти вчинив? Ось голос брата твого кличе до Мене з землі. Тепер же проклятий ти від землі, що відкрила свої уста, щоб прийняти кров брата твого і з твоєї руки” (Бут. 4, 10-11).
Хтось скаже: «Я до цього не причасний, я нікого не вбивав.» Але байдужість до тих хто йде на такий крок, наша мовчазність чи фальшивий стид уподібнюють нас до Пилата, який через страх за власний спокій вмиває руки і відпускає Христа на смерть. Чи ми його незасуджуєм . Хіба його вина стала меншою? Чим ми кращі за нього? Заховавши голову в пісок чи закривши очі, ми не взмозі позбутись сопричасності до цього вбивства. Ми самі стаємо воїнами Ірода, що вбивали дітей у Вифлеємі.

А ви, лікарі. Ті, хто повинен захищати життя за своїм обов’язком. Ви, що складали клятву Гіппократа. Невже ви її забули? Невже поняття гріх, етика, мораль для вас не існують? Адже ви християни! Невже для вас немає нічого святого? Та на місці тієї вбитої дитини могли б бути ви. Люблячи і цінуючи своє життя, навчіться любити та цінувати життя інших. Це до вас говорить Господь: „Я буду жадати кров із душ ваших ... . Хто виллє кров людську з людини, того виллята буде його кров; бо людина створена за образом Божим” (Бут. 9, 5-6).

Пам’ятаймо, що зачата дитина – уже людина. Вона вже є і живе. Ніхто з нас немає права позбавляти її життя – не дивлячись на те, при яких обставинах вона була зачата, хвора чи здорова, очікувана чи ні, не дивлячись на навколишні обставини. Проти хлопчиків та дівчаток які навіть ще не народилися, ніжних і беззахисних, на даний час ведеться війна. Сама більша, сама страшна і жорстока ніж всі інші разом взяті. Мене шокували дані статистики про те, що за 18 років нашої незалежності, офіційно зареєстровано більш ніж 30 мільйонів абортів. Вдумаймось в цю цифру. Попробуймо собі уявити ту колькість убитих тіл. Ні, це неможливо, бо розум відмовляється таке сприймати. А ми говоримо, що українці виїжджають за кордон, що смертність перевищує народжуваність. Ні! Це вбивства перевищують всякі межі. Хоча межа вбивству є одна. Не убий!

То хочеться мені спитати про яку незалежність ми маємо право говорити якщо самі планомірно і послідовно себе винищуємо. Незалежність від здорового глузду? Можливо. Незалежність від Бога? Напевно.
„Те, що ви зробили одному з братів Моїх менших, те Мені зробили” – каже Христос. Зачата дитина – наш менший брат. Люди, установи, держави, які засуджують на смерть навіть одну-єдину ненароджену дитину уже приймають участь у цій війні, воюють проти Ісуса Христа. А хто воює проти Христа, той програє!

http://www.lutsk-ugcc.org.ua/pages/homility.php?id=100

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 3 й 7.

Домашня Церква

діти

10 фраз, які не можна говорити дитині

Будь-яка притямна людина розуміє, що при спілкуванні з дитиною треба ретельно як добирати слова, так і фільтрувати зміст сказаного. Фрази «Нащо я тебе народжувала?» і її більш «лагідний» аналог «Звідки ти взявся на мою голову?»...

любов

10 правил любові

Любити – справа непроста. Дуже часто під словом “любити” криється низка стереотипів. Щоб їх розвіяти – публікуємо текст о. Тихона Кульбаки про те, що ж насправді означає “любити”...

любов

Люди одружуються для щастя… А що стається потім?

Люди укладають шлюб у сподіванні, що це зробить їх щасливими. Те, що виростає поміж ними за рік, два або десять, буває неймовірним. Нерідко температура почуттів знижується, і подружжя нагадує двоосібну спілку, покликану до виконання життєвих завдань. Інколи ...

людина

Перед обличчям самотності

Лист жінки з будинку престарілих. Просто прочитайте...

дитина

Як виховувати хлопців?

Мудре виховання — це турбота про тіло і дух, оскільки вихованець не є ані ангелом, ані звіром ...

чоловіки

Чоловік мусить відірватися від матері

Невільницький емоційний зв’язок сина з матір’ю призводить до того, що хлопець почувається загубленим і не має впевненості у власній чоловічості, а також стає надто залежним від жінки. Ця залежність вражає чоловічу гордість...

діти

11 шкідливих фінансових звичок, які не варто передавати дітям

Привчити дитину до ощадливості, вміння рахувати й не тринькати гроші не так уже й легко. Одними умовляннями та виховними бесідами не обійтися. Насамперед діти звертають увагу не на слова, а на дії ...

діти

10 порад для батьків

Потреба відчуття свободи вибору є закорінена глибоко в людській натурі. Вона з'являється ще у немовлят, які реагують сміхом і радістю на ігри, в яких самі можуть встановлювати правила гри. І це повністю природно, що діти прагнуть до незалежних ...