Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Марія Колодій
Автор: Христина Ковальчук

Криза у подружжі пов’язана із народженням дитини

Дата публікації: 19-05-2010
ляля

Від моменту створення подружжя існують певні періоди, коли чоловік і дружина переживають, так звані, кризи. Вони часто пов`язані із деякими змінами у житті, переломними періодами чи віковими особливостями. В основному криза виникає тоді, коли пара „переходить” із одного етапу подружнього життя в інший: наприклад, перехід із періоду життя без дітей до появи першої дитини.

Звісно, що тут є багато нюансів, про які ми не завжди задумуємося. Для того варто глибше розглянути дану ситуацію.

Подружжя, яке перебуває 1-2 роки у шлюбі, вже звикло до свободи у плануванні свого часу, відпочинку, роботи, спільного проведення вихідних днів, поїздок. Тут їх мало що обмежує, вони вільно можуть виїжджати за межі міста, планувати далекі поїздки. Також за цей час чоловік і дружина уже звикли до виконання своїх ролей, відповідних обов`язків, відповідальності.

 І тут приємна звістка – „Ми чекаємо дитину!”. У більшості випадків усі радіють цій новині. Вона може бути і несподіваною, неочікуваною, та все ж за 9 місяців і батько, і мати зживаються з цим і активно готуються до народження первістка. У період вагітності жінка зазвичай більш емоційно і фізично переживає зміну свого статусу. Можна сказати – це природній процес для неї. У чоловіка все може відбуватися по-іншому, більш спокійно, менш виражено, хоча поняття „вагітного чоловіка” також існує. Дуже добре, коли подружжя готуючись до пологів відвідують курси удвох (Школа народжувати та ін.), читають літературу, переглядають фільми на відповідну тематику.

Момент появи малятка обоє переживають досить глибоко. Та не кожному вдається швидко перелаштуватися на іншу „хвилю”, тобто одразу поринути в обов’язки пов’язані із доглядом за дитиною, зміною режиму дня, та практичною відсутністю вільного часу для себе. Найчастіше жінка-мати виконує більшість обов’язків по догляду за дитиною: годує, пеленає, проводить більшість часу з малям. Дуже корисним є для подружжя і сім’ї загалом, якщо батько бере на себе частину обов’язків: наприклад прогулянка, приготування купелі і участь у процесі купання, допомагає змінити підгузник, робить масаж та ін. Це дає змогу чоловікові швидше адаптуватися до нової ситуації і активніше бути її учасником. В такому випадку чоловік і дружина краще відчувають і розуміють одне одного, швидше зможуть знову зблизитися і по-новому більш глибоко розвивати свої взаємини, будучи вже батьками.

При цьому необхідно наголосити, що подружні стосунки (чоловік і дружина) є найважливішими у сім’ї і їх не вартує замінювати на будь-які інші в родині (батьки і діти, батьки і дідусь чи бабуся – часто мати і бабуся та ін.). Всі ми знаємо що Св. Тайна вінчання освячує зв’язок чоловіка та жінки у подружжі, жодні інші стосунки в сім’ї не освячуються. Ще й тому їх потрібно берегти і плекати упродовж всього спільного життя.

Вагомою помилкою при народженні дитини є переключення усієї уваги на неї, забуваючи при цьому, що є чоловік, дружина, інші члени родини, які теж потребують уваги.

Важливим є розподіл уваги на всіх, хто є в сім’ї. Як зі сторони дружини (найчастіше), так і зі сторони чоловіка. Потрібно приділяти одне одному достатньо уваги, що допоможе і укріпить подружжя в кризовому періоді.

Пристосуватися до змін не завжди є просто. Великим полегшенням може бути усвідомлення своїх переживань і страхів, а пізніше їх висловлення. Важливо відверто порозмовляти про них перш за все із дружиною чи чоловіком. Темою розмов може бути розгубленість, неспокій, очікування, побоювання батьківства. Спільні розмови сприятимуть кращому порозумінню між вами. Варто спільно проводити час, ділитися домашніми обов’язками, створити теплю і сповнену любові щоденну атмосферу.

http://simya.org.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=78&Itemid=61

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 4 й 2.

Домашня Церква

діти

10 фраз, які не можна говорити дитині

Будь-яка притямна людина розуміє, що при спілкуванні з дитиною треба ретельно як добирати слова, так і фільтрувати зміст сказаного. Фрази «Нащо я тебе народжувала?» і її більш «лагідний» аналог «Звідки ти взявся на мою голову?»...

любов

10 правил любові

Любити – справа непроста. Дуже часто під словом “любити” криється низка стереотипів. Щоб їх розвіяти – публікуємо текст о. Тихона Кульбаки про те, що ж насправді означає “любити”...

любов

Люди одружуються для щастя… А що стається потім?

Люди укладають шлюб у сподіванні, що це зробить їх щасливими. Те, що виростає поміж ними за рік, два або десять, буває неймовірним. Нерідко температура почуттів знижується, і подружжя нагадує двоосібну спілку, покликану до виконання життєвих завдань. Інколи ...

людина

Перед обличчям самотності

Лист жінки з будинку престарілих. Просто прочитайте...

дитина

Як виховувати хлопців?

Мудре виховання — це турбота про тіло і дух, оскільки вихованець не є ані ангелом, ані звіром ...

чоловіки

Чоловік мусить відірватися від матері

Невільницький емоційний зв’язок сина з матір’ю призводить до того, що хлопець почувається загубленим і не має впевненості у власній чоловічості, а також стає надто залежним від жінки. Ця залежність вражає чоловічу гордість...

діти

11 шкідливих фінансових звичок, які не варто передавати дітям

Привчити дитину до ощадливості, вміння рахувати й не тринькати гроші не так уже й легко. Одними умовляннями та виховними бесідами не обійтися. Насамперед діти звертають увагу не на слова, а на дії ...

діти

10 порад для батьків

Потреба відчуття свободи вибору є закорінена глибоко в людській натурі. Вона з'являється ще у немовлят, які реагують сміхом і радістю на ігри, в яких самі можуть встановлювати правила гри. І це повністю природно, що діти прагнуть до незалежних ...