Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
Автор: Марк Малишев

Яка різниця між термометром і презервативом?

Дата публікації: 29-10-2010
0325
Написати цю статтю мене спонукала серія дискусій на Християнському радіо, присвячена Природному плануванню сім'ї. З одного боку, це добре, що хоча б християнські ЗМІ розповідають людям про те, що існує реальна альтернатива контрацепції. З іншого боку, численні відгуки слухачів дискусій свідчать про те, що багато віруючих не приймають метод, схвалений Церквою, і не бачать різниці між «термометром і презервативом». 

Однієї статті занадто мало, щоб охопити все це питання. У цьому матеріалі ми спробуємо розібратися, про що, власне, йдеться. 

Що таке ППС?

Природне планування сім'ї (ППС) - це тип мислення і спосіб життя подружньої пари, в основі якого лежить відкритість життю і повагу до гідності людини, відкритість для подружнього діалогу та діалогу з Богом, що виключає використання будь-якого методу або засобу проти зачаття. У рамках ППС створені сучасні наукові методи, що дозволяють дружинам розпізнавати свої дні, коли можливе, або неможливе зачаття, і в порозумінні з Творцем і один з одним планувати / відкладати це («методи розпізнання плідності» МРП). Методи розпізнання плідності визнані Всесвітньою організацією охорони здоров'я, що є додатковим доказом їх науковості. Дослідження в області МРП і підготовка вчителів здійснюється Європейським Інститутом Сімейної Освіти (Європейський інститут сімейного життя) та національними асоціаціями.

Це не контрацепція!

МРП іноді називають «природною контрацепцією». Це неправильно. Будь-яка контрацепція спрямована на повне або тимчасове знищення здатності до відтворення потомства одного або обох подругів. У свою чергу МРП повністю виключає будь-яке втручання в природну роботу репродуктивної системи. Завдяки МРП Ви просто пізнаєте, як працює Ваш організм, в які дні зачаття можливе, а в які - ні. 

Це не «календарик»!

МРП іноді називають «календарним методом» (метод Огіно-Кнауса). Це не правильно. Можна сказати, що «календ арик» є предтечею МРП. Однак календарний метод, створений на початку ХХ століття, виявився порівняно неефективним. З тих пір був зроблений цілий ряд наукових відкриттів, що дозволили створити нові, високоефективні природні методи. 

Надійність

МРП часто називають ненадійними. Це неправильно. У бюлетені Департаменту охорони здоров'я США за 1996 рік наводяться такі цифри: протягом року серед здорових подружніх пар, що використовували презерватив, зачаття НЕ настало в 99% випадків, гормональні таблетки - 99,7%, вагінальну діафрагму і сперміциди - 97%, симпто-термальні методи (один з видів МРП) - 99,8% випадків. Факти незаперечні: при правильному використанні МРП ефективніше будь-якої контрацепції.

Про це ніхто не знає

Прийнято вважати, що про МРП нікому нічого невідомо. Це не так. Фактично сучасні методи розпізнання плідності існують з 1950-х років. Згідно з даними Польської Асоціації вчителів ППС, в 1990 році в країнах Заходу різні природні методи використовували близько 25% подружніх пар. На жаль, більш нових даних у мене немає, але і ця цифра переконливо показує, що ППС не є «нікому невідомим методом». У наші дні використання різних природних методів в Католицькій Польщі наближається до 50%. 

Це дуже складно

Критики стверджують, що застосовувати МРП - надто складно. Це не так. У нашій родині процедури, пов'язані з МРП, займають 3 хвилини в день. Хвилина - на вимірювання температури, хвилина - на спостереження інших ознак і хвилина - на занесення даних у графік. Стільки ж часу йде, наприклад, на чистку зубів. Завдяки цим нескладним маніпуляціям ми точно знаємо, чи може подружній акт сьогодні привести до зачаття. Що робити з цими даними - справа кожної подружньої пари.

Хіба в Біблії є щось про термометри?

