Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
по Жива Вервиця
Автор: http://dyvensvit.org

Якщо дитину цькують у школі (завершення)

Дата публікації: 08-10-2012

Гармонія і прощення

При підготовці цієї статті мені довелося прочитати досить багато наукових досліджень у галузі шкільного цькування. Приголомшило американське дослідження, яке стверджує: у 85% випадків цькування дорослі і діти, які знаходяться довкола байдуже спостерігають за ним і не втручаються. При цьому фінські, канадські та інші вчені стверджують: свідки цькування можуть кардинально вплинути на те, що відбувається, якщо не будуть відмовчуватися і відсиджуватися у стороні. При цьому захистити жертву виявляється не так ефективно, як зупинити кривдника. А значить, по-хорошому, своїх дітей треба вчити не тільки протистояти тим, хто кривдить особисто їх, але й не давати в образу інших, не кидати їх наодинці з бідою. Пам'ятаю, як у сина на зборах у першому класі вчителька розповідала: «Я сказала: Аліса, подивися, ти так погано поводишся, з тобою ж дружити ніхто не хоче. Ось підніміть руки - хто хоче сидіти з Алісою? Ніхто руку не підняв. І тільки Саша, найменший, встав і сказав: «Я буду дружити з Алісою». Просто урок мені дав».

Допомога та підтримка друзів допомагають знизити віктимізацію у жертв цькування. Шведські вчені з Готенбургского університету в Гетеборзі опитали дорослих жертв шкільного цькування: що, врешті-решт, його зупинило? Дві найпопулярніші відповіді: «втручання вчителя» і «перехід в іншу школу».

Нарешті, варте уваги гонконзьке дослідження: співробітники педагогічного факультету Гонконзького університету в якості профілактики шкільного цькування пропонують виховувати дітей у дусі «цінностей гармонії і прощення на загальношкільних рівнях, щоб культивувати гармонійну шкільну культуру». Здавалося б, Гонконг взагалі не належить до християнської культури. Але саме там вважають за потрібне вчити школярів жити в гармонії з самими собою і прощати іншим - вчать того, про що ми не те що забуваємо, а навіть зовсім не думаємо.

Треба вчити прощати. Адже образа і злість живуть в ображеній душі роками, отруюючи її і не даючи піднятися. Але коли пробачиш, то це вже зовсім інша тема.

Кого цькують

Жертвами постійного або епізодичного цькування стають близько 20-25% школярів, причому хлопчики частіше, ніж дівчата. Типова жертва цькування - учень школи в соціально неблагополучному районі, дитина з нещасливої ​​сім'ї, котра часто свариться з батьками і подумує про втечу з дому. 80% жертв систематичного цькування постійно є в пригніченому настрої.

(За даними досліджень, проведених в Університеті Саскачевану, Канада).

Хто цькує

Кривдниками частіше за інших стають діти, з якими погано поводяться вдома, піддають їх насильству. Такі діти зазвичай намагаються домінувати над іншими. Вони частіше за своїх однолітків, які не беруть участь в цькуванні, мають психічні проблеми і проблеми поведінки, схильні до опозиційності та зухвалості.

(За даними досліджень, проведених в психіатричній лікарні Мехіко, Мексика; на факультеті психіатрії Рочестерського університету, США; в Інституті клінічної медицини в Тромсе, Норвегія).

Діти з медичними проблемами - 

група ризику

Відхилення у здоров'ї роблять дітей легкою мішенню для однолітків. Частіше за інших цькують дітей, які страждають ожирінням, але не тільки їх: серед жертв цькування - слабозорі, слабочуючі, ті, які кульгають і т. д.

Підвищеному ризику цькування піддаються діти із синдромом дефіциту уваги і гіперактивності, з нервовими тіками і синдромом Туретта (майже чверть з них цькують). Тут існує порочне коло: чим сильніше у дитини проявляються тіки і частіші істерики - тим сильніше цькування; цькування посилює тіки і призводить до більш частих істерик. Ще гірше становище у дітей із синдромом Аспергера (проблема аутичного спектру): цькуванню піддаються до 94% таких дітей. Причини цькування приблизно зрозумілі: дітям важко даються людські контакти, вони не розуміють правил соціальної взаємодії, ведуть себе недоречно і здаються одноліткам дурними і дивними, за що піддаються остракізму.

