Дорогі Браття і Сестри у Христі!

Допоможіть Живій Вервиці поширювати віру, моральність, завдяки Вашій молитві, пожертві на поширення віри!

Зробити пожертву в
фундацію "Живої Вервиці"

Свідчення про отримані ласки

Слава Ісусу Христу! Довгий час мала проблеми з ногами. Зробили операцію на вени. Пройшло паро років після операції і побачила в одному місці почервоніла нога, почула болі. Здавалось таке подібне до відкриття рани на нозі. До лікарів не зверталася. Молилася до багатьох святих. Я маю миро св. Філомени. Помастила ногу миром св. Філомени і почала відмовляти дев’ятницю. Скоро почула полегшення і в цьому місці гарно зажило. Складаю щиру подяку св.  Філомені, Матінці Божій, Ісусові Христові і всім святим.

Горак Надія (Львіська обл., м. Мостиська)

Назад
Автор: Папа Римський

«Шлюб як ікона Божої любові» - коментарі Св. Отця до Євангелія від Матея

Дата публікації: 17-08-2010
9685
«...Не будуть більше двоє, лиш одне тіло» (Мт. 19,6) - у вчорашньому Євангелії від Матея Ісус підкреслює нерозривність шлюбних уз. Папа Бенедикт XVI не раз звертався в своїх роздумах до теми шлюбу як ікони Божої любові. У 19 главі Євангелія від Матея фарисеї запитують Ісуса про правомірність Мойсеєвого закону про розлучення. На що Господь відповідає їм, що по людській «жорстокості сердець Мойсей дозволив відпускати жінок, спочатку ж не було так» (Мт. 19, 8).

Людська любов - це «вибраний шлях Бога у вияві себе людині». Бенедикт XVI акцентує на надзвичайності зв'язку між Таїнством шлюбу і Тайною Пресвятої Трійці. Саме у любові, підкреслює Св. Отець, ми можемо зіткнутися з «християнською подобою Бога, а також з подальшим образом людини і її шляху».

«Саме через любов Бог відкриває таємницю Свого життя в Трійці. Більше того, тісний зв'язок, що існує між образом Бога, який є Любов, і людською любов'ю дозволяє нам зрозуміти, що образ монотеїстського Бога відповідає моногамному шлюбу. Шлюб, заснований на винятковій і остаточній любові, перетворюється на образ відносин Бога з його народом і навпаки: то, як любить Бог, стає мірилом людської любові». (Виступ в Папському Інституті ім. Івана Павла II для Досліджень про сім'ю і шлюб, 11 травня 2006)

Папа нагадує, що «шлюб і сім'я мають коріння в самому серці правди про людину і її долю». Святе Письмо показує, що покликання до любові «належить дійсному образу Бога, якого Творець захотів вкласти в своє творіння»:

«Саме тому статеві відмінності, що характеризують тіла чоловіка і жінки, не є простими біологічними особливостями, а мають глибше значення: вони виражають той вигляд любові, при якому чоловік і жінка, стаючи однією плоттю, можуть знайти дійсне єднання, відкрите для передачі життя». (Виступ в Папському Інституті ім. Івана Павла II для Досліджень про сім'ю і шлюб, 11 травня 2006)

«Мені здається особливо прекрасним, - говорить Папа, - що з найперших сторінок Святого Письма, відразу після розповіді про Створення людини, розміщено визначення любові і шлюбу».

«Ми знаходимося на самому початку, а нам вже дано пророцтво про те, що таке шлюб; і його визначення залишається незмінним і в Старому Завіті. Шлюб - це слідування за іншим в любові і становлення, таким чином, єдиною істотою, єдиною плоттю і, тому, нероздільними; з цього єднання любові народжується нове життя, яке об'єднує і, таким чином, творить майбутнє». (На зустрічі з молоддю єпархії Риму, 6 квітня 2006).

Папа зазначає, що шлюб є першим таїнством, заснованим Богом вже під час творіння. Згідно слів Св. Отця, воно є таїнством Творця всесвіту, що вклав його в людину.

«Тому таїнство шлюбу не є винаходом Церкви, воно було дійсно створене разом з людиною як таке, як плід динамізму любові, в якому чоловік і жінка знаходять один одного і, таким чином, знаходять також Творця, який дарував їм покликання до любові». (На зустрічі з молоддю єпархії Риму, 6 квітня 2006).

Папа закликає християнські сім'ї пам'ятати про їх покликання свідчити красу шлюбу, його значення любові нескінченної. Це завдання особливо невідкладне в наші дні на тлі поширення культури, навіяної прагненням до задоволень і релятивізмом:

«Усвідомлюючи отриману благодать, нехай християнське подружжя буде здатним побудувати сім'ю, відкриту на життя і сильну в згуртованому протистоянні багатьом викликам нашого часу. Сьогодні особливим чином відчувається необхідність в їх свідченні». ( «Ангелус» 8 жовтня 2006).

Milites Christi Imperatoris

Додати власний коментар

*
*
Що є сумою 2 і 5?

Домашня Церква

діти

10 фраз, які не можна говорити дитині

Будь-яка притямна людина розуміє, що при спілкуванні з дитиною треба ретельно як добирати слова, так і фільтрувати зміст сказаного. Фрази «Нащо я тебе народжувала?» і її більш «лагідний» аналог «Звідки ти взявся на мою голову?»...

любов

10 правил любові

Любити – справа непроста. Дуже часто під словом “любити” криється низка стереотипів. Щоб їх розвіяти – публікуємо текст о. Тихона Кульбаки про те, що ж насправді означає “любити”...

любов

Люди одружуються для щастя… А що стається потім?

Люди укладають шлюб у сподіванні, що це зробить їх щасливими. Те, що виростає поміж ними за рік, два або десять, буває неймовірним. Нерідко температура почуттів знижується, і подружжя нагадує двоосібну спілку, покликану до виконання життєвих завдань. Інколи ...

людина

Перед обличчям самотності

Лист жінки з будинку престарілих. Просто прочитайте...

дитина

Як виховувати хлопців?

Мудре виховання — це турбота про тіло і дух, оскільки вихованець не є ані ангелом, ані звіром ...

чоловіки

Чоловік мусить відірватися від матері

Невільницький емоційний зв’язок сина з матір’ю призводить до того, що хлопець почувається загубленим і не має впевненості у власній чоловічості, а також стає надто залежним від жінки. Ця залежність вражає чоловічу гордість...

діти

11 шкідливих фінансових звичок, які не варто передавати дітям

Привчити дитину до ощадливості, вміння рахувати й не тринькати гроші не так уже й легко. Одними умовляннями та виховними бесідами не обійтися. Насамперед діти звертають увагу не на слова, а на дії ...

діти

10 порад для батьків

Потреба відчуття свободи вибору є закорінена глибоко в людській натурі. Вона з'являється ще у немовлят, які реагують сміхом і радістю на ігри, в яких самі можуть встановлювати правила гри. І це повністю природно, що діти прагнуть до незалежних ...