Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Я хочу подякувати Святій Філомені за ласку зцілення від дерматиту, а також хочу закликати всіх, у  кого є якісь проблеми, молитися до цієї Великої Святої.

п. Уляна (м. Львів)

Назад
по Марія Колодій
Автор: dyvensvit

Метод виховання: Ремінець - "за" і "проти"

Дата публікації: 21-11-2012

Напевно, ніяке питання в педагогіці не обговорювалось так бурхливо і не мало стільки діаметрально протилежних пояснень, як фізичне покарання дитини. Слід, проте, сказати, що так гостро воно постало лише в минулому ХХ столітті. До цього фізичне покарання беззастережно використовувалось у всіх виховних системах.

Сучасні батьки також часто вагаються: чи не є, бува, різочка застарілим і надто жорстоким методом впливу на маля? Чи гуманно використовувати ремінець? Чи не вплине це часом згубно на тендітну дитячу психіку?

Що ж говорять про фізичне покарання сучасні науковці? Що каже з цього приводу Книга книг – Біблія?

Останнім часом дитячі психологи та педагоги, як видно з інтернет-публікацій, переглянули традиційну думку щодо неприпустимості фізичного покарання дітей. Іноді – правда, не в усіх випадках – фізичне покарання може бути напрочуд ефективним, твердять вчені. Проте користуватись ним слід з великою обережністю і мудрістю.

А Біблія додає: «...і з великою любов'ю». Так, саме любов називає Біблія головною причиною фізичного покарання. «Хто шкодує різку свою, той ненавидить сина свого. А хто любить сина свого – той з дитинства карає його» (Приповісті, 13: 25). Хтось може здивуватись: як любов можна поєднати з насильством? Виявляється, цьому є пояснення.

Діти, а особливо малі, не мають ще сформованих моральних переконань. А отже, їм мало допоможуть самі лише напучування і докори. І лише відчутне підтвердження у вигляді ляпанця по м'якому місцю може закарбуватись у пам'яті надовго разом з моральним підтекстом.

Як не дивно – тут діє той самий принцип умовного рефлексу, що й у собаки Павлова. Дитина, що стоїть перед спокусою збитків, обов'язково згадає, чим закінчилась така ж попередня спроба. І, якщо спогади будуть досить неприємними, дитина, швидше за все, передумає робити шкоду.

Тепер повернемось до засторог сучасних психологів та педагогів щодо мудрого використання фізичних впливів на дитину.

Справді, такі методи є дуже потужними, а тому їх неправильне використання може більше зашкодити, аніж допомогти.

Ось які правила подають вчені для люблячих батьків, що вирішили карати дитину ремінцем чи різочкою:

  • Беріться за різку чи ремінь без гніву, а лише з любов'ю до дитини: щоб виправити і настановити її.
  • Карайте фізично одразу після переступу дитини (а ще краще під час нього). Не відкладайте процедуру і не карайте за кілька провин разом.
  • Обов'язково поясніть дитині, за що її караєте.
  • Після покарання – обійміть дитину і розкажіть, як її любите і чому змушені карати.
  • Одразу ж після покарання провина «гаситься». Не можна вже згадувати і докоряти дитині за «погашену» провину.
  • Добре подумайте, перш ніж застосовувати до дитини фізичне покарання. Можливо, деяким дітям достатньо буде словесних нотацій, а то й суворого погляду. Не зловживайте фізичним покаранням.
  • Біль від покарання повинен бути відчутним – аби добре запам'ятався.

Бажаємо всім батькам успіхів у нелегкій науці любові до своєї дитини!

http://dyvensvit.org/simja/177/9836

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, додайте 7 й 8.

Домашня Церква

діти

10 фраз, які не можна говорити дитині

Будь-яка притямна людина розуміє, що при спілкуванні з дитиною треба ретельно як добирати слова, так і фільтрувати зміст сказаного. Фрази «Нащо я тебе народжувала?» і її більш «лагідний» аналог «Звідки ти взявся на мою голову?»...

любов

10 правил любові

Любити – справа непроста. Дуже часто під словом “любити” криється низка стереотипів. Щоб їх розвіяти – публікуємо текст о. Тихона Кульбаки про те, що ж насправді означає “любити”...

любов

Люди одружуються для щастя… А що стається потім?

Люди укладають шлюб у сподіванні, що це зробить їх щасливими. Те, що виростає поміж ними за рік, два або десять, буває неймовірним. Нерідко температура почуттів знижується, і подружжя нагадує двоосібну спілку, покликану до виконання життєвих завдань. Інколи ...

людина

Перед обличчям самотності

Лист жінки з будинку престарілих. Просто прочитайте...

дитина

Як виховувати хлопців?

Мудре виховання — це турбота про тіло і дух, оскільки вихованець не є ані ангелом, ані звіром ...

чоловіки

Чоловік мусить відірватися від матері

Невільницький емоційний зв’язок сина з матір’ю призводить до того, що хлопець почувається загубленим і не має впевненості у власній чоловічості, а також стає надто залежним від жінки. Ця залежність вражає чоловічу гордість...

діти

11 шкідливих фінансових звичок, які не варто передавати дітям

Привчити дитину до ощадливості, вміння рахувати й не тринькати гроші не так уже й легко. Одними умовляннями та виховними бесідами не обійтися. Насамперед діти звертають увагу не на слова, а на дії ...

діти

10 порад для батьків

Потреба відчуття свободи вибору є закорінена глибоко в людській натурі. Вона з'являється ще у немовлят, які реагують сміхом і радістю на ігри, в яких самі можуть встановлювати правила гри. І це повністю природно, що діти прагнуть до незалежних ...