(За даними досліджень, проведених на факультеті педіатрії Університету штату Вашингтон, Сіетл, США; в Квінследском університеті, Австралія; в Університеті штату Нью-Гемпшир, Дарем, США).

Цькування шкодить здоров'ю і успішності

22% учнів середніх класів скаржаться на зниження успішності через цькування.

Жертви цькування в 2-3 рази частіше страждають головним болем і хворіють. У всіх учасників цькування - і кривдників, і жертв, але особливо у жертв - значно вищий рівень думок про самогубство і самоушкодження, ніж у їхніх благополучних однолітків. Хлопчики, котрі піддаються цькуванню, завдають собі фізичні ушкодження в чотири рази частіше, ніж ті, кого не цькують.

(За даними ABCNews; Національного центру дослідження самогубств, Ірландія; Уорікського університету, Великобританія; Національного альянсу психічних хвороб NAMI, США).

Довгостроковий ефект цькування

Хоча хлопчики опиняються в ситуації цькування вдвічі з гаком рази частіше, ніж дівчатка, довгостроковий ефект виявляється більш важким у дівчаток. У них частіше, ніж у хлопчиків, розвивається посттравматичний стресовий розлад - реакція організму на психічну травму. Таким розладом страждають жертви терактів, ветерани, які прийшли з війни, люди, які пережили війни, геноцид, природні катастрофи. Клінічна симптоматика цього розладу спостерігається приблизно у 28% хлопчиків і 41% дівчаток, яких цькували у школі.

Дівчатка, побувавши в ролі жертв, у дорослому віці частіше лежать у психіатричних клініках і приймають нейролептики, транквілізатори і антидепресанти, причому це ніяк не залежить від того, були вони психічно здорові на момент початку цькування чи ні.

Цькування у школі, як і домашнє насильство, збільшує ризик виникнення у жертви прикордонного розладу особистості.

Жертви шкільного цькування незалежно від їх статі вдвічі частіше однолітків зазнають побиття у дорослому віці.

(За даними досліджень, проведених в Університеті Або, Фінляндія; Університеті Ставангера, Норвегія; Інституті клінічної медицини в Тромсе, Норвегія; спільного дослідження Уорікського університету, Великобританія, мюнхенського Університету Людвіга Максиміліана, Німеччина і Гарвардського університету, США).

Ірина Лук'янова

Фото: Тетяна Дружиніна

http://dyvensvit.org

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 7 й 9.

Домашня Церква

діти

10 фраз, які не можна говорити дитині

Будь-яка притямна людина розуміє, що при спілкуванні з дитиною треба ретельно як добирати слова, так і фільтрувати зміст сказаного. Фрази «Нащо я тебе народжувала?» і її більш «лагідний» аналог «Звідки ти взявся на мою голову?»...

любов

10 правил любові

Любити – справа непроста. Дуже часто під словом “любити” криється низка стереотипів. Щоб їх розвіяти – публікуємо текст о. Тихона Кульбаки про те, що ж насправді означає “любити”...

любов

Люди одружуються для щастя… А що стається потім?

Люди укладають шлюб у сподіванні, що це зробить їх щасливими. Те, що виростає поміж ними за рік, два або десять, буває неймовірним. Нерідко температура почуттів знижується, і подружжя нагадує двоосібну спілку, покликану до виконання життєвих завдань. Інколи ...

людина

Перед обличчям самотності

Лист жінки з будинку престарілих. Просто прочитайте...

дитина

Як виховувати хлопців?

Мудре виховання — це турбота про тіло і дух, оскільки вихованець не є ані ангелом, ані звіром ...

чоловіки

Чоловік мусить відірватися від матері

Невільницький емоційний зв’язок сина з матір’ю призводить до того, що хлопець почувається загубленим і не має впевненості у власній чоловічості, а також стає надто залежним від жінки. Ця залежність вражає чоловічу гордість...

діти

11 шкідливих фінансових звичок, які не варто передавати дітям

Привчити дитину до ощадливості, вміння рахувати й не тринькати гроші не так уже й легко. Одними умовляннями та виховними бесідами не обійтися. Насамперед діти звертають увагу не на слова, а на дії ...

діти

10 порад для батьків

Потреба відчуття свободи вибору є закорінена глибоко в людській натурі. Вона з'являється ще у немовлят, які реагують сміхом і радістю на ігри, в яких самі можуть встановлювати правила гри. І це повністю природно, що діти прагнуть до незалежних ...