Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Хочу подякувати за ласку і опіку над моєю сімєю Матері Божій і святій Філомені. Одного разу моїй дочці піднялась температура до 39,3. я помастила миром святої Філомени і сталося чудо.Температури не стало.Також допомогло миро святої Філомени від сильної болі

Люба (м. Бережани)

Назад
Автор: о.Володимир Сампара

Рецепт сімейного щастя

Дата публікації: 05-11-2009

Одного дня приходиш у храм, а тобі назустріч виходить молода щаслива пара. Ось вони щойно стали чоловіком і дружиною, благословенні Богом! Дуже величний і чудовий момент їхнього життя. ВОНА - молода, прекрасна, у білосніжній весільній сукні, ВІН – найгарніший молодий чоловік, повний сил, енергії, наснаги до сімейного життя. Здається, щастя безмірно охопило наречених, і вони будуть втішатися кожною хвилиною свого життя, своїми дітьми, дарованими Господом. Мрії, які плекала в своєму серці, ось-ось здійсняться. Плани, які будував у своїй голові, вже незабаром стануть реальністю. Швидко промайнуло весілля. Натомість з’явилися сірі будні, виснажлива робота, клопоти, невідомо звідки дуже невчасно беруться ще й діти… Чому так несподівано обривається час закоханості, любові; чому діти стають проблемою, а не Благословенням. Любов чоловіка з плином часу (місяць, рік, декада…) десь вивітрюється. Жінку охоплює жах: приходиш додому, а там знову крикливі діти, знервований та невдоволений чоловік. Наче разом будували плани: придбати затишне житло, купити авто, народити гарних та розумних дітей… Усе це мало сприяти сімейному щастю. Дещо з цього здійснилося, дещо – ні. Але те, чого бажалося, вже наче є, та кудись поділося щастя. Відчуваєш себе не щасливою жінкою, а конякою, запряженою у віз, який тягнути не під силу. Сподівалася опертися на чоловіка, а виявляється, що і його треба волокти на своїй спині. Одвічні проблеми ( брак часу на себе, нестача грошей, ремонт квартири…) поглинають тебе настільки, що починаєш думати, чи вартувало виходити заміж, аби мати таку сім’ю та таке «щастя» на шиї. Бачиш, як друга половина безнадійно віддаляється і тілом, і серцем. Ти починаєш хаотично кидатися у різні боки, скеровуючи увагу почергово на різні об’єкти: спершу на дітей, потім на роботу, а далі – на що розуму вистачить. Та тут знову нові розчарування: діти виростають, поринають у свій світ, який тобі недосяжний із простої причини, - бо це інше покоління. Усе частіше пригадується той час закоханості, весілля, період мрій про щасливу сім’ю (ти, половинка і діти).

tl_files/articles/simja.jpgХто ж украв те омріяне щастя, хто винен в особистому стражданні і терпінні в сімейних «оковах»? Відповідь: «Ніхто!». Не треба шукати причини негараздів у чоловікові, дружині, батьках, дітях, державі, системі. Причина криється не деінде, але всередині нас – це наше «серце» (у духовному розумінні). Спробуймо проаналізувати своє життя, тоді зрозуміємо, що ні чоловік, ні дружина, ні діти, ні матеріальні речі не приносять отого очікуваного щастя. Бо люди є тільки людьми, і матеріальне залишається матеріальним, тобто все має обмежений вимір. Твоє серце хоче бути «щасливим і коханим» не мало, не трішки, а щомиті і багато. Чи не так? Інколи короткі моменти закоханості і любові привідкривали лаштунки вічного бажання серця – бути щасливим і коханим, але це тільки було привідкриття. Так хочеться щомиті бути безмежно коханим та щасливим! Це, мабуть, одне з найбільших і найкращих бажань людського життя. Однак вкотре переконуємося, що люди, предмети, матеріальні цінності не можуть задовільнити бажання чи потреби серця. Таке завдання посильне тільки Богові! Він створив чоловіка та дружину, з Його волі з’явилися діти. Він дав людині все: будинок, роботу, можливість здійснити задумане. А найвагомішим є те, що Він створив щось особливе – серце. Людське серце має форму посудини, що має вінця (верхня частина) і не має дна!!! Можемо зрозуміти, що ніхто і ніщо не заспокоїть бажання серця бути любленим і щасливим, бо обмежене не може заповнити безмежне. Це може зробити тільки Безмежний і Вічний, Люблячий і Милосердний наш Тато – наш Творець. Якщо Господь із Любові створив нас, то й Любов’ю наповнить наше серце.