Перший опис основ ППС представлено в Біблії, в Книзі Левит (15-й розділ). У тексті описано, коли юдейськоьу подружжю пропонується вступати в подружню близькість. Враховуючи, що за часів, коли була написана Книга Левіт, більшість жінок мали нормальні за тривалістю цикли (близько 28 днів), ці приписи сприяли тому, що подружній акт відбувався в час, найбільш сприятливий для зачаття хлопчика. Передбачається, що дотримання норм Книги Левіт забезпечило євреям високу народжуваність і виживання серед інших, більш великих і вороже налаштованих язичницьких народів. В Біблії також є фрагменти, які засуджують неприродний статевий акт і спонукають подружжя до нормальної близькості, повної любові, довіри і взаємоповаги (1 Кор 7:4-5, Євр. 13:4, 1:01 пісні і т.д.). 

Чому Бог не дав людям ППС відразу, на блюдці? Скажу чесно - не знаю. Зате Він дав людині розум, за допомогою якого і були розроблені методи розпізнання плідності. Їх придумали не теологи, а світські вчені-гінекологи (Герхард Карл Дорінг, Джозеф Ретцер, Джон і Евелін Біллінгс та інші).

Як до ППС ставиться Католицька Церква?

Католицька Церква офіційно схвалила використання методів розпізнавання плідності. Церква вітає пізнання і прийняття спільної плідності подружжя для забезпечення відповідальної і усвідомленої репродуктивної поведінки, яка відповідає природному Божому плану щодо людини. Позиція Церкви викладена зокрема в апостольському посланні «Familiaris Consortio» окружному посланні «Humanae Vitae» і Пастирській Конституції «Gaudium et spes», де сказано: «Необхідно зробити все для того, щоб знання тіла і ритмів його плідності стало доступне всім подружжям, за спільної участі подружніх пар, лікарів та експертів». 

Переваги МРП

Методи розпізнання плідності мають цілу низку переваг: не викликають змін в природних процесах організму, дозволяють вибрати оптимальний час для зачаття (особливо важливо для пар зі зниженою здатністю до відтворення потомства), дозволяють відповідально планувати продовження роду. Також вони зберігають природність інтимної близькості і повагу до обох подругів, ефективні при нерегулярних циклах, після пологів, при годуванні груддю, перед менопаузою та після відмови від гормональної контрацепції, припускають мінімальні витрати (аркуш паперу, олівець і термометр) дають точну інформацію про день зачаття, дозволяють своєчасно виявити порушення в репродуктивній системі і при вагітності. Список можна продовжити. На моє суб'єктивне відчуття, найголовніше, що метод допомагає подружжю пізнати дивовижний задум Творця щодо подружжя, звільнитися від страхів і будувати інтимне (і не тільки!) життя в атмосфері взаємної поваги.

Це тільки для віруючих?

Ні, метод придатний для людей будь-яких переконань. Майже всі вищезазначені переваги ППС однаково привабливі як для християн, так і для людей інших поглядів, зокрема атеїстів. 

Чи дійсно існує вакуум інформації?

Одна з слухачок програми Християнського радіо заявила, що, будучи католичкою, багато років не може приступати до Святого Причастя, оскільки вони з чоловіком використовують презервативи і гормональні таблетки. При цьому вона поскаржилася на повну відсутність інформації про те, як можна регулювати кількість дітей в сім'ї, не вступаючи в протиріччя з вченням Церкви.

Дійсно, багато людей в Латвії практично нічого не знають про ППС. Чого не скажеш про контрацепцію, яку активно і повсюдно рекламують зірки шоу-бізнесу, громадські організації типу і Papardes zieds, а головне - самі лікарі. Фармацевтичні компанії, що заробляють на контрацепції величезні гроші, дбають про те, щоб просувати свій товар в маси. ППС не є товаром, на цьому не заробиш, тому рекламувати в ЗМІ ці методи ніхто не буде. Але «інформаційний ваккум» - це все ж таки перебільшення.

Відомо, що в Ризькій архидієцезії молоді люди перед вінчанням повинні пройти курси з підготовки до подружнього життя, які проводить товариство «Laulāto tikšanas». У цикл лекцій в обов'язковому порядку включене одне заняття, присвячене ППС. Таким чином, майбутнє католицьке подружжя отримують уявлення про те, як можна вести інтимне життя у злагоді з людською природою. Не знаю, чи отримують таку інформацію пари в парафіях поза Ригою. Швидше за все, це залежить від інформованості конкретних священиків і мирян, які готують їх до вінчання.

Популяризацією ППС у Латвії займається також рух «За життя» («Pro Life»), представники якого навчають бажаючих методу і діляться об'єктивною інформацією про наслідки застосування контрацепції і абортів. Більш того, рух періодично організовує зустрічі з висококваліфікованими інструкторами з інших країн.

Ще одна можливість - сайт Augliba.lv, творці якого організовують і проводять курси по розпізнанню плідності, зокрема російською мовою.

Пройти навчання методу можна, звернувшись у будь-яку з цих організацій. Важливо, що навчання, зазвичай проводиться на некомерційній основі. Повторюю, ППС, на відміну від контрацепції, не є бізнесом.

Загалом, у всіх бажаючих є можливість не залишатися в «інформаційному вакуумі» і будувати свої відносини згідно з задумом Творця і людською природою. Мені здається, кілька занять з вивчення МРП і покупка термометра при наявності серйозної мотивації не є нездоланною перешкодою.

http://www.credo-ua.org/2010/10/35704

Список коментарів

Коментовано: Олександр | 2010-11-03

Чим відрізняється метод розпізнавання плідності від подружньої розпусти? Нічи. Адже в самій думці про розпізнавання плідності прослідковуємо бажання статевого акту без народження дітей?

Коментовано: irina | 2010-11-23

dobra statja,jaka nagadye nam wo mu molodi lydu mozem povnisty zberigatu Bozi zapovidi , a ne vubirkovo po-obstavunax.radzy molodum xrustujanskum sim`jam vzatu na zamitky.dakyu

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 2 + 6.

Домашня Церква

діти

10 фраз, які не можна говорити дитині

Будь-яка притямна людина розуміє, що при спілкуванні з дитиною треба ретельно як добирати слова, так і фільтрувати зміст сказаного. Фрази «Нащо я тебе народжувала?» і її більш «лагідний» аналог «Звідки ти взявся на мою голову?»...

любов

10 правил любові

Любити – справа непроста. Дуже часто під словом “любити” криється низка стереотипів. Щоб їх розвіяти – публікуємо текст о. Тихона Кульбаки про те, що ж насправді означає “любити”...

любов

Люди одружуються для щастя… А що стається потім?

Люди укладають шлюб у сподіванні, що це зробить їх щасливими. Те, що виростає поміж ними за рік, два або десять, буває неймовірним. Нерідко температура почуттів знижується, і подружжя нагадує двоосібну спілку, покликану до виконання життєвих завдань. Інколи ...

людина

Перед обличчям самотності

Лист жінки з будинку престарілих. Просто прочитайте...

дитина

Як виховувати хлопців?

Мудре виховання — це турбота про тіло і дух, оскільки вихованець не є ані ангелом, ані звіром ...

чоловіки

Чоловік мусить відірватися від матері

Невільницький емоційний зв’язок сина з матір’ю призводить до того, що хлопець почувається загубленим і не має впевненості у власній чоловічості, а також стає надто залежним від жінки. Ця залежність вражає чоловічу гордість...

діти

11 шкідливих фінансових звичок, які не варто передавати дітям

Привчити дитину до ощадливості, вміння рахувати й не тринькати гроші не так уже й легко. Одними умовляннями та виховними бесідами не обійтися. Насамперед діти звертають увагу не на слова, а на дії ...

діти

10 порад для батьків

Потреба відчуття свободи вибору є закорінена глибоко в людській натурі. Вона з'являється ще у немовлят, які реагують сміхом і радістю на ігри, в яких самі можуть встановлювати правила гри. І це повністю природно, що діти прагнуть до незалежних ...