Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
Автор: Яніна Пєтухова

Майбутнє: вже не "я", а "ми"

Дата публікації: 02-03-2010
Становище подружжя в Україні як соціального інституту мимоволі викликає запитання: а чи готові сьогодні юнаки та дівчата до самого укладання шлюбу? Число пар, які розлучаються вже в початковий період спільного життя, є досить великим. Наприклад, середній відсоток розлучень по Києву нині становить 56%. А ле ж частина цих розлучених були поєднані святим таїнством подружжя, де два "я" з’єдналися в одне "ми".

Яким чином можна покращити нинішнє становище в суспільстві? Звичайно, підготовкою та осмисленням того, що на нас чекає у майбутньому. Йдеться про передподружні катехизи, підготовчі зустрічі до таїнства подружжя або зустрічі для закоханих. Вони можуть мати і церковний, і світський характер.

Державні програми

Щодо світської підготовки до шлюбу, то нині в Україні існує ціла програма з підготовки молоді до подружнього життя. В багатьох районах столиці вона вже здійснюється, і наречені самі обирають більш зручні для них місце відвідування курсу та час.

Завдання цієї програми – підготувати молодих людей до сімейного життя, навчити їх будувати здорові стосунки. Мета – зменшити не лише кількість розлучень, а й рівень насильства в родинах.

Наречені можуть безкоштовно відбути спеціалізований курс після того, як подадуть заяви в РАЦС. Програму провадять спеціалісти: психологи, соціальні працівники та лікарі. Теми курсу стосуються сутності подружнього життя і взаємовідносин у сім’ї, психологічних проблем та їх подолання, криз у подружжі, планування родини. Передбачено зустрічі з батьками наречених та декілька занять про значення духовності в житті подружжя. Міська влада залучає до співпраці експертів – представників різних християнських конфесій. Плодом їхньої спільної праці є навчальні програми й тренінги, як-от "Абетка подружжя", де молоді люди можуть краще пізнати одне одного, з’ясувати важливі питання спільного життя щодо обов’язків у сім’ї, народження та кількості дітей, ставлення до кар’єри тощо.

У Божих руках

Передподружні зустрічі-катехизи суттєво відрізняються значенням та цінністю від занять при РАЦСі. Передусім цей курс відвідують пари, які готуються взяти церковний шлюб, але зустрічі також відкриті й для тих, хто лише почав зустрічатися і ще на 100% не визначився з одруженням.

Передподружні катехизи та зустрічі для закоханих висвітлюють вчення Церкви про підстави шлюбу та сім’ї. Розглядаються питання віри, покликання до подружжя, суті та змісту таїнства шлюбу, етики статевого життя, дітонародження.

Практично – це час на роздуми, на краще розуміння, до чого ми йдемо. Це перевірка своєї готовності, зрілості для переходу на наступний етап стосунків. Можливість "включити" волю та розум, які у закоханих інколи можуть просто "спати". Час для відкриття нових складових характеру та рис коханої людини, осмислення цінності шлюбу в світлі передвічного задуму Бога, Який створив його як щось радісне й цінне, тривале, сотворче та освячуюче.
Таїнство шлюбу – фундаментальний крок у житті пари, яка хоче з’єднатися на все життя. Після цього вже не можна думати: "як щось не вийде, то можна почати спочатку". В стосунках зі своїм чоловіком (дружиною) – так, "спочатку" можливо. Але щодо таїнства – ні. Під час шлюбної присяги майбутні чоловік і дружина обіцяють не покинути одне одного аж до смерті. А священик у кінці проголошує: "Що Бог з’єднав, нехай людина не роз’єднає".

Інколи саме таїнство шлюбу для пари – дань моді, естетичний елемент весілля: це красиво, майже всі це роблять, чому б і нам не так не вчинити. Часом батьки спонукають наречених до укладання шлюбу як таїнства, мовляв, так потрібно, так правильно. Насправді ж вони примушують дітей робити вибір. Тому може бути благословенням ситуація, коли наречені під час катехиз відкривають, що вони ще не готові до серйозного кроку і з одруженням треба зачекати, або навіть розійтися, подякувавши одне одному за час буття разом. Гірко, коли незрілість відкривається лише з початком подружнього життя.

Організатори передподружньої катехизації відкриті на подальшу розмову та співпрацю з парою (навіть "колишньою"). Терміновий шлюб – не самоціль. Проголошує катехизи священик, відповідальний за курс. Також це можуть бути світські катехити, лікар, психолог, подружжя аніматорів – відповідно підготовлені особи, які живуть тим, чого навчають. Свідчення власного життя може дати набагато більше, ніж лекції. До речі, тривалість передподружнього курсу має становити мінімум три місці.

Передподружні зустрічі-катехизи – це не панацея від проблем, які виникатимуть у молодят. Це допомога та можливість глибшого пізнання цінності подружнього зв’язку, цінності материнства й батьківства… Зрештою, це великий шанс на прийняття виваженого та свідомого рішення укласти шлюб.

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 5 і 8?

Домашня Церква

діти

10 фраз, які не можна говорити дитині

Будь-яка притямна людина розуміє, що при спілкуванні з дитиною треба ретельно як добирати слова, так і фільтрувати зміст сказаного. Фрази «Нащо я тебе народжувала?» і її більш «лагідний» аналог «Звідки ти взявся на мою голову?»...

любов

10 правил любові

Любити – справа непроста. Дуже часто під словом “любити” криється низка стереотипів. Щоб їх розвіяти – публікуємо текст о. Тихона Кульбаки про те, що ж насправді означає “любити”...

любов

Люди одружуються для щастя… А що стається потім?

Люди укладають шлюб у сподіванні, що це зробить їх щасливими. Те, що виростає поміж ними за рік, два або десять, буває неймовірним. Нерідко температура почуттів знижується, і подружжя нагадує двоосібну спілку, покликану до виконання життєвих завдань. Інколи ...

людина

Перед обличчям самотності

Лист жінки з будинку престарілих. Просто прочитайте...

дитина

Як виховувати хлопців?

Мудре виховання — це турбота про тіло і дух, оскільки вихованець не є ані ангелом, ані звіром ...

чоловіки

Чоловік мусить відірватися від матері

Невільницький емоційний зв’язок сина з матір’ю призводить до того, що хлопець почувається загубленим і не має впевненості у власній чоловічості, а також стає надто залежним від жінки. Ця залежність вражає чоловічу гордість...

діти

11 шкідливих фінансових звичок, які не варто передавати дітям

Привчити дитину до ощадливості, вміння рахувати й не тринькати гроші не так уже й легко. Одними умовляннями та виховними бесідами не обійтися. Насамперед діти звертають увагу не на слова, а на дії ...

діти

10 порад для батьків

Потреба відчуття свободи вибору є закорінена глибоко в людській натурі. Вона з'являється ще у немовлят, які реагують сміхом і радістю на ігри, в яких самі можуть встановлювати правила гри. І це повністю природно, що діти прагнуть до незалежних ...