Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
по Жива Вервиця (adm)
Автор: credo-ua.org

11 шкідливих фінансових звичок, які не варто передавати дітям

Дата публікації: 09-10-2015
діти

Привчити дитину до ощадливості, вміння рахувати й не тринькати гроші не так уже й легко. Одними умовляннями та виховними бесідами не обійтися. Насамперед діти звертають увагу не на слова, а на дії батьків. Тому, щоб привчити дитину до фінансової дисципліни, треба попрацювати над собою. Аналітики радять викреслити зі свого життя кілька поганих грошових звичок, яких діти не повинні перейняти у жодному разі.

Шкідлива звичка № 1. Не формувати бюджету.

Якщо ви не звикли формувати бюджет, фіксувати витрати, — швидше за все, гроші зникають із вашого гаманця, як вода крізь пальці. Звичка витрачатися як заманеться, купуючи все, що припаде до вподоби, звісно, приємна. Проте ця практика негативно позначається на особистому фінансовому стані: насамперед, не дозволяє нагромадити кошти.

рахувати гроші.2jpg

Шкідлива звичка № 2. Жити наборг.

Це, можливо, одна з найбільших проблем сучасних сімей (та цілих країн) — жити за кредити. Ми постійно купуємо те, за що не можемо одразу розрахуватися. А життя наборг означає скорочення прибутку в майбутньому. Це геть нездоровий підхід. Тому конче важливо розмовляти з дітьми про борги, і чому це погано.

рахувати гроші.3jpg

Шкідлива звичка № 3. Робити «все як у інших».

Якщо друзі мають, то й ми неодмінно повинні це придбати. Якщо ви виходите від цього правила, то, самі цього не розуміючи, привчаєте дітей орієнтуватися на думку інших і дозволяєте чужим людям опосередковано контролювати ваш гаманець і впливати на витрати.

рахувати гроші.4jpg

Шкідлива звичка № 4. Розраховуватися лише картками.

Ігнорування готівки позбавляє «відчуття грошей» та заважає точно контролювати витрати. Якщо дитина бачить, що батьки постійно розраховуються якоюсь пластиковою карткою, вона забуває про справжні паперові гроші і, як наслідок, не вчиться їх рахувати й цінувати. Логіка дуже проста: дитина не пам’ятатиме про паперові гроші, якщо батьки постійно платять «чарівною карткою».

рахувати гроші.5jpg

Шкідлива звичка № 5. Купую, бо заслуговую на це.

Чи бувало так, що ви купували якусь річ, бо казали собі: «Я на це заслуговую»? Певно, так, адже всі ми полюбляємо трішки побалувати себе. Проте дуже важливо, щоб причина «я на це заслуговую» не виникала занадто часто й хоча б іноді поступалася місцем більш стриманому «чи можу я собі це дозволити».
рахувати гроші.6jpg

Шкідлива звичка № 6. Ніколи не говорити про гроші.

«Навіщо дітям бесіди про гроші, вони ж іще маленькі», — вважають деякі батьки. Такий підхід геть неправильний, тому що діти, з якими не говорили про гроші, можуть вирости марнотратцями. І, що найцікавіше, вони не будуть у цьому винні.

рахувати гроші.7jpg

Шкідлива звичка № 7. Жити одним днем.

Життя коротке, тому проживати його треба яскраво. І витрачати на це якомога більше грошей. Чимало людей виправдовують цим твердженням свої зайві витрати. Демонструючи дітям такий підхід до грошей, ви привчаєте їх жити одним днем та не думати про майбутнє.

рахувати гроші.8jpg

Шкідлива звичка № 8. Не накопичувати й не вкладатися.

Інвестувати у щось або «відкладати на майбутнє» — не у ваших правилах? Будьте певні, діти й це запам’ятають. А це означає, що в дорослому житті вони виявляться неспроможними піклуватися про завтрашній день і думати про майбутнє. Адже інвестування скероване на довгострокові цілі. Однак чи зможуть вони зацікавити людину, яка з дитинства привчена отримувати все одразу?

рахувати гроші.9jpg

Шкідлива звичка № 9. Завжди купувати на розпродажах.

Це, мабуть, найпоширеніший міф, який використовують маркетологи, аби змусити людей купувати якомога більше. Можливо, іноді (за величезним винятком) розпродажі справді дозволяють економити, але в більшості випадків — це лише пастка для довірливих клієнтів.

рахувати гроші.10jpg

Шкідлива звичка № 10. Брехати про гроші.

Чи було таке, що ви щось купували і просили не розповідати про це чоловікові/дружині? На перший погляд може здаватися, що нічого поганого у цьому немає: теж мені, попросив дитину збрехати про гроші, щоб уникнути конфлікту. Але звичка брехати про гроші може призвести до того, що дитина згодом і сама буде брехати й витрачати гроші поза спиною близьких.

рахувати гроші.11jpg

Шкідлива звичка № 11. Робити вигляд, ніби гроші не впливають на здоров’я.

Будь-які зв’язки з грошима певним чином впливають на здоров’я. Це може бути стрес від думок про борг банку чи про неможливість своєчасно сплатити іпотеку, або купити щось. Є тільки один перевірений спосіб знизити негативну дію грошей на власне здоров’я: взяти свої фінанси під контроль. І, звісно, навчити цього своїх дітей.

рахувати гроші.12jpg

За матеріалами: anews


Джерело: CREDO

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 2 + 5.

Домашня Церква

діти

10 фраз, які не можна говорити дитині

Будь-яка притямна людина розуміє, що при спілкуванні з дитиною треба ретельно як добирати слова, так і фільтрувати зміст сказаного. Фрази «Нащо я тебе народжувала?» і її більш «лагідний» аналог «Звідки ти взявся на мою голову?»...

любов

10 правил любові

Любити – справа непроста. Дуже часто під словом “любити” криється низка стереотипів. Щоб їх розвіяти – публікуємо текст о. Тихона Кульбаки про те, що ж насправді означає “любити”...

любов

Люди одружуються для щастя… А що стається потім?

Люди укладають шлюб у сподіванні, що це зробить їх щасливими. Те, що виростає поміж ними за рік, два або десять, буває неймовірним. Нерідко температура почуттів знижується, і подружжя нагадує двоосібну спілку, покликану до виконання життєвих завдань. Інколи ...

людина

Перед обличчям самотності

Лист жінки з будинку престарілих. Просто прочитайте...

дитина

Як виховувати хлопців?

Мудре виховання — це турбота про тіло і дух, оскільки вихованець не є ані ангелом, ані звіром ...

чоловіки

Чоловік мусить відірватися від матері

Невільницький емоційний зв’язок сина з матір’ю призводить до того, що хлопець почувається загубленим і не має впевненості у власній чоловічості, а також стає надто залежним від жінки. Ця залежність вражає чоловічу гордість...

діти

11 шкідливих фінансових звичок, які не варто передавати дітям

Привчити дитину до ощадливості, вміння рахувати й не тринькати гроші не так уже й легко. Одними умовляннями та виховними бесідами не обійтися. Насамперед діти звертають увагу не на слова, а на дії ...

діти

10 порад для батьків

Потреба відчуття свободи вибору є закорінена глибоко в людській натурі. Вона з'являється ще у немовлят, які реагують сміхом і радістю на ігри, в яких самі можуть встановлювати правила гри. І це повністю природно, що діти прагнуть до незалежних ...