Любов чоловіка дуже скоро висихає, як яблуко на сонці. Спочатку воно гарне і соковите, потім сухе і шкарадне ( хоч сушка і залишається яблуком, але не має попереднього вигляду і соку). Ми, чоловіки, не можемо кохати і чинити безмежно щасливими вас, дружини, бо ми тільки люди. Це стосується і дружин. Але! Якщо наше серце буде наповнене Любов’ю Господа, яка є Вічною, тоді чоловіки кохатимуть дружин багато і безмежно, але Любов’ю Христа, Який житиме в них. Цілком закономірно, що у багатьох виникне питання: « А як зробити, щоб бути коханим навіть після 25 років подружнього життя?» Відповідь: «Можна!» Яка різниця, якщо тобі зараз 25, а потім буде 75? Свідомість людини чи її душа залишається та сама: вона хоче бути коханою, як і в перші роки сімейного життя. Для Господа у цьому питанні не постає проблем. Його любов у нас «не старіється» з нашим тілом. В Ісусі Христі ми здатні кохати і чинити щасливими своїх чоловіків, дружин, дітей навіть коли будемо тілом «дуже старі». Згадаймо про серце, яке хоче бути коханим і щасливим. Погляньмо, що там робиться і хто там сидить! Зараз, зараз подивімося краще. О! як добре видно! Там дуже захаращено: чоловік, дружина, діти, хата, важка робота, гроші, хвороби, терпіння, нерви, складний характер і ще багато «дрібниць», з яких формується твоє життя. То куди має «увійти» Христос, якщо для Нього немає місця? Поки що Господь якось поміщається у тебе в голові (у мозку). Думаєш, що молишся до Бога і просиш вирішити проблеми, коли біда «стукає у двері», а згодом побожність розвіюється, як ранкова імла. Саме тому Господа потрібно перемістити у серце. Як? Дуже просто: викинути все зайве, що не дозволяє нам приймати Бога. Дехто спитає: «Невже розлучитися, залишити дітей сиротами, опустити руки і нічого не робити, очікуючи на «щастя з неба»? Ні! Віддаючи всіх і все Богові, людина сторицею отримає назад. Віддаючи всіх і все Богові, ти робиш для Нього місце. Він заповнить твоє серце Собою, роблячи тебе коханим і щасливим як чоловіка, так і дружину, а також інші моменти життя. Згадаймо той факт, що ніщо земне не належить людині всеціло. Дитя як народжується без нічого, так і помирає людина, не забираючи нічого з собою. То чому прив’язуємо своє серце до сторонніх предметів, до осіб? Усі люди, як і ти, хочуть Любові і Щастя. Усі ми - діти Божі, саме Він може вчинити наші сім’ї безмежно щасливими.

Варто дотримуватися деяких моментів, що допоможуть нам стати щасливими. Перший крок до щастя: усвідом собі, що ти є тільки людиною, тому ніхто та ніщо не може зробити тебе коханим і щасливим. Другий крок: звільни своє серце від людей, речей і гріхів. Хочу зауважити, що тут йдеться про те, що все і всіх треба віддати Богові під Його провід і опіку. Від цієї хвилі перестань хвилюватися за чоловіка, дружину, дітей, хату, справи. Бог-Тато сам попіклується і вирішить згідно Своєї Волі щодо своїх дітей. Ти і твоя сім’я (з найбільшими бідами і клопотами) належите Богові. Він відновить вашу любов і сімейне щастя, поєднає вас із дітьми. Третій крок: запроси Бога увійти в твоє та чоловікове серце, а також не забути і про дитяче. Нехай Господь цілком заповнить вас своєю Любов’ю і Щастям. Ти побачиш, як Він вчинить спокійним і щасливим твоє серце, відновить сім’ю, Благословить дітей, працю, помешкання. Регулярна сповідь, Святе Причастя, молитва вервиці у колі сім’ї, Служба Божа (у неділя і свята), читання Біблії є запорукою ефективної дії Бога у твоєму житті та твоїй сім’ї. Не бійся зробити ці кроки! Бог, Який дуже Любить Тебе, не заподіє тобі зла. Не бійся, що твоє життя радикально зміниться у духовний бік. Не бійся, що скажуть про тебе люди, адже людина має бути готова на все, щоб бути щасливою і коханою знову, навіть якщо твій чоловік вже алкоголік (або зраджує тебе) багато років. Бог знає, як рятувати своїх «важких дітей». Довірся Богові, віддай у Його руки всі свої проблеми та потреби. Коли ти навчишся довіряти, любити, покладатися та уповати на Господа, отоді станеш найщасливішою людиною на землі!

Пам’ятаймо, що потрібно брати приклад із Пресвятої Родини (Йосиф, Марія, Ісус). Заручений Йосиф взнає, що Марія вагітна. Уявляєте, що робилося в серці молодого чоловіка, який на сто відсотків був переконаний у цнотливості нареченої (Мт. 1,18-25)! Господь через ангела відкрив Йосифові план спасіння людського роду. Надалі сім’я Йосифа не мала легкого життя: важка подорож до Вифлеєму, коли тривав перепис населення, народження Ісуса у стайні, де холод і голод стали його друзями, посягання на життя Ісуса царем Іродом, втеча у чужу країну – Єгипет та поневіряння там, важка столярська праця… (Мт. 2). У всіх труднощах сімейного життя Господь був з ними. Ніде євангелист не вказав на якісь нарікання з боку Йосифа чи Марії, бо ця сім’я повністю довірили Богові своє життя та долю маленького Ісуса. Він їх оберігав, провадив і наповнював життя Любов’ю та Щастям. Це не є недосяжний ідеал. Вони були людьми, і ми є людьми, якщо вони зуміли довірити своє життя і сім’ю Богові, то зробімо це й ми зараз: Господи, я (ім’я) віддаю Тобі себе, чоловіка (ім’я), дружину (ім’я), дітей (імена), батьків (імена), хату, роботу, клопоти (назвати) і все те, що є в моєму серці. Все і всі повністю Твої. Ми Твої діти. Наповни моє серце Любов’ю і Люби через мене тих, хто поруч. Провадь, рятуй, лікуй мою сім’ю. Я назавжди твоя (твій).

Додати власний коментар

*
*
Будь ласка, порахуйте 9 + 7.

Домашня Церква

діти

10 фраз, які не можна говорити дитині

Будь-яка притямна людина розуміє, що при спілкуванні з дитиною треба ретельно як добирати слова, так і фільтрувати зміст сказаного. Фрази «Нащо я тебе народжувала?» і її більш «лагідний» аналог «Звідки ти взявся на мою голову?»...

любов

10 правил любові

Любити – справа непроста. Дуже часто під словом “любити” криється низка стереотипів. Щоб їх розвіяти – публікуємо текст о. Тихона Кульбаки про те, що ж насправді означає “любити”...

любов

Люди одружуються для щастя… А що стається потім?

Люди укладають шлюб у сподіванні, що це зробить їх щасливими. Те, що виростає поміж ними за рік, два або десять, буває неймовірним. Нерідко температура почуттів знижується, і подружжя нагадує двоосібну спілку, покликану до виконання життєвих завдань. Інколи ...

людина

Перед обличчям самотності

Лист жінки з будинку престарілих. Просто прочитайте...

дитина

Як виховувати хлопців?

Мудре виховання — це турбота про тіло і дух, оскільки вихованець не є ані ангелом, ані звіром ...

чоловіки

Чоловік мусить відірватися від матері

Невільницький емоційний зв’язок сина з матір’ю призводить до того, що хлопець почувається загубленим і не має впевненості у власній чоловічості, а також стає надто залежним від жінки. Ця залежність вражає чоловічу гордість...

діти

11 шкідливих фінансових звичок, які не варто передавати дітям

Привчити дитину до ощадливості, вміння рахувати й не тринькати гроші не так уже й легко. Одними умовляннями та виховними бесідами не обійтися. Насамперед діти звертають увагу не на слова, а на дії ...

діти

10 порад для батьків

Потреба відчуття свободи вибору є закорінена глибоко в людській натурі. Вона з'являється ще у немовлят, які реагують сміхом і радістю на ігри, в яких самі можуть встановлювати правила гри. І це повністю природно, що діти прагнуть до незалежних